ویدئویی که اندونزی را حیرت زده کرد:برهنه کردن یک زوج با هدف «تنبیه» به خاطر «لکه‌دار کردن عفت عمومی»

رادیو فرانسه: روستاییان یک روستا در جاوه اندونزی یک زن و مرد را به زور برهنه می‌کنند و آنها را در خیابان رها می‌کنند. ویدئویی از این اتفاق که روز یازدهم نوامبر رخ داده است به یکی از داغ‌ترین سوژه‌ها در اندونزی طی روزهای گذشته بدل شده است.
 
روستاییان نیز در البته در پاسخ به این اقدام خود مدعی شدند که این زوج رفتاری غیراخلاقی داشته‌اند و این اقدام آنها در واقع برای تنبیه آنها بوده است.
 
به گفته ناظران ما اینکه مردم عادی خودشان برای "امر به معروف"آستین بالا بزنند در جاوه اندونزی نادر نیست.
 
این اتفاق در روستای کادو در شرق جاکارتا رخ داده است. در یکی از ویدئوهای منتشر شده از این اتفاق دیده می‌شود که یک زن که یک تی‌شرت و شورت به تن دارد توسط یک مرد همراهی می‌شود و دو مرد دیگر فردی دیگری را به زور با خود می‌آورند. چندین نفر در حال فیلم گرفتن هستند و فریاد می‌زنند آنها را بزنید، بسوزانیدشان، نشان دهید آنها در حال چه کاری بودند و زن قربانی نیز فریاد می‌زند: "ما را نزنید، نکنید."
یک مرد دستان زن را می‌گیرد و با کمک یک فرد دیگر او را برهنه می‌کند. زن قربانی سپس به روی مرد قربانی که در کنار او نشانده شده است هل داده می‌شوند اما زن موفق می‌شود از جایش بلند شود و تی‌شرت خود را دوباره به تن کند. در ویدئوی دیگر نیز مرد قربانی دیده می‌شود که مهاجمین او را در خیابان مجبور کرده‌اند با شورت بدود.
 «این اتفاق‌ها در اندونزی نادر نیست»
 
با جستجو در اینترنت می‌توان نمونه‌های دیگری از این دست ویدئوها را یافت. ویدئوهایی که مردم با متهم کردن دیگران به رفتار غیراخلاقی به آنها حمله می‌کنند. برخی از روستاییان خود را نگهبانان عفت عمومی تصور می‌کنند و به دستگاه قضایی نیز اعتماد ندارند در نتیجه چنین رفتارهای از آنها سر می‌زند.
 
معمولاً این مهاجمان مورد بازخواست قرار نمی‌گیرند چرا که از حمایت افراد محلی برخوردار هستند اما این بار پلیس به علت سر و صدای زیادی که این ویدئوها به راه انداختند مجبور شده است که واکنش نشان دهند.
بر اساس قانون اساسی اندونزی دخالت در زندگی خصوصی مردم ممنوع است اما در بسیاری از نقاط این کشور که حالت نیمه خودمختار دارند قوانین بسیاری بر اساس قوانین اسلام وضع می‌شود.
+34
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان

  اسلام همان طاعون قرن بیست و یکم است
  18
  119
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  خداوندا مردم جهان را از شر طرفداران پوفیوز بی عقل جاهلت بر حذر دار ما که زورمون نمیرسه
  9
  96
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  این بلایی است که خدا و دین بر سر ضمیر انسانها آورده. وقتی خدا و دین در ماتحت فرو رفت، بیرحمی و بیحسی وجود انسان را میگیرد. شفقت و ترحم جایشان را به شقاوت و قساوت میدهند. میبینید؟! کدام حیوانی چنین رفتاری را روا میدارد؟ این اندونزی بزرگترین جامعه مسلمان بر روی زمین است. برید ببینید چه کرم خاکیهای شاخداری با نام ملا و مومن در آنجا غلت میزنند و پشگل صادر میکنند. آقا! با خدا و پکت ترسهایش تمام کنید تا ترحم و شفقت در وجودتان جلوگر شده و زندگیتان هوای تازه استنشاق کند. خود دانید.
  14
  84
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  PAARISA - آمستردام، هلند

  خدایا , این پایین تنه مسلمین رو از این دین نگیر , چون دیگه هیچی براش باقی نمیمونه !!
  8
  54
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب ناب - یوکوهاما، ژاپن

  اگه کار بدی در ملع عام میکردن حقشون بوده که اینطوری ضایع بشن!چرا که نه؟
  76
  2
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  paydar22 - لاهه، هلند
  خوب تا چندین سال پیش مذهبشان الت پرستی بوده و الت مرد که بهش میگفتن پدر بزرک خدایشان بوده هنوض هم تعداد کسانی که به این پدر بزرکشان احترام دارند ومشغول به پرستشش شدن
  2
  11
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران
  قوانین اسلام یعنی‌ قوانین جنگل و قوانین حقوق بشر دنیا را زیر پا میگذارد.
  7
  25
  ‌پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  حامد اندونزی - اندونزی، اندونزی
  ازین قوم احمق تر خوده پفیوزشونن، نمازه اول وقتشون ترک نمیشه، بعد میبینی طرف هر کاره کثیفیو انجام میده، بعده ایران که به اسم دین هر غلطی میکنن این جماعتن
  3
  7
  جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.