قاتل زن ۱۶ ساله به قتل همسرش هم اعتراف کرد

سارق حرفه‌ای که برای پنهان ماندن راز سرقتش زن ۱۶ ساله‌ای را به قتل رسانده بود در ادامه بازجویی‌ها پرده از اسرار قتل همسرش هم برداشت.
 
شامگاه 17آبان مأموران پلیس شهرستان مرند در آذربایجان شرقی در جریان پیدا شدن جسد زنی در نزدیکی سد شهید کلانتری این شهر قرار گرفتند و راهی آنجا شدند. جسد غرق در خون این زن در کنار جاده‌ای روستایی افتاده بود و بررسی‌ها نشان می‌داد که وی بر اثر اصابت ضربات آجر به سرش به قتل رسیده است.
 
مأموران که در تلاش برای شناسایی هویت مقتول بودند متوجه شدند که 15مهرماه، خانواده زن جوانی به نام فریده به اداره پلیس رفته و از ناپدید شدن دختر 16ساله‌شان خبر داده بودند. مشخصات دختر ناپدید شده با مشخصات مقتول مطابقت داشت و کمی بعد مشخص شد که قربانی کسی جز فریده نیست. تحقیقات از خانواده او نشان می‌داد که این زن مدتی قبل از شوهرش جدا شده و در خانه پدر و مادرش زندگی می‌‌کرد اما 15مهرماه بی‌آنکه کسی را در جریان بگذارد خانه را ترک کرده و از آن زمان ناپدید شده بود.
 
کارآگاهان در ادامه به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد فریده پس از فرار از خانه با مرد جوانی رابطه داشته است. این مرد دستگیر شد و در بازجویی‌ها ادعای عجیبی را مطرح کرد. او گفت: شب گذشته من و فریده در خانه‌باغم بودیم و یکی از دوستانم به نام بهرام هم مهمان ما بود. بعد از خوردن شام احساس کردم سرم گیج می‌رود و ناگهان بیهوش شدم.
 
وقتی به‌هوش آمدم نه از فریده خبری بود و نه از دوستم. آنجا بود که متوجه شدم همه اثاثیه باارزش خانه‌ام و هر چه پول داشته‌ام سرقت شده است. حالا هم حدس می‌زنم که بهرام پس از اینکه مرا بیهوش کرده، فریده را به قتل رسانده و اموالم را سرقت کرده است.
 
در تعقیب قاتل
 
اظهارات مرد جوان از یک سرقت مرگبار حکایت داشت اما هنوز معلوم نبود که بهرام با چه انگیزه‌ای زن جوان را به قتل رسانده و چرا او را نیز همانند دوستش بیهوش نکرده بود. در چنین شرایطی دستور بازداشت این مرد صادر و مشخصات او در اختیار تمامی تیم‌های گشت پلیس قرار گرفت. اموالی که از خانه‌باغ سرقت شده بود، شامل پول، تابلوفرش و اثاثیه بود که حمل‌ونقل آنها به راحتی امکان‌پذیر نبود و این احتمال وجود داشت که مرد جنایتکار قصد فروش آنها را داشته باشد. با این احتمال جست‌وجوها وارد مرحله‌ای تازه شد تا اینکه در نهایت بهرام هنگام فروش اموال مسروقه شناسایی و دستگیر شد.
 
اعتراف به 2 جنایت
 
مرد جوان در بازجویی‌ها به قتل زن 16ساله اعتراف کرد و گفت: من و صاحب باغ(دوست فریده) مدت‌ها قبل در زندان با هم آشنا شده بودیم. چند روز پیش از کرج به مرند آمدم و چون جایی را نداشتم با دوستم تماس گرفتم و به خانه باغ او رفتم. فریده هم آنجا بود و وقتی دیدم وضعیت مالی دوستم خوب است تصمیم گرفتم از آنجا سرقت کنم. شب حادثه در غذای آنها داروی بیهوشی ریختم. فریده و دوستم پس از خوردن شام بیهوش شدند و شروع به جمع کردن اثاثیه داخل خانه کردم.
 
همان لحظه متوجه شدم که چشمان فریده باز است و او کاملا بیهوش نشده. برای همین وی را به بیرون از باغ کشاندم و با یک تکه آجر چند ضربه به سرش زدم و او را به قتل رساندم. سپس جسدش را در کنار جاده‌ای رها کردم و با سرقت اموال دوستم گریختم تا اینکه روز بعد مأموران مرا دستگیر کردند.
 
سرهنگ علی اسمعیل‌پور، معاون اجتماعی پلیس آذربایجان شرقی گفت: پس از اعترافات مرد جنایتکار راز قتل زن 16ساله فاش شد و تحقیقات از این مرد ادامه یافت. از آنجا که پلیس می‌بایست خانواده قاتل را شناسایی و از دستگیری او مطلع می‌کرد، مأموران شروع به پرس‌وجو از وی کردند. این مرد ابتدا مدعی شد که متاهل است اما وقتی مأموران شماره و نشانی همسرش را خواستند، این بار ادعا کرد که از هم طلاق گرفته‌اند و خبری از او ندارد.
 
وی ادامه داد: حرف‌های قاتل ضد‌و نقیض بود و مأموران برای اینکه نشانی از همسرش به‌دست بیاورند به تحقیقات و بازجویی از وی ادامه دادند تا اینکه در نهایت مرد جنایتکار به دومین قتل هم اعتراف کرد. او گفت که مدتی قبل و در کرج همسرش را به قتل رسانده و پس از آن راهی مرند شده و به خانه باغ دوستش رفته که هنگام سرقت از آنجا دومین جنایت را رقم زده است. به گفته سرهنگ اسمعیل‌پور، با اعتراف این مرد به قتل همسرش، پرونده او با نیابت قضایی به استان البرز فرستاده شد تا در آنجا درباره قتل همسر وی تحقیق شود.
+23
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.