خرید عجولانه سکه در دقایق اول و مردمی که هول شدند

در حالی حراج سکه از ساعت ۱۴ در بانک کارگشایی آغاز شد که خرید عجولانه برخی مردم موجب شد تا قیمت در ابتدا از نرخ بازار هم فراتر برود.
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حراج سکه که از ساعت 14 امروز در بانک کارگشایی آغاز شده با استقبال شدید مردم و البته دلال‌ها همراه شده است، تا جایی که در دقایق ابتدایی حراج قیمت‌ها از قیمت بازار هم فراتر رفته است.
 
این درحالی است که مسئولان بانک در زمان حراج به مردم اعلام کردند که "نرخ واقعی سکه به این میزان بالا نیست و از خرید صرف‌نظر کنید" ولی مردم اصرار داشتند با قیمت بالا خرید را انجام دهند؛ در دقایق ابتدایی حراج و فروش یکی دو بسته اول قیمت سکه بین یک میلیون و 430 تا یک میلیون و 440 هزار تومان هم بالا رفت ولی بعد از گذشت یک ساعت از حراج قیمت‌ها کمی واقعی شده و به یک میلیون و 340 تا یک میلیون و 350 هزار تومان رسیده است.
 
بنا به اذعان مسئولان بانک کارگشایی افرادی که در ساعات ابتدایی حراج اقدام به خرید کردند اطلاعی از وضعیت قیمت‌ها نداشته و به‌صورت عجولانه خرید را انجام داده‌اند.
به‌گفته سلیمانی در یک ساعت اول 700 تا 800 تا سکه تمام‌بهار به فروش رفت و از الآن به بعد نیم‌سکه به حراج گذاشته می‌شود.
 
به گزارش تسنیم، حراج سکه با احتساب 9 درصد ارزش افزوده به‌قیمت یک میلیون و 288 هزار تومان و نیم‌سکه با قیمت 645 هزار تومان از ظهر امروز آغاز شده است.
 
یکی از افرادی که جزو خریداران اول سکه در حراج بانک کارگشایی بود از اشتباهی که کرده ابراز ناراحتی کرد و گفت اکثریت مردم هول شدند و گران خریدند.
 
یک خریدار دیگر به خبرنگار تسنیم گفت: من بیکارم هرچه دنبال کار گشتم پیدا نکردم، آمدم اینجا سکه بخرم و بفروشم تا سود کنم.
 
فرد دیگری که می‌گوید شغلش خرید و فروش دلار است به مردم توصیه می‌کند الآن سکه نخرند، قیمت بالاست.
 
افراد حاضر که اتفاقاً جزو خریداران نخست سکه هستند می‌گویند خریداران خرد در این حراج سود نمی‌کنند و تنها خریداران کلان هستند که از فرصت حراج استفاده و بازار را مدیریت می‌کنند.
 
یکی از افرادی که سکه تمام را با قیمت ١میلیون و ٣٧٦ هزار تومان خریده و منتظر دریافت سکه‌هایش است می‌گوید: سکه‌ها را لحظه‌ای با قیمت ١ میلیون و ٣٨٧ هزار تومان فروخته‌ام.
 
عمده خریداران سکه در این حراج دلال‌ها هستند؛ به‌گفته خودشان آمده‌اند تا سودی به جیب بزنند؛ می‌گویند "ما آمده‌ایم تا سکه بخریم و با قیمت بالا در بازار بفروشیم".
بحث اصلی که بین مردم حاضر در سالن حراج مطرح می‌شود ارزان شدن سکه در روزهای آتی است؛ اما حضار با هم اختلاف دارند و عمده آنها می‌گویند ممکن نیست با این وضعیت قیمت‌گذاری در حراج، قیمت سکه کم شود.
 
این افراد می‌گویند دلال‌هایی که هزارتایی سکه خریده‌اند اجازه کاهش قیمت نمی‌دهند.
 
مسئول حراج که قیمت‌ها را اعلام می‌کند از نرخ‌هایی که مردم تعیین می‌کنند شوکه شده و مدام می‌گوید: چرا قیمت‌ها را بالا می‌برید؟
 
او به مردم توصیه می‌کند که ریسک نکنند و بی‌دلیل قیمت‌ها را بالا نبرند.
 
نکته جالب و مهمی که در سالن حراج مشهود است، هماهنگی چند نفر است که قیمت‌ها را بالا می‌برند؛ این افراد در صحبت‌هایشان می‌گویند "اجازه دهید فلان فرد با قیمت مشخص خریدش را انجام دهد".
ولی این افراد با نگاه‌ها و اشاره‌هایشان قیمت را به مرز مشخصی می‌رسانند و اجازه نمی‌دهند حراج با قیمت پایین انجام شود.
 
حراج سکه در حالی ادامه دارد که تا کنون 700 قطعه نیم‌سکه و حدود 900 قطعه سکه تمام‌بهار آزادی فروخته شده است.
 
هم‌اکنون میانگین قیمت حراج سکه تمام‌بهار آزادی 10 تا 12 هزار تومان ارزانتر از قیمت بازار است.
 
ضمن آنکه میانگین فروش هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی در این حراج، 700 هزار تومان بوده است.
 
نخستین روز حراج سکه به پایان رسید.
+5
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  مرد حساب از مونیخ - مونیخ، آلمان

  از یکطرفه دادوفریاد میزنند که چیزی نداریم گشنه یم وضع خراب است وووو از طرف دیگر آدم از تعجب می مونه که حمله می برند به بانک سکه با قیمت دوبرابر میخرند .
  1
  35
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.