درخواست کاربران ایرانی از مجری زن مراسم قرعه‌‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

قرار است ماریا کوماندنایا به همراه گری لینه‌کر مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی روسیه باشد از زمان انتخاب ماریا کوماندنایا به عنوان یکی از مجری‌های مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از سوی فیفا، کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی از خود نشان داده‌اند.
 
قرار است خانم کوماندنایا به همراه گری لینه‌کر، فوتبالیست سابق و مجری سرشناس ‌بی‌بی‌سی مراسم قرعه کشی جام جهانی را که روز جمعه اول دسامبر( ۱۰ آذر) در مسکو برگزار می‌شود، اجرا کند.
 
طرفداران فوتبال در ایران درپیام‌هایی به این مجری روس توصیه کرده‌اند که در زمان اجرای این مراسم به نوعی لباس بپوشد تا بینندگان ایرانی بتوانند بدون سانسورمراسم قرعه کشی جام جهانی را از تلویزیون ببینند.
 
یکی از کاربران در واکنش به انتخاب این مجری روس در اینستاگرام گفته: "من یک ایرانی هستم. مقامات تلویزیون ما خیلی سختگیر هستند و تصاویر شما را سانسور می‌کنند. در صورت امکان، آیا می‌توانید برای این مراسم، لباس مناسبی انتخاب کنید که ما بتوانیم این برنامه را تماشا کنیم؟"
 
کاربر دیگری در پیامی اینستاگرامی نوشته: "خواهرم، لطفا درمورد حجابت دقت کن. ما می‌خواهیم که مراسم قرعه کشی جام جهانی را بدون سانسور از تلویزیون تماشا کنیم."
 
کاربران توییتر هم به این انتخاب واکنش نشان داده‌اند، یکی از کاربران در توییتی گفته: "لطفا لباس مناسبی بپوشید که در هر فرهنگی قابل قبول باشد. مرسی"
 
فرد دیگری در پیامی گفته: "از شما می‌خواهم که از پوشیدن لباس سکسی در جریان مراسم قرعه کشی جام جهانی خودداری کنید. تا ما بتوانیم به طور کامل این مراسم را ببینیم."
 
تلویزیون دولتی ایران برای خودداری از نمایش تصاویر زنانی که در ورزشگاه حضور دارند، در زمان پخش زنده بازی ها از تصاویرضبط شده استفاده می‌کند.
 
علاوه بر این تلویزیون ایران در صورتی که یکی از مجریان مراسم قرعه کشی جام جهانی و یا مراسم گشایش بازی‌های المپیک زن باشد، از پوشش دادن این مراسم خودداری می‌کند.
 
در جریان مراسم قرعه کشی جام جهانی در سال ۲۰۱۴، تلویزیون ایران بخش‌های زیادی از پوشش زنده این مراسم را به دلیل لباسی که مجری زن برزیلی این مراسم برتن داشت، سانسور کرد.
ماریا کوماندنایا به همراه سردار آزمون صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی روسیه قطعی شد
 
ماریا کوماندنایا پس ازمصاحبه‌ای که با سردار آزمون، فوتبالیست تیم ملی ایران داشت، برای فوتبال‌دوستان ایرانی به چهره‌ای شناخته شده، بدل شده است.
 
سردار آزمون در تیم رابین کازان روسیه بازی می‌کند.
 
خانم کوماندنایا ماه گذشته عکسی از خودش را در حالی که در کنار سردار آزمون در مسجدی در شهر کازان نشسته در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.
 
در این تصویر او با حجاب در کنار فوتبالیست ایرانی دیده می‌شود.
 
کاربران شبکه‌های اجتماعی با اشاره به این عکس به خانم کوماندنایا یادآوری کرده‌اند که چنین پوششی در جریان مراسم قرعه کشی امکان تماشای کل مراسم را برای اولین بار به فوتبال‌دوستان ایرانی می‌دهد.
 
تیم ملی ایران هم در جام جهانی روسیه حضور دارد. این دومین صعود متوالی تیم ملی ایران به جام جهانی است.
+25
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  "از شما می‌خواهم که از پوشیدن لباس سکسی در جریان مراسم قرعه کشی جام جهانی خودداری کنید. تا ما بتوانیم به طور کامل این مراسم را ببینیم." جون مادرت ضایع نکن؛ غیر کاملش هم خوبه. بقول معروف کاچی به از هیچی. همون یه ذرش رو که نشون بده غنیمته.
  70
  13
  شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا

  چه خواسته هاى نا بجا و بیخودى . بهتر نیست از مسئولین صدا و سیما خواسته بشه مثل باقى کشورهاى دنیا عمل کنه نه سلیقه اى.
  5
  83
  شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  خاک بر سرتون عقب مانده‌های برده حکومت جهل و جنایت اسلامی اشغالگر مسلط بر ایران که دیگه تعیین تکلیف برا دنیا نکنید.
  6
  90
  شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  ملت اسکل.
  6
  26
  شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  طوسی را بگذارید مجری شود.قبل از آن‌ هم سوره قران خوانید. همه فرار می‌‌کنند. با خیال راحت هر کسی‌ را دوست دارید از صندوق برای تیم‌ ایران بیرون کشید. معجزه امام زمانی‌.
  2
  31
  شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  اینا مسلمون نیستند. میخوان نشون بدن، بدن. شهید مطهری میفرماید: به طورکلى بردگان اعم از جنس زن یا مرد از نظر اسلام در بسیارى از احکام استثناهایى دارند. مثلًا از نظر خود پوشش و حرمت نظر، کنیزان با زنان آزاد فرق مى‏کنند. بر کنیزان واجب نیست که سرهاى خود را بپوشانند و حال آنکه بر زنان مسلمان لازم است سر خود را بپوشانند.
  25
  11
  شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  گذشته میرزا - ایران، ایران

  این جماعت چه پرتوقع و پر رو تشریف دارند خوب برو به صدای سیمای کشور خودت اعتراض کن
  3
  27
  شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  لباستان را مناسب سلیقه ما بپوشید. فارسی هم حرف بزنید ما بفهمیم.
  12
  16
  شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایرباس 330 - لیون، فرانسه
  یعنی زرشک
  0
  15
  یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.