خامنه‌ای: در هر جایی که برای مقابله با کفر و استکبار، نیاز به حضور باشد، کمک می‌کنیم

آیت‌الله علی خامنه‌ای اعلام کرد که «جمهوری اسلامی ایران در هر جایی که برای مقابله با کفر و استکبار، نیاز به حضور باشد، کمک خواهد کرد».
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر جمهوری اسلامی، او با اعلام اینکه در بیان این موضوع «ملاحظه هیچ‌کس» را نمی‌کند،‌ افزود که جمهوری اسلامی ایران در مقابل «توطئه جبهه استکبار و صهیونیسم برای ایجاد جنگ و نزاع میان مسلمانان» ایستاده و خواهد ایستاد و در این مبارزه «پیروز» خواهد شد.
 
آیت‌الله خامنه ای در این مورد به شکست گروه حکومت اسلامی (داعش) در عراق و سوریه اشاره کرد.
 
پیشتر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، روز ۳۰ آبان در نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی از پایان «سیطره داعش» با پایین کشیدن پرچم این گروه در شهر ابوکمال خبر داده بود.
 
ابوکمال در شرق سوریه و نزدیک به مرز عراق از آخرین سنگرهای گروه حکومت اسلامی در منطقه بود که به تازگی از کنترل این گروه خارج شد. در نبرد شهر ابوکمال، پنج ایرانی از جمله دو عضو ارشد سپاه قدس کشته شدند.
 
پس از آن، آیت لله خامنه ای در سخنانی برای شماری از اعضای نیروی بسیج در روز چهارشنبه اول آذر، ضربات اخیر به گروه حکومت اسلامی (داعش) را به معنای «به زانو درآوردن» آمریکا و اثبات «مفهوم ما می توانیم» دانست.
 
رهبر جمهوری اسلامی در سخنان روز پنجشنبه خود با این همه هشدار داد که «نباید از کید و مکر دشمنان غافل بود زیرا آمریکا و صهیونیسم و دنباله‌های آنها، از دشمنی با اسلام دست نخواهند کشید و ممکن است توطئه ای همچون داعش و امثال آن را در منطقه ای دیگر طراحی و اجرا کنند».
 
مقام‌های جمهوری اسلامی بارها آمریکا، بریتانیا و عربستان سعودی را به ایجاد و حمایت از گروه حکومت اسلامی (داعش) متهم کرده‌اند.
 
این ادعا در حالی بیان شده است که این گروه در سوریه و عراق، از مدت‌ها پیش با بمباران سنگین نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا مواجه بود و نیروهای مسلح مورد حمایت آمریکا موفق شدند به تازگی رقه، پایتخت خودخوانده گروه حکومت اسلامی (داعش) را در سوریه، تصرف کنند و نیروهایش را در بخش‌های وسیعی از شمال و شرق سوریه عقب برانند. نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا همچنین به نیروهای عراقی در بازپس گرفتن شهر موصل از تصرف نیروهای گروه حکومت اسلامی (داعش) نقش داشتند.
 
در این میان،‌ شماری از کشورهای عربی مانند عربستان سعودی همواره از مداخله‌های ایران در کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه و یمن انتقاد کرده‌اند. تهران در مقابل این کشورها را به مداخله در امور منطقه متهم کرده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر جمهوری اسلامی، آیت‌الله خامنه‌ای، موضوع فلسطین را مسئله اول دنیای اسلام خواند و افزود: «کلید غلبه بر دشمنان اسلام، مسئله فلسطین است زیرا جبهه کفر و استکبار و صیهونیسم با غصب کشور اسلامی فلسطین، آن را به پایگاهی برای ایجاد اخلال در امنیت کشورهای منطقه تبدیل کرده‌اند و باید با غده سرطانی اسرائیل مقابله کرد».
 
مقام های جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب بهمن ۵۷ بارها از اسرائیل به عنوان «غده سرطانی» نام برده اند.
 
در مقابل، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا، حملات لفظی شدید سران ایران علیه موجودیت کشور اسرائیل را شدیداً محکوم کرده اند.
 
رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «روزی که فلسطین به مردم فلسطین برگردد، ضربه واقعی به کمر استکبار وارد خواهد شد و ما برای آن روز، تلاش خواهیم کرد».
 
اسرائیل، ‌آمریکا و شماری از کشورهای جهان همواره تهران را به حمایت از گروه‌های حماس و جهاد اسلامی که تروریست می‌نامند،‌ متهم کرده‌اند. در مقابل،‌ جمهوری اسلامی ایران آنها را جنبش‌های رهایی بخش اسلامی توصیف می‌کند.
 
در این ارتباط،‌ سپاه پاسداران در بیانیه ای در دوم مرداد سال جاری اعلام کرد که این نیرو «به‌عنوان یکی از حامیان اصلی و راهبردی انتفاضه فلسطین، اراده همه مجاهدان طریق القدس را می‌ستاید و در حمایت از آنان ذره‌ای دریغ نخواهد کرد».
+14
رأی دهید
-94

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  در ایران نیازه برای از بین بردن تو و همفکرات
  2
  33
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اخر کدام اسلام جناب چولاق خان ؟ اسلامیکه شما اخوندها خود را صاحب ان میدانید , اصلا" اسلام نیست چون بیشتر مسلمانان جهان اسلام ایران را به رهبری خامنه ای قبول ندارند.و مشکل دنیا اسلام چرا امریکا و اسرائیل هستند ؟ اینکه امریکا به سران رژیم اخوندی می گوید دخالت در کشورهای دیگر نکنید و اشوب درست نکنید این را بد بخود میدانید و بخاطر این است که دشمنی با امریکا را می کنید؟ در هرحال اقای چولاق خان همه چیز دست تو می باشد اگر می خواهید دولت و مردم اسرائیل ونیروهای امریکا را در منطقه از بین ببرید منتظر نباشید , دست به کار شوید برای از بین بردن این دو غده سرطانی به گفته اخوندها این گو و این میدان .
  2
  26
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  افرین شجاع بزرگمرد دفاع از مظلومان و مسلمانان. چین 200 میلیون مسلمان را داره به سخیف ترین شکل ممکن تحقیر میکنه و ایغورها جدیدا حق نماز خواندن ندراند و قران ها را دم در مساجد اتش زدند. مسلمانان چین به حضور شما نیازمند و منتظرند. یا وقتی به مسلمانان مظلوم چین برسه تخم میخواد که ندارید؟
  5
  33
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  واقعا ملت ایران ثابت کردند که لیاقت زندگی مثل ادم را ندارند!،این چیزی بود که میخواستید از عصر کنکورد شما را به عهد لیف و لنگ عمامه سردار قاسمی و سردار شاطری برگردونن!؟.
  2
  29
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  دستشویی های مسجد شاه هم نیرو برای مبارزه با استکبار میخواهد نیرو بفرست.
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  جناب بزرگوار: این فرمایش مال رئیس کشوری است که مردم ان کشور گرفتار دارو درمان نباشند. این فرمایش مال مدیر کشوری مانند امریکاست که طوفان تمام انکشور را در نوردید و تمام منطقه طوفان زده زیر اب رفت اما یک نفر از ساکنین ان گریه و زاری نکردند و دست نیاز طرف خدای تبارک و تعالی برای گرفتن کمک دراز نکردند. اینگونه فرمایشات مال مدیر کشوری است که مردم ان با امدن زلزله بدبخت ترین و بیچاره ترین مردم دنیا نباشند.اینگونه فرمایشات مال مدیر کشوری است که از مدیریت و اداره کشورش بنحو احسن بر بیایند و همیشه نگویند انشاالله خدا کمک میکند. حاجی اینگونه فرمایشات مال مدیران واقعی کشور هایی است که مدیران ان مدیر هستند نه فرمانبر. یک فرمانبر اینقدر حرف های گنده تر از خودش نمیزند
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ahura95 - توکیو، ژاپن

  تو شرف نداشته ات ... تروریست
  2
  31
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  چاه مستراح منزل من مستکبرانه بند آمده، مقنى بفرست!
  2
  13
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران
  آقا باز زر فرمود ،مردکه احمق دزد
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.