احضار پژوهشگر ایرانی در کانادا به اتهام آزار جنسی

علی کریم‌زاده بانگی در مصاحبه با برنامه کلیک بی‌بی‌سی فارسی بی بی سی : مدیر یکی از نهادهای مبارزه با سانسور اینترنت در ایران، به اتهام تعرض جنسی به دادگاهی در تورنتوی کانادا احضار شده است.
 
روزنامه مترو چاپ کانادا نوشته است که علی کریم‌زاده بانگی ۴۲ ساله، پژوهشگر و فعال سرشناس در زمینه آزادی بیان، مارس ۲۰۱۶، به یک مورد تعرض جنسی و یک مورد نگهداشتن اجباری متهم شد و بر اساس این دو اتهام سه شنبه هفته گذشته در دادگاه حاضر شد.
 
وکیل آقای بانگی هر دو اتهام را رد کرده است.
 
سازمان اصل ۱۹ در کانادا که علی بانگی یکی از مدیران آن بوده است، در اطلاعیه‌ای خبر داده که روز ۲۱ نوامبر از احضار آقای بانگی به اتهام تعرض جنسی با خبر شده و به تبع آن آقای بانگی از اصل ۱۹ کناره‌گیری کرده است.
 
این سازمان همچنین گفته است که دسترسی علی کریم‌زاده بانگی به مسیرهای ارتباطی داخلی و خارجی این سازمان قطع شده است. سازمان اصل ۱۹ که نامش را از بند نوزدهم منشور جهانی حقوق بشر گرفته، از سال ۱۳۹۱ برای کمک به آزادی بیان و دسترسی آزاد به اطلاعات و عبور ایرانیان از سد فیلترینگ تاسیس شده است.
 
در اطلاعیه این سازمان گفته شده که اصل ۱۹ متعهد به ایجاد فضای کاری امن است و چنین اتهام‌هایی را بسیار جدی می‌گیرد. اما تاکید کرده که "اتهام‌ها غیرمرتبط با محیط کار و تحت ممنوعیت نشر است" ‌‌و به همین دلیل "قادر به تحقیق" درباره این اتهام‌ها نیست .
+11
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران
  واقعا که متاسفم. این مرد بزرگ و پژوهشگر بخاطر عدم آزادی و بی عدالتی در ایران به کانادا رفته ولی متاسفانه عزیزان کانادایی هم کم لطفی میکنن.
  3
  3
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران
  ولی خدایی قیافش بیشتر به کوهستانی ها و اراذل شباهت داره ولی به هر حال طرفدار آزادی بیان و کردار هست ولش کنید راحت باشه،..کانادا آزادی هست راحت باش داداش جای خوبی رفتی.
  3
  2
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.