خبرنگاری که از بی توجهی به زلزله‌زدگان انتقاد کرده بود بازداشت شد + ویدیو

ارژنگ زرگوش، هشتمین بازداشتی بعد از زلزله‌ی کرمانشاه خبرگزاری هرانا : همکار یک هفته نامه محلی در استان کرمانشاه و دست کم چهار شهروند در شهرستان سردشت بازداشت شدند. دستگیری تمامی این افراد در رابطه با حواشی کمک رسانی به زلزله‌ زدگان استان کرمانشاه بود. پیشتر هم در بوکان، سنندج و کرمانشاه سه تن دیگر در همین رابطه بازداشت شده بودند.به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، آقای «ارژنگ زرگوش» خبرنگار هفته‌نامه‌ای استانی که چندی پیش با ارائه‌ی یک ویدیو از وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه و عدم رسیدگی مسئولین سخن گفته بود، روز ۲ آذر ۱۳۹۶ در روستای گاومیش‌چران از توابع شهرستان گیلانغرب ازسوی مامورین اداره‌ی اطلاعات دستگیر شد.
 
آقای زرگوش در ویدیوی مذکور در مورد زلزله‌ی سرپل ‌ذهاب گفته بود:‌ «مسئولین هیچ خدمتی به مردم نمیکنند و آنها خائن به مملکت هستند و مردم خواهان سرنگونی آنها میباشند.»
 
ارژنگ زرگوش متولد ۱۳۵۱ خبرنگار و تحلیلگر سیاسی است که پیشتر نیز چندین بار بازداشت و حبس در کرمانشاه و شیراز را به اتهام «هواداری از گروههای سیاسی مخالف نظام» تجربه کرده است.
 
همزمان اداره‌ی اطلاعات سردشت هم دست‌کم ۳ فعال مدنی به نامهای «رحمان مدنی»، «ادریس محمودی»، «جوانرو قادری» و «سلام گلنواز» امام جمعه روستای شیوه‌ابراهیم را در پی طرح نظر آنان در رابطه با حواشی زلزله کرمانشاه به اتهام «تبلیغ علیه نظام» بازداشت کردە است.
 
در خبری مشابه روز دوشنبه ۲۹ آبان‌ نیز یک شهروند کرمانشاهی به نام «قاسم زرگرزاده» به علت انتقاد از اُرگانهای دولتی و امنیتی مرتبط با زلزله‌ی اخیر شهرستانهای استان کرمانشاه و انتشار ویدیویی در این رابطه در فضای مجاری بازداشت شد. وی که گفته شده به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات منتقل شده است، از اعضای خانواده‌ی قربانیان حادثه‌ی زلزله در سرپل‌ذهاب است.
 
در همین رابطه روز یکشنبه ۲۸ آبان هم در روستای میرآباد بوکان یک شهروند دیگر به نام «مجید حسنیانی» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت گردید. اتهام وی «انتشار اخبار کذب در رابطه با زلزله‌ی کرمانشاه و انتقاد از قسیم عثمانی نماینده‌ی بوکان در مجلس شورای اسلامی» در رابطه با همین موضوع بوده است.
 
پیشتر در روز ۲۵ آبان هم «شهرام فرهادی» یکی از فعالین مدنى سنندج درحین بارگیری کمکهای مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در مقابل دفتر حزب وحدت ملی در این شهر بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شده‌ بود. تاکنون اطلاع دقیقی از وضعیت وی کسب نشده است.
+153
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۸
  بهنام 139 - زوله، هلند

  این آقای ذرگوش خیلی‌ بیجا می‌کنه که راست میگه . مگه مملکت قانون نداره؟ حالا ۲ روز که بره شیشه نوشابه میل کنه یاد میگیره چه جوری دروغ بگه.
  82
  49
  ‌سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران

  کسی برعلیه جمهوری اسلامی نباید حرفی بزند همیشه حق با خامنه ای است.ضمنا لطفا این عکس بوسیدن دو مرد همجنس گرا را بردارید از دیدنش حالم بهم میخورد.
  45
  19
  ‌سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Pezhman - وین، اتریش

  صددرصدحرف و گفته هایش درست است
  4
  100
  ‌سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  mok432 - تهران، ایران

  رهبری که کشته شدن مردم در زلزله را نعمت میداند، یا به گرسنگی یا بی‌ کاری مردم میگوید به درک،چه انتظاری دارید از بقیه کاسه لیسان های آدمکش رژیم فاسد دزد.
  0
  40
  ‌سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.