استرالیا: اردوگاه پناهجویان جزیره مانوس تخلیه شد

یک ماه پیش پلیس پاپوآ گینه نو اعلام کرد این اردوگاه تعطیل است و پناهجویان باید به اردوگاه دیگری منتقل شوند دولت استرالیا می‌گوید پناهجویانی که اردوگاه تعطیل شده این کشور در جزیره مانوس را ترک نمی‌کردند، در پی عملیات پلیس پاپوآ گینه نو به مکان دیگری منتقل شده‌اند.
 
گزارش‌ها حکایت از آن دارد که حدود ۳۰۰ نفر باقی مانده با اتوبوس از اردوگاه منتقل شده‌اند.
 
تعدادی از پناهجویان می‌گویند که پلیس با باتوم آنها را کتک زده است. ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‎دهد که ماموران پلیس مجهز به باتوم بوده‌اند.
 
یکی از این پناهجویان جمعه (۲۴ نوامبر) به بی‌بی‌سی گفت: "آنها (پناهجویان)، همه افراد، در حال ترک محل هستند. آنها دوست ندارند که بروند ولی آنها (ماموران) ما را کتک زدند."
 
این در حالیست که پلیس پاپوآ گینه نو می‌گوید دست به خشونت نزده است. دولت استرالیا تاکید کرده که در این عملیات نقشی ندارد.
 
اردوگاه جزیره مانوس، واقع در پاپوآ گینه نو، یکی از مراکز تعیین شده توسط دولت استرالیا برای اعزام پناهجویان بود اما سال گذشته، دادگاه قانون اساسی اپوآ گینه نو نگهداری افراد در این محل را مغایر قانون اساسی دانست و به دولت دستور داد این محل را تعطیل کند.
 
مهلت تعیین شده برای تخلیه اردوگاه روز ۳۱ اکتبر بود اما چند صد نفر از ساکنان اردوگاه از خروج از آن خودداری کردند.
 
در سه هفته اخیر افراد باقی مانده در اردوگاه مانوس بدون لوله کشی آب و برق زندگی کردند.
 
پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا در واکنش به حضور پلیس در اردوگاه مانوس گفت دولت این کشور ۱۰ میلیون دلار برای احداث یک اردوگاه دیگر هزینه کرده و بهتر است پناهجویان به آنجا بروند.
+11
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  اردوگاه های مرگ المان نازی را میشناسید؟ رژیم بدنام استرالیا جا پای آلمان نازی گذاشت. این همه مدت در حق بشریت جنایت کرد و جامعه جهانی سکوت کرد بخصوص بریتانیا و ایالات متحده. حالا اگر ایران اردوگاه آشویتس دیگری بنا میکرد رسانه ها ایران رو به صلیب میکشیدن و تحریم هم میکردن. این است عدالت و حقوق بشر غرب!
  7
  13
  جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  رزیم نازی استرالیا این همه مدت در حق بشریت جنایت کرد و جامعه جهانی سکوت کرد بخصوص بریتانیا و ایالات متحده. حالا اگر ایران اردوگاه آشویتس دیگری بنا میکرد رسانه ها ایران رو به صلیب میکشیدن و تحریم هم میکردن. این است عدالت و حقوق بشر غرب!
  7
  12
  جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.