انتشار ویدیوی نحوه برخورد پلیس سوئد با یک خانواده پناهجوی سوری خبرساز شد

روز سه شنبه ویدیویی در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد که طی آن ماموران پلیس سوئد با همراهی ماموران بهزیستی این کشور کودکی را به زور از محل اقامت او و خانواده اش خارج می کنند. این حادثه در حومه الوسرد در جنوب سوئد اتفاق افتاده است.
 
به گزارش یورونیوز، در این ویدیو مردی که ظاهرا پدر کودک خردسال است از پلیس می خواهد تا دخترش را رها کند. در ادامه یکی از ماموران زن پلیس مانع رسیدن مادر به دخترش می شود و در میانه مسیر او را به طرز ناشایستی متوقف می کند. تلاش های این مادر برای متقاعد کردن ماموران در نهایت به نتیجه نمی رسد و عیلرغم فریادهای او، کودک و خواهر و برادرش به محل دیگری منتقل می شود.
 
پدر این خانواده سوری می گوید مامورین پلیس با مراجعه به محل سکونت آنها و نشان دادن حکم از سه فرزند آنها می خواهند تا داوطلبانه سوار گشتی پلیس شوند اما وقتی که تقاضای آنها راه به جایی نمی برد به خشونت و زور متوسل می شوند. خود وی این تصاویر را فیلمبرداری کرده است.
 
پدر این خانواده پناهجو ادعا کرده بعد از این حادثه و جلسه ای که با مسئولان بهزیستی داشته به او گفته اند که تصمیم در مورد سرپرستی کودکان تا شش هفته طول خواهد کشید. تاکنون اطلاعات بیشتری در مورد علت جداکردن این کودکان از والدینشان منتشر نشده است.
+47
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران

  پس حقوق بشر دروغین چی شد؟. فقط نوبت ایران که میرسه همه مدافع حقوق بشر و آزادی هستند؟. اکر این اتفاق در ایران افتاده بود از آخوند تا حضرت محمد باید پاسخگو میشدند و در آخر به دین اسلام بی احترامی میشد. قابل توجه پاچه خوران و شیفته شدگان کشورهای اروپایی.
  71
  27
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران

  فقر اقتصادی و مشکلاتی که در ایران هست اگر در کشورهای اروپایی یا آمریکایی بود مردم همدیگه رو قورت میدادن درسته. مردم ایران هنوز مردم صبور و با درایت هستن. امید به روزی که مسئولین خائن و جاسوس ها و رانت خورها نابود شوند.
  5
  43
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  حتما یه دلیلی داشته، من به همه ی مهاجرها و پناهنده ها می گم شماها موظف هستید به فرهنگ، قوانین و عرف کشوری که به شما پناه داده احترام بگذارید و خودتون رو مطابق با اون تطبیق بدید، در غیر این صورت اگر می خواین با همون عرف و فرهنگی ازش فرار کردید زندگی کنید، زودتر پاشید برید همون جا که ازش اومدید وگرنه وجود شما و نسل های آتی شما اروپا رو آکنده از همان نکبتی می کنه که کشورهای خاورمیانه تولیدکننده اش هستند و دیگه در آینده کشور سوئدی نخواهد بود که مردم به تنگ آمده از فرهنگ قرون وسطایی خاورمیانه بهش پناه بیارن
  19
  56
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  جالب است بدانیم که مسلمانان در طول تاریخ دو مرحله به اروپا حمله کردند مرحله اول برای ترویج اسلام ،,,,,،و مرحله دوم برای دریافت پناهندگی از ترس همان اسلام.
  10
  68
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان
  ما شنیده بودیم "پیوستن اعضای خانواده" یکی از راههای گرفتن اقامته اما ظاهرا اینجا خانواده زیاد مهم نیست.البته شاید پدر و مادر این بچه ها شرایط نگهداری ندارن اما بیشتر پناهنده ها بعد از اون همه رنج و استرس نرمال نیستن. تو این فکرم که سوریه کجا سوئد. آخه چرا بپذیرن که حالا شرایط خودشون رو تحمیل کنن. بهتر نبود بجای این همه هزینه جلوی رفتن سلاح به سوریه رو می گرفتن؟؟؟
  9
  26
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  اینها پشت گوش هاشون دیدن آن موقع بچه‌ها شون میبینن این یکی از بچه‌ها تو مدرسه به معلم گذارش داده بود پدرش اذارش میده و این خانواده آن چیزی که بچه نیاز دارد فراهم نمیکنه تمام پول که دولت برای کمک به بچها به والدین میدن اینها فقد پسننداز میکنند طبق قانون این والدین در حق بچها اجحاف کردن نه تنها این سه بچه رو ورمیدارند بلکه. اگر در آینده باز بچه بیارند دولت بچه رو از خود بیمارستان بعد. تولد ور میدارد وقتی میای سوید برای پولش و پاسپورت اش به به میکنند باید هواسشون باشه. قوانین دگه این کشور داره
  5
  55
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا

  بوقلمون تازى رو وقتی بهش پناه بدی همین کولی بازی ها رو هم انجام میده. کثافت هاى بی سروپا امده اند ارامش کل محل را مختل کنند. بیچاره پلیس مونده بود چیکار کنه با این بوقلمون.
  18
  41
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا

  و هیچ گاه بیدلیل فرزندی را از خانواده جدا نمیکنند مگر گزارش های مکرر مبنی بر نقض حقوق بچه که در اروپا تعریف شده هست و در ان چهار چوب باید میبود
  4
  48
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  اینها به ظاهر انساندوست وادعای متمدن بودن دارم.خصوصا همین سوئدی ها که صدها سال بدترین رفتار رو با به زعم خودشون عقب مانده های شمالی شون یعنی نروژی ها داشتن.
  45
  12
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  دهه هشتاد ونود وقتی دولت سوئد می خواست پناهنده ای رو دیپورت کنه اول بهش حکم ترک خاک می داد.توو این فاصله اون شخص اگر خاک سوئد رو ترک می کرد که هیچی.اگر نه پلیس یک جای خلوت درخفا دستگیرش می کرد وبه اصطلاح خود پناهنده ها می دزدیدش.اینکار رو در خفا می کرد تا ترس ووحشت بین پناهنده ها به وجود بیاره.بعد از چند روز حبس با داروی بی حسی بی حسش میکردن تا مقاومت نکنه وبی سر وصدا سوار هواپیماش می کردن وبرش میگردوند.بعد این کشورها می خوان برای ماها تعیین تکلیف کنن.
  39
  12
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران
  درود بردولت سوئد، بچه باید جدا بشود برای تعلیمات غلط اسلام،اسلام یعنی زور،سلام بر آزادی
  9
  23
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. شماها مگه کی هستید که اعتراض دارید چرا برای شماها تعیین تکلیف می کنند! مگه شماها واسه ی ما ها توی ایران و توی دین اسلاموتون تعیین تکلیف نمی کنید؟ مگه شماها 1400 سال پاتون رو روی خر خره ی ما نگذاشتید و نفس ما رو با قوانین عصر حجری تون بند نیووردید! شماها کی هستید که پاشدید اومدید توی یک کشور دیگه و حالا اعتراض دارید چرا براتون تعیین تکلیف می کنند!
  6
  32
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::دژمن الله - روسیه، روسیه::]. اراجیف چرا میگی.کمی سواد وعقل ومعلومات خونه کسی رو خراب نکرده.بعد میگن چرا فقط باید با امثال جنابعالی با سرب داغ وشیشه نوشابه ونی ساندیس بحث وتبادل نظر کرد.چرا آغا محمد خان از سر امثال تو مناره ساخت.من کی وکجا برای کسی حقوق تعیین کردم.منی که بیشتر عمرم اینور بودم وهزینه تحصیل و زندگیم رو با کارگری وانبار داری ورانندگی وشیفتهای شبانه درآوردم.قابل تبادل نظر کردن نیستید .عمریه این رو دریافتم.هرکی که مثلتون فکر نکنه رو زندیق وبندیق وخوارج می دونید.پس جاوید باد دستی که توو سرتون میزنه...
  16
  4
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  بعله من ایرانیم ودوست ندارم کسی توو امور کشورم دخالت کنه.مشکل دارید با امثال من؟بشینید رو یخ.شجاعید وانقلابید ؟پاشید از پای کامپیوترها وتبلت هاتون برید انقلاب کنید تا ازتون با شیشه نوشابه پذیرائی بشه وراهی خاوران بشید.شجاعتش رو ندارید؟عجوزه وار در اوج ناتوانی چهل سا ل دیگه ضجه بزنید که ننه الهی خیر نبینی .... .انگ بزنید ومنفی بدید.اگر منافقین ره به جائی بردند شما هم میبرید .ای مبارزان پای منقلی وخارجکی دوست وخارجک نشین.
  17
  4
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.