لیبرمن جان! جمهوری اسلامی بس نبود، حالا می خواهید مجاهدین خلق را بگذارید در کاسه ی ما؟!

ف. م. سخن - خبرنامه گویا
 در خبرها آمده است که:
«...جوزف لیبرمن، نامزد پیشین معاونت ریاست جمهوری آمریکا در سخنان خود ضمن آنکه خواستار تشدید تحریم علیه جمهوری اسلامی‌ایران، و بازرسی گسترده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ‌از مراکز نظامی ‌در ایران شد، از کاخ سفید خواست که از «شورای ملی مقاومت ایران» که سازمان مجاهدین خلق ستون اصلی آن است حمایت کند...»
 
البته واضح و مبرهن است که در جهان خر تو خر ما، آن چه به جایی نرسد فریاد است! آن هم فریاد یک نویسنده ی معمولی، که صدایش دو کوچه آن ور تر هم نمی رود چه برسد به دی.سی.!
 
ولی ما به هر حال فریاد و بلکه جیغ مان را می زنیم بلکه یک نفر در امریکا پیدا شود آن را بشنود و به داد ما «پِرِس شدگان» ۴۰ سال اخیر برسد.
 
می دانم تا به اینجا برسم، مجاهدین خلق ایران، مرا لت و پار خواهند کرد، ولی بگذار بکنند! جمهوری اسلامی کرد، این ها هم بکنند! فعلا معیار خوب و بد شده است تعداد کشته شدگان! آن هم ۳۰ هزار تن! گیرم از این ۳۰ هزار تن چند نفر هم غیر مجاهد بوده اند.
 
لیبرمن جان!
صلاح مملکت خویش نمایندگان کنگره دارند. ما که کاره ای نیستیم، ولی جان هر که دوست داری، یک فرجه ای بده، تا ما هم انتخاباتی ولو صوری داشته باشیم و در این سی چهل پنجاه سال باقی مانده ی عمر با این خیال خوش باشیم که برای انتخاب نوع حکومت و اشخاص حکومت کننده، می توان از چیزی به نام رای استفاده کرد. آخر در این ۴۰ سال، عقده شده است برای ما رای دادن و مطابق رای اکثریت، چیزی را انتخاب کردن.
 
لیبی جون!
در سال ۱۹۷۹، شاه ایران یک خرده رفت توو اعصاب شما امریکایی ها و انگشت به جلیقه زد و گفت ما چرا نفت مان را مفت به امریکایی ها بدهیم و آن ها جنس هایشان را به ما گران بدهند.
 
این تووی اعصاب رفتن، هزینه ی سنگینی برای او و برای ما مردم ایران داشت. گوادلوپ را که خاطر مبارک تان هست. همه دست به دست هم دادند و شاه بیچاره را از اریکه ی قدرت به زیر کشیدند.
 
حالا این یه طرف ماجرا بود! بعدش آقایان روحانی، خرامان خرامان وارد تشکیلات حکومت شدند و همه چیز را شش قبضه مال خود کردند. نتیجه اش این شد که می بینید. اژدهایی از دل انقلاب بیرون آمد که هشت سر داشت و یکی از کارهایش، پیچیدن به پر و پای شما امریکایی ها بود. ما هم که جهنم! مردم یک کشور که مهم نیستند! گیرم ۴۰ سال تمام دهن-مَهَن برای کسی نگذاشته باشند باقی بماند. من هم که دارم این ها را می نویسم، چشم حسین شریعتمداری کور، یه سی چهل پنجاه سال دیگر بیشتر در خدمت شما نخواهم بود و بعید می دانم در این سی چهل پنجاه سال، اتفاق خوبی را در کشورم شاهد باشم!
 
این از این. داشتم می گفتم که گذشتگان شما، حکومتِ به قولِ هخا «آخوندان» را کردند در پاچه ی ما. حالا این بس نیست، شما هم می خواهید بعد از این چهل سال شیرین (!) دوباره یک سِری «آخوندان» جدید بکنید در پاچه ی ما. مگر ما چه هیزم تری به شما فروخته ایم که شما با ما این جوری می کنید؟
 
همین دیگه. میخواستم بیشتر بنویسم دیدم فایده ای نداره! فعلا همین قدر رو از من داشته باشید تا ببینیم بزرگان دیگه ی امریکا برای ما ایرانیان صغیر و بدبخت و محجور چه تصمیمی می گیرند!
+123
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  تمام این صحبتها یعنی نقش مردم و ملت هیچ! مگر غیر از این است؟ هر چند که هیچ سیاستمداری در جهان امروز با کارت سوخته مجاهدین بازی نخواهد کرد، اما مغز مطلب اینجاست: چرا ما خودمان را باور نداریم؟! بقول هادی خرسندی : نمیدانم چرا باید وطن را// مرتب دست این یا دست آن داد؟! خوب، انگار راهی هم نیست. ملت حال خاصی داره! کسی هم نمیخواد خودشو عوض کنه. باورتون میشه که خیلی از ایرانیها با وجود سالها زندگی کردن در اروپا و امریکا، از ایرانیهای خود ایران بسته تر و سنتی تر مانده اند؟! راستی چرا؟ اینها غالبا از ایرانیهای داخل کشور نیز جزمی تر و تندروتر رفتار میکنند. جدن اینهمه مقاومت و پافشاری در عدم فراگیری و آموختن قاطر را نیز شرمنده میکند!! کمی عوض شیم تا هی حکومت به خیکمون نندازن! یاد گرفتن تحمل عقیده مخالف نوعی تجمل است.
  76
  46
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  ایول. حرف دل ما رو زدی!. اینا هنوز اولی رو بیرون نکشیده! . دومی رو رزرو نگه داشته اند که یک وقت فرصت استراحت پیدا نکنیم!!
  14
  111
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  این نویسنده عزیز بسیار جو گیر شده ! اصلا از این خبر‌ها نیست !
  87
  26
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  یعنی اینها می خواهند جمهوری اسلامی ( حزب‌الله ) را برداشته جمهوری خیلی اسلامی ( مجاهدین ) فاشیست تر از فاشیست ها را سر حکومت بگذارند! بعید هم نیست چون چطور با تبلیغات بچه مسلمان ضد مسلمان شده و بچه ترک تهران ضد ترک شده ، متنفر از مجاهدان را هم می توانند با تبلیغات عاشق مجاهد کنند ! اکثریت مردم که عوام هستند تابع تبلیغات هستند و قدرت اندیشه و قضاوت را ندارند و لقمه آماده را هر کوفتی باشد بدون جویدن قورت می دهند !
  56
  35
  ‌سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  rouzbeh_ma - لندن، انگلستان

  جای نگرانی داره ولی مردم ایران فاشسیت رو دارند می فهمند ، درک کردند. شاید خیلی ها ندونن دردی که می کشند از چی هست ولی دچار درد هستند. فاشیست از هر نوعی دسگه کارایی نداره. آتش تندی که در 57 بپا شد سال هاست دارد مردم رو می سوزاند.
  1
  27
  ‌سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.