جنجال پیرامون حضور «نورگل یشیلچای»، بازیگر مشهور ترکیه در فیلمی ایرانی

نورگل یشیلچای، برای حضور در فیلم «جن زیبا» به ایران سفر کرد فیلم «جن زیبا»، محصول مشترک ایران و ترکیه با بازی هنرپیشه مشهور ترکیه «نورگل یشیلچای» برای اکران با مشکل برخورد کرده است.
 
این فیلم در مراحل پایانی تدوین بود که اخبار «۲۰:۳۰» شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی، گزارشی در انتقاد از حضور بازیگر ترکیه در آن پخش کرد.
 
در این گزارش از «نورگل یشیلچای» بازیگری که «تصاویرش قابل نمایش نیست» یاد شد.
«نورگل یشیلچای» با ایفای نقش در چند سریال ترکی که دوبله فارسی آن از شبکه ماهواره ای «جِم» پخش شده برای ایرانی ها چهره ای آشناست.
او در سریال «ماه پیکر» نقش «کوسم سلطان»، همسر محبوب سلطان احمد یکم را بازی کرد و در سریال «گوزل» در نقش «گوزل» ظاهر شد؛ زن فقیری که طی اتفاقاتی زندگی اش به خانواده ای ثروتمند پیوند می خورد.
اخبار «۲۰:۳۰» در گزارش خود عنوان کرد که مسئولان سینمایی به عوامل فیلم «جن زیبا» برای تغییر بازیگر و استفاده از بازیگر ایرانی تذکر داده اند.
 
مهرداد فرید، تهیه‌کننده فیلم «جن زیبا» می گوید به هیچ عنوان هم امکان تغییر بازیگر یا فیلمبرداری مجدد با بازیگر جدید وجود ندارد.
به گفته آقای فرید، زمانی که فیلمنامه به سازمان سینمایی ارائه شد، مشخص بود که قرار است بازیگر مشهور ترکیه در آن ایفای نقش کند و وزارت ارشاد نیز با علم به این مسأله پروانه و مجوز ساخت فیلم را صادر کرد.
 
«نورگل یشیلچای»، بازیگر مشهور ترکیه برای بازی در فیلم «جن زیبا» پنج هفته در ایران بود.
او با انتشار عکسهایی متنوع از پشت صحنه فیلم و پست هایی تحسین آمیز از فرهنگ و سینمای ایران در صفحه اینستاگرام خود، هواداران ایرانی اش را شاد کرد. او این پستها را هم به زبان ترکی و هم به زبان فارسی می نویسد.
 
«جن زیبا» را «بایرام فضلی» کارگردانی کرده که چندین فیلم داستانی در کارنامه اش دارد اما بیشتر در مقام فیلمبردار فعالیت کرده است.
خانم «یشلیچای» در این فیلم در مقابل «فرهاد اصلانی» نقش «دلارام» را بازی می کند.
 
آقای فرید می گوید به زودی برای دریافت پروانه نمایش و حضور فیلم در جشنواره فیلم فجر اقدام خواهد شد.
+12
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.