آفریقای جنوبی برنده مسابقه دختر شایسته جهان ۲۰۱۷

خانم «دمی نل-پیترز» 22 ساله است. روز یکشنبه مراسم دختر شایسته جهان در لاس وگاس برگزار شد و «دمی نل-پیترز» از آفریقای جنوبی به عنوان دختر شایسته جهان سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.
 
در مقام دوم و سوم به ترتیب «لارا گونزالز» از کلمبیا و «داوینا بنت» از جامایکا قرار گرفتند.
خانم نل-پیترز ۲۲ ساله اخیرا در رشته مدیریت تجاری مدرک خود را گرفته است. او در یک مصاحبه گفت علاقه دارد در ایجاد برنامه های آموزش دفاع از خود برای زنان فعالیت کند.
 
او همچنین در بخشی از برنامه بر حقوق برابر زنان و مردان در محیط کار تاکید کرد. در این مراسم به مسائل مهم روز مانند اذیت و آزار جنسی که اخیرا سر خط خبرها بوده است اشاره شد.
۱۳ فینالیست دختر شایسته جهان از کشورهای تایلند، سریلانکا، غنا، اسپانیا، ایرلند، کرواسی، بریتانیا، آمریکا، برزیل، کانادا، فیلیپین، ونزوئلا و چین بودند.
 
یکی از رقابت کننده ها که به این فهرست راه پیدا نکرد اما در هر حال خبرساز شد، دختر شایسته عراق بود.
 
بعد از اینکه «سارا ایدان» در مراسم دختر شایسته عراق مایوی دو تکه پوشید، از سوی اعضای خانواده مورد تهدید قرار گرفت و پدر و مادر او مجبور شدند پایتخت عراق را ترک کنند. البته خواهر و مادر سارا از او حمایت کامل می کنند.
سارا نخستین دختر شایسته عراق است که بعد از ۴۵ سال وارد رقابتهای دختر شایسته جهان می شود.
 
او به دلیل شهامتش و شکستن سنتهای کشورش از سوی بسیاری مورد تحسین قرار گرفته است.
+31
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  گناه دخترهای مسلمان چیه که چون در خانواده و کشور مسلمان متولد شده اند مثل یک انسان با انها برخورد نمیشود؟ چه بسا همین سارا دختر زیبای عراقی در اینده به قتل برسه چه به وسیله غریبه یا حتی اقوام ......
  1
  14
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.