سرآشپزی که دستور مرگ داد

مرد آشپز که متهم است با همدستی دوستانش، مرد ثروتمندی را به قتل رسانده‌اند، برای دومین بار در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند. به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، پرونده این ماجرا از 12 آبان سال 92 و هنگامی در دستور کار قرار گرفت که مأموران پلیس هنگام گشت در جاده کرج، یک دستگاه خودروی رونیز را دیدند که به طرز مشکوکی کنار جاده رها شده بود.مأموران پس از بازرسی خودرو، ناگهان در صندوق عقب با جسد مردی روبه رو شدند که درادامه بررسی‌ها مشخص شد جنازه متعلق به راننده خودرو بوده که با اصابت ضربه‌ای به سرش کشته شده است.پس از حضور تیم جنایی در محل کشف جسد و انجام تحقیقات مقدماتی، جسد به دستور بازپرس کشیک قتل به پزشکی قانونی انتقال یافت و تیمی از کارآگاهان جنایی هم مسئول کشف راز این جنایت هولناک شدند.

در جریان بررسی‌ها مشخص شد مقتول مرد ثروتمندی بوده که با یکی از اقوامش از مدت‌ها پیش بر سر چند قطعه زمین اختلاف مالی داشته است.

بدین‌ترتیب متهم که یک آشپز بود دستگیر شد.او هرچند مدعی بود در قتل مرد ثروتمند دخالتی نداشته اما در ادامه بازجویی‌ها گفت که 3 جوان افغان را برای گوشمالی دادن مقتول اجیر کرده بود.وی گفت: چون نمی‌توانستم طلب 96 میلیونی‌ام را از مقتول بگیرم به 3 کارگر پول دادم تا او را کتک بزنند. اما آنها به احتمال قوی، زیاده روی کرده و او را به قتل رسانده‌اند. ولی با وجود این ادعا متهم هیچ اطلاعاتی درباره 3 قاتل اجاره‌ای دراختیار پلیس نگذاشت و ادعا کرد آنها را نمی‌شناسد.وقتی بازجویی‌ها از متهم از سرگرفته شد این بار ادعای تازه‌ای مطرح کرد و 2 نفر را به عنوان همدست خود در کشتن مرد ثروتمند معرفی کرد. او گفت: با راننده آشپزخانه‌ای که در آنجا کار می‌کرد و یکی از دوستانش مرد ثروتمند را به قتل رسانده‌اند و جسدش را درون صندوق عقب خودرواش در جاده رها کرده‌اند. با اعتراف‌های تازه این مرد، 2 همدست دیگرش نیز دستگیر شدند و پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.صبح یکشنبه محاکمه سه متهم در دادگاهی به ریاست قاضی محسن زالی بوئینی و با حضور دکتر ابراهیم اسلامی-مستشارعالی دادگاه- تشکیل جلسه داد. ابتدا فرزندان و برادران قربانی جنایت خواستار قصاص هر سه متهم شدند و گفتند حاضرند تفاضل دیه آنها را برای اجرای حکم قصاص بپردازند.سپس راننده آشپزخانه پای میز محاکمه ایستاد و گفت: «مدتی بود که صاحبکارم (مرد آشپز) می‌گفت با مردی دچار اختلاف شده و می‌خواهد او را گوشمالی بدهد.

او گفت باید کمکم کنی تا او را ادب کنم.من هم با یکی از دوستانم صحبت کردم و قرار شد با هم این کار را انجام دهیم.در ادامه دومین همدست متهم نیز با تکرار ادعای دوستش گفت که مرد آشپز به تنهایی ضربات مرگبار را زده و طناب را کشیده تا آن مرد خفه شود.سپس متهم اصلی یعنی «آشپز» که پیش از این به نقش خود در جنایت اعتراف کرده بود، این بار گفت که هنگام وقوع جنایت حضور نداشته و قتل کار 2 متهم دیگر است.او مانند اظهارات قبلی‌اش گفت: چون 96 میلیون تومان از مقتول طلب داشتم مجبور شدم این کار را انجام دهم.به همین خاطر به همکارانم پول دادم تا مرد بدهکار را گوشمالی بدهند و از او تعهد بگیرند. اما نمی دانم آنها چرا او را به قتل رساندند؟! در پایان این جلسه قضات با اعلام ختم رسیدگی به پرونده، وارد شور شدند تا درباره مجازات متهمان تصمیم بگیرند.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.