دادستان کل ایران: احمدی‌نژاد کلکسیون قانون‌گریزی است

محمد جعفر منتظری، دادستان تهران می‌گوید کسی که هشت سال مدیریت عالی کشور را بر عهده داشته کلکسیونی از قانون‌گریزی است محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران از حملات اخیر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق علیه قوه قضائیه انتقاد کرده است.
 
او به صراحت از آقای احمدی‌نژاد نام نبرده ولی گفته است: "کسی که ۸ سال مدیریت عالی کشور را عهده دار بوده است؛ خصوصا در چهار سال دوم مدیریتش با یک کلکسیونی از قانون‌گریزی و عمل خلاف قانون، دم از دفاع از حقوق مردم می‌زند."
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دادستان کل کشور امروز یکشنبه ۵ آذر گفته است: " آقای محترمی که ۸ سال مدیریت کشور را عهده‌دار بودی و امروز به صورت اپوزوسیون قوه‌قضاییه درآمدی، اگر انتقاد درستی دارید بفرمایید. اینکه جمعی را دور خود جمع کنید و بد و بیراه به قوه بگویید و انواع اهانت ها و جسارت ها و تهمت ها و دروغ را بزنید، راه اصلاح است؟"
 
آقای جعفری گفته: " قهر کردن و ۱۱ روز خانه‌نشینی کردن و رها کردن دولت، بوسه بر تابوت یک کافر ملحد زدن، مادر چاوز را در بغل گرفتن و بوسه بر گونه‌هایش گذاشتن و اهانت به مراجع تقلید و دروغ گفتن، جابجایی اعتبارات و بودجه‌ها؛ چنین آدمی با شناسنامه این چنینی امروز در عرصه مقابله با قوه ‌قضاییه، اهانت‌ها و جسارت‌ها و توهین‌ها می‌کند. این دفاع از حقوق مردم است؟"
 
محمود احمدی‌نژاد اخیرا در ادامه انتقادهای شدید خود علیه قوه قضاییه در گفت‌وگویی با سایت دولت بهار قوه قضائیه را "دیکتاتور" خوانده و انتقادهای کم‌سابقه‌ای را علیه این نهاد مطرح کرده بود.
آقای احمدی‌نژاد به همراه اسفندیار رحیم مشایی، یار نزدیک خود، حدود ده روز پیش به شاه عبدالعظیم رفته بود این گفت‌وگو بعد از بست‌نشینی بحث‌برانگیز حمید بقایی و چند نفر از نزدیکان آقای احمدی‌نژاد در آرامگاه "شاه عبدالعظیم" در جنوب تهران منتشر شد.
 
آقای احمدی‌نژاد در این مصاحبه گفته بود: ""قوه قضائیه اختیاراتش فوق‌العاده است و حتی از رهبری هم بیشتر است. تنها قوه‌ای است که هیچ نظارتی بر آن نیست... عملکرد قوه قضائیه یک سیر کاملا نزولی دارد. الان کل کشور در خطر است و امیدی به اجرای عدالت نیست."
 
دادستان کل کشور اما گفته است: "ما منتظریم خودشان سرعقل بیایند و بفهمند که این روش صحیح نیست. اگر سینه خود را باز کنم، آن قدر مطالب درباره این مسایل داریم که نمی‌توانم بگوییم زیرا حربه به دست دشمن می‌دهیم. "
 
آقای بقایی حدود ده روز پیش در پی امتناع از حضور در جلسه سوم دادگاهش در اعتراض به آنچه رفتار دستگاه قضایی خوانده بود در آرامگاه شاه عبدالعظیم بست نشسته بود و آقای احمدی‌نژاد هم او را همراهی می‌کرد.
 
او در شاه عبدالعظیم از روسای قوه مقننه و قضاییه با عنوان "خانواده لاریجانی" به شدت انتقاد کرد و گفت: "ما با خانواده لاریجانی مخالف هستیم و قبول نداریم مملکت دست اینها بیفتد و به مردم ظلم بکنند."
 
آقای احمدی‌نژاد گفت که چون دولت او "مچ دزدها را گرفته"، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.
 
آقای احمدی‌نژاد، در سال‌های اخیر بارها از اقدامات قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به نزدیکانش انتقاد کرده است. اما شدت انتقادهای اخیر بی‌سابقه است.
+29
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اگه شما راست میگین اولین به جریان 63 حساب بانکی و جاسوسی دختر رئیستون رسیدگی کنین تا نوبت به چیزای دیگه برسه! مطمئن باش مموتی هم اونقدر سند و مدرک داره که هیچکدومتون جرئت نمی کنین نگاه چپ بهش بندازین! :o
  1
  23
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  یعنی یک نگاه چپ به مموتی باعث میشه که همتون برگردین روستاهاتون و گوسفنداتون رو بچرونین! :o
  1
  21
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  چگونه است قوه قضاییه برای احمدی‌نژاد منتظر میمونه تا سر عقل بیاد ولی در برابر دانشجو و خبرنگار و شهروندان دو تابعیتی منتظر نمیمونه که هیچ "حتی از اولین حقوق قضایی هم برخودار نیستن.
  0
  26
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش
  وقتی به سیاستمداران آلمان و اتریش و سوئیس و دانمارک و هلند و فنلاند وسوئد و نروژ و انگلیس و سایر کشورهای اروپایی نگاه میکنیم خواهیم دید باتمام نکات خوب و بدی که دارند حداقل حفط ظاهر میکنند و اگر گندی به بار آوردند و دسته گلی به آب دادند. شجاعانه پای اشتباهشان می ایستند و بهای آنرا پرداخت میکنند. این مموتی بی چشم و رو ناز پرورده اون رهبر چلاغ است که بدلیل علیل بودن ذهن و جسمش طبق قانون صلاحیت اداره کشور را ندارد. بروید یقه اون جنایتکار ماردوش را بگیرید که جوانان برومند شیعه دوازده امامی را در کهریزک فرمان تجاوز داد. آنهم بخاطر اینکه ملت موسویی را انتخاب کرده بود و ضحاک علی این کلسیون تحفه را
  3
  20
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چه جالب حرف خود مارو به خودمون میزنند. مردم ایران موقع انتخابات چند تا کشته و زخمی و زندانی دادند تا شما را خر فهم کنند ؟ ؟ در عوض چی شد علی گدا دست رو شونه مموتی گذاشت و گفت من این الاغ را تایید میکنم. چرا ؟ چون ازش آتو داره ؟ الانم داره تاوانشو میده.عجب خر تو الاغی شده ... وای به حال مردم بدبخت ایران
  1
  21
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این که نظرش به علی شیره ای نزدیک تر بود!
  0
  1
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  خوب یا بد ، دیدگاه ایشون به دیدگاه مقام معزم له نزدیکتر هست ( معظم اله)
  0
  3
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.