وزیر دادگستری پاکستان استعفا کرد؛ تظاهرکنندگان اسلام‌گرا به تحصن پاپان دادند

از پاکستان گزارش شده است که معترضین اسلام‌گرا به اعتراض و اعتصاب چند هفته‌ای خود که باعث بروز خشونت و درگیریهایی بین آنها و نیروهای انتظامی کشور شده بود، خاتمه می‌دهند.
 
گزارش شده است که زاهد حامد، وزیر دادگستری پاکستان، از مقام خود استعفا کرده است. استعفای آقای حامد شرط اصلی معترضین برای خاتمه تظاهرات بود.
 
آقای حامد به "کفرگویی" متهم شده بود. آنها وزیر دادگستری را به خاطر تغییر در نحوه اشاره به خاتمیت پیامبر اسلام در متن قسم نمایندگان جدید پارلمان به توهین به مقدسات متهم کرده‌اند.
 
آقای حامد با عذرخواهی از بابت این موضوع، آن را ناشی از یک خطای سهوی دانست ولی عذرخواهی وی تاثیری در آرام شدن اوضاع نداشت.
 
پیشتر مقامات ارتش پاکستان گفته بودند که نیروهای ارتش "آمادگی کامل" دارند تا به دولت در متفرق کردن معترضین اسلام‌گرا کمک کند، اما در عین حال و تلویحا از دولت در برخورد با این تظاهرکنندگان، انتقاد کردند. به گفته مقامات ارتش دولت از ظرفیت کامل نیروهای پلیس برای برخورد با این افراد استفاده نکرده است.
 
روز گذشته (یکشنبه ۲۶ نوامبر/۵ آذر) شاهد خاقان عباسی، نخست‌وزیر پاکستان، برای بررسی اوضاع، جلسه‌ای را با شرکت مقامات ارشد کشور برگزار کرد. گزارش شد که ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ستاد مشترک نیروهای زمینی این کشور که پرقدرترین فرمانده نیروهای مسلح پاکستان است، نیز در این جلسه شرکت کرد.
 
این اعتراضات به دعوت تشکلی تندرو به نام حرکت "لبیک یارسول‌الله" انجام شد و دامنه‌اش به شهرهای دیگر از جمله لاهور و کراچی نیز رسید.
 
مقامات روز شنبه (۲۵ نوامبر/۴ آذر) برای ممانعت از پخش زنده صحنه درگیری، فعالیت چند شبکه تلویزیونی خصوصی را مدتی متوقف کردند.
اعتراضات به دعوت تشکلی تندرو به نام حرکت "لبیک یا رسول الله" انجام شده است و دامنه‌اش به شهرهای دیگر از جمله لاهور و کراچی نیز رسید
+11
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  بدبخت ترین، احمق‌ترین و عقب افتاده‌ترین موجودات در کشور‌های اسلامی و کمونیستی زندگی‌ می‌کنند. مرده‌شور خودتون، فرقه عقب افتادتون، رهبر عرب راهزن تون و آن‌ کتاب شیطانی تون، برید همه به جهنم.
  7
  31
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  به اینا تو آمریکا ویزا میدن ترامپ کاریشون نداره ولی به اصغر فرهادی واسه دریافت جایزه اسکار ویزا نمیده. ببین فرق از کجا تا کجاست
  7
  8
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  این یک درس به ملت با تمدن ایران است ،که دال ماش خورهای عقب افتاده پاکستانی هم از حق خودشون نمی گذرند،برخلاف ملت ما!من از هندی و پاکستانی که سرو ته یک کرباسند واقعا (متنفرم) بخاطر توهیناتی که این عقب افتادههای به پناهندگان سآزمان ملل ایرانی خصوصا دخترهای ایرانی در کویته و اسلام اباد میکنند!،ولی به این کارشوم نمره ۲۰ میدم!
  1
  2
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. [::اسب آتمیدونید چرا؟! چون سیاستمدارهای مملکتشون به هموطنهاشون احترام میگذارند و از هیچکس توهین به هموطنهاشون را قبول نمیکنند برخلاف اخوندهای سوار در ایران،که نه تنها توهین به ملت ایران براشون جرم نیست بلکه به توهین کنندگان مثل حسن خرص الله که میگه تمدن ایرانی وجود نداره ،تمدن اسلامی ایران!!! یا به ادمخورهای وحش شعبی که به ناموه ایرانیها بدون ویزا در عراق تجاوز میکنند!ش - سیدنی، استرالیا::].
  0
  5
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.