شرکت سایپا از خودروی مشترک با سیتروئن فرانسه رونمایی کرد

شرکت خودروسازی سایپا در مراسمی که دیروز شنبه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) برگزار شد، از خودروی مشترکی با شرکت سیتروئن فرانسه رونمایی کرده است.
 
بنابر اعلام این خودروساز ایرانی، این خودرو، نسل جدید سیتروئن مدل سی ۳ است که قرار است در اردیبهشت ماه سال آینده (۱۳۹۷) به تولید انبوه برسد.
 
به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) فریبرز شهباز، مدیر عامل مجموعه مشترک سایپا و سیتروئن گفته است: "در ابتدا ۲۰ درصد قطعات سیتروئن تولید داخل خواهد بود و سپس ظرف دو سال به ۷۰ درصد خواهد رسید. حداکثر ظرفیت تولید در سه شیفت ۲۰۰ هزار دستگاه [در سال] خواهد بود."
 
گفته شده که هم‌اکنون تعدادی از مهندسان شرکت سیتروئن در کاشان و در حال آموزش و تجهیز خط تولید هستند.
 
یان مارتین که از طرف شرکت سیتروئن فرانسه در این مجموعه مشترک ماموریت دارد، گفته: "موتور این خودرو در حال حاضر فقط در اسلواکی تولید می‌شود و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا است و کاشان دومین مرکز تولید این موتور است."
 
او همچنین گفته: "ما ایران را به سبب سابقه ۵۰ ساله‌ای که با هم داریم برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردیم. ما از تولید ژیان تا زانتیا خاطرات خوبی داریم."
نسل جدید سیتروئن سی ۳ تابستان سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) معرفی و عرضه انبوه آن از ژانویه ۲۰۱۷ شروع شد بنا بر اعلام شرکت سایپا‌، به غیر از این خودرو دو محصول دیگر سیتروئن در کاشان تولید خواهد شد.
 
بر همین اساس ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری برای تولید و توسعه شبکه فروش و خدمات پس از فروش این محصولات در نظر گرفته شده است.
 
نسل جدید سیتروئن سی ۳ از تابستان سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) معرفی و عرضه انبوه آن از ژانویه ۲۰۱۷ شروع شد.
 
توافق اولیه این پروژه مشترک تابستان سال پیش به امضا رسید که هدف آن تولید سالانه ۱۵۰ هزار اتومبیل ظرف پنج سال در بازار ایران اعلام شد.
 
در همان زمان گفته شده بود که هدف قرارداد، عرضه خودرو از سال ۲۰۱۸ میلادی در کارخانه ای در کاشان خواهد بود.
 
پژو-سیتروئن اولین شرکت خودروسازی اروپایی بود که بعد از رفع تحریم‌های هسته‌ای، برای بازگشت به ایران قرارداد امضا کرد.
 
پیش از وضع تحریم‌های اتمی علیه ایران این شرکت در کنار رنو یکی از فعال‌ترین خودروسازان حاضر در ایران بود.
 
تولید خودرو در ایران از ۱.۶۵ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۱ به ۷۴۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۳ کاهش یافت، اما پژو-سیتروئن پیش‌بینی کرده که این رقم تا سال ۲۰۲۲ از دو میلیون خواهد گذشت.
بنابراعلام شرکت سایپا‌ به غیر از مدل سی ۳ دو محصول دیگر سیتروئن در کاشان تولید خواهند شد
خودروی سیتروئن مدل سی ۳ قرار است در اردیبهشت ماه سال آینده (۱۳۹۷) به تولید انبوه برسد
+21
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  این که جلوی ماشین سی ۴ گراند و حفاظ بغلش سیتروین کاکتوس هستش نمای پشتش هم سی ۳ هستش. سه مدل سیتروین را ادغام کردند بهم بعنوان خودرو مشترک!!! البته اولین مدل این ماشین با کیفیت عالی و استاندارد اصلی میاد بیرون که خوش بحال خریداران اولین سری این خودرو !!! چون بمحض اینکه سایپا مشتریهای این خودرو را گرفت بعد از آن کیفیت را در حد اشغال تنزل می‌دهد .
  1
  8
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.