احمدی نژاد در نامه به رهبر ایران: مقام های قضایی در افکار عمومی متهم هستند

سایت دولت بهار وابسته به محمود احمدی نژاد، متن نامه سرگشاده او به رهبر ایران را ذیل این عکس منتشر کرده است محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران در نامه ای سرگشاده به آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، ضمن انتقاد از عملکرد قوای سه گانه نوشت که مقام های قضایی "در افکار عمومی به هر دلیل متهم هستند و مواضع و تکذیب های پی در پی آنان نه تنها کمکی به بهبود شرایط نکرده بلکه وضع را بدتر کرده است".
 
آقای احمدی نژاد با انتقاد از "اصرار غیر عادی و غیر موجه و غیر قانونی بر مواضع شخصی و سیاسی و دخالت دادن آن مواضع در امر قضا و بهره‌برداری از قدرت قضایی در مناسبات سیاسی، شخصی و خانوادگی" افزود که این رفتار، فرصت "اصلاح وضع دستگاه قضایی" را از بین برده است.
 
رئیس جمهور سابق ایران همچنین تاکید کرد که "به بهانه های مختلف و با برخوردهای خشن، راه بر هر نوع نقد و اعتراض و آزادی بیان بسته شده" و "گروهی اندک و چند خانواده مشخص" می کوشند "قدرت و مناصب اصلی" را در انحصار خود داشته باشند.
 
محمود احمدی نژاد در ماه های اخیر، در اظهار نظرهای گوناگون به انتقاد از وضعیت مدیریتی کشور، قوه قضاییه و "خانواده لاریجانی" پرداخته و در مقابل، با واکنش های تند مسئولان قضایی مواجه شده است.
 
آقای احمدی نژاد در نامه ای که خطاب به رهبر ایران منتشر کرده نوشته در گذشته "بارها و به صورت حضوری و یا مکتوب" مشکلات کشور را به اطلاع آیت لله خامنه ای رسانده است. وی افزوده است: "مردم با مراجعات متعدد و مکرر از سراسر ایران و با این باور که این‌جانب به حضرت‌عالی دسترسی دارم، به اصرار و به طور موکد می‌خواهند که سخن آنان و وضع کشور را به استحضار حضرت‌عالی برسانم".
 
وی هشدار داده که مشکلات مدیریتی و اقتصادی وضع را به جایی رسانده که "هر لحظه ممکن است کشور و مردم را با شرایط غیر قابل پیش‌بینی و مدیریت مواجه سازد" و اعتماد مردم "مدت‌هاست از خطوط قرمز عبور کرده و به صفر نزدیک شده است".
 
رئیس دولت های نهم و دهم خطاب به رهبر ایران تاکید کرده: "علی‌‎رغم سعی وافر و مستمر حضرت‌عالی برای امیدبخشی به عموم مردم، متاسفانه، شرایط جاری کشور، امید به تحقق آینده بهتر را، از رهگذر ساز و کارهای موجود، به حداقل رسانده است."
 
رئیس جمهور سابق ایران در بخشی از نامه خود، به مقام های دولت حسن روحانی انتقاد کرده که "با امید و اعتنای بیش از اندازه به نتایج توافق موسوم به برجام و یا تمرکز بیش از حد بر آن تقریباً سایر امور کشور را رها کرده‌اند".
 
آقای احمدی نژاد افزوده وقتی مردم "مایوس از عدالت قضایی" در مقابل مجلس "به تظلم می روند"، نتیجه این می شود که "حتی یک نفر از مقامات مجلس نیز حاضر به گفتگو و شنیدن سخنان آنان نمی شود".
 
او "وجود حدود ۱۷ میلیون پرونده که به معنای درگیر بودن اکثریت قاطع خانواده های ایرانی در دعواهای قضایی است" را نشان‌دهنده "کار‌نا‌بلدی مقامات قضایی و اشکالات اساسی در آن دستگاه" دانسته و افزوده: "فریاد قاطبه مردم از بی‌عدالتی و روابط نادرست به آسمان است."
 
کانال تلگرامی محمود احمدی نژاد، از ساعتی پیش از انتشار نامه سرگشاده او، اعلام کرده بود که به زودی نامه وی به رهبر در مورد "شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم" منتشر خواهد شد.
+47
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  این جونور از پشه هم پرروتر هستش. برو بمیر دیگه. بدترین توهین به ما اینه که تو از عدالت حرف بزنی دزد سر گردنه.
  7
  17
  ‌سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش
  تا دیروز یار غار ، امروز قار و غور
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  رفته پیش رئیس دزدها از دزدهای زیر دست علی چلاغ شکایت کرده ههههه این دیگه چه دل خجسته ای داره . اخه مگه میشه شکایت از دزد رو پیش خودش کرد ؟ هههههه
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  کل نظام صلاحیت حکومت را ندارد .بهمین دلیل برا ی بقا باید از افراد مسیله دار استفاده کند.
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  کل نظام تعطیله قوه قضائیه که دیگه قابل گفتن نیست . دزدها از دزدی بیش از حد به هم شکایت میکنند. خنده دار و مضحکه
  1
  2
  جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.