پرونده سازی صدا و سیمای ایران در آستانه دادگاه جدید نازنین زاغری

برنامه حامیان نازنین زاغری در یکسالگی بازداشت او در ایران صدای آمریکا : در حالیکه همسر نازنین زاغری بریتانیایی ایرانی تبار که در تهران زندانی است، از برگزاری دادگاه قریب الوقوع او خبر داده، تلویزیون دولتی ایران در یک برنامه مدعی شده است او «حقوق بگیر بی بی سی» است.
 
ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری‌رتکلیف روز جمعه ۲ آذر اعلام کرد قرار است دادگاه جدید این شهروند ایرانی-بریتانیایی نوزدهم آذر در تهران برگزار شود.
به گفته او، خانم زاغری به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده است.
 
مقام های امنیتی ایران هرکس که با رسانه های فارسی زبان ارتباط داشته باشد را مورد پیگیرد قرار می دهند و به نظر می رسد با همین هدف است که تلویزیون دولتی ایران در آستانه دادگاه جدید خانم زاغری، روی به سندسازی آورده است.
 
از زمان اعتراضات ۸۸، صدا و سیما با اتصال به نهادهای امنیتی، چنین گزارش هایی علیه افراد می سازد.
 
در بخش هایی از این گزارش که در تلویزیون پخش شده، ادعا شده خانم زاغری از بی بی سی حقوق دریافت می کرده و با برخی از کارکنان بی بی سی فارسی ارتباط داشته است.
تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید.
 
نازنین زاغری‌رتکلیف مدیر پروژه‌های بنیاد تامسون رویترز خرداد سال ۹۵ بعد از سفر به همراه دختر خردسالش به ایران بازداشت و به اتهام «مشارکت در فعالیت‌های براندازی نرم» به پنج سال زندان محکوم شد.
 
در روزهای اخیر دولت انگلیس تلاش های جدیدی را برای آزادی او آغاز کرده است. بخصوص که بوریس جانسون در یک جلسه پارلمان گفته بود او کاری نمی کرده و تنها روزنامه نگاری درست می داده است. این ادعا با واکنش خانواده زاغری و همچنین بنیاد رویترز روبرو شد و وزیر خارجه انگلیس در نهایت برای اشتباه خود عذرخواهی کرد.
+19
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.