تحصن دانشجویان دانشگاه نفت ایران در اعتراض به سیاست‌های استخدامی وزارت نفت

تحصن دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ایران دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ایران در ادامه اعتراضات خود به مدیریت این دانشگاه این هفته از شرکت در کلاس‌ها خودداری کرده‌اند.
 
تحریم کلاس‌های دانشگاه صنعت نفت چندمین مرحله از اعتراضات دانشجویان این دانشگاه است که به امتناع وزارت نفت از استخدام فارغ التحصیلان این دانشگاه اعتراض دارند.
 
دانشجویان معترض می‌گویند که آنها به دلیل تضمین‌های استخدامی این دانشگاه با کسب رتبه‌های ممتاز کنکور سراسری به آبادان و اهواز رفته‌اند تا در دانشگاه صنعت نفت درس بخوانند اما حالا وزارت نفت با بهانه‌گیری‌های متعدد از استخدام این دانشجویان خودداری می‌کند.
 
این درحالی است که فلسفه وجودی دانشگاه صنعت نفت، تربیت متخصص برای این وزارتخانه کلیدی است اما وزارت نفت ایران ترجیح می‌دهد به جای جوانان متخصص، تعداد قابل توجهی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی را استخدام کند.
 
در توییت آمنه شیرافکن، روزنامه‌نگار نام چند تن از این نمایندگان آمده است.
 دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ایران پس از چندین دور برپایی تجمعات اعتراضی در روزهای اخیر اقدام به تشییع نمادین دانشگاه کردند و از روز شنبه نیز در کلاس‌ها شرکت نمی‌کنند.
 
معترضان سال گذشته به دیوان عدالت اداری نیز شکایت کردند و این نهاد قضایی به نفع دانشجویان حکم داد اما با اعتراض وزارت نفت، اجرای این حکم به تعویق افتاده است.
+29
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  ظاهرا آقای بیژن زنگنه بدجور فاز کرد بودن بهش دست داده که 70درصد این نماینده هایی که بهش پست و مقام داده شده بود کرد هستن. تا کی قبیله بازی تا کی قومیت گری. قالیباف ننش کرد عراقی مهاجر به ایلام و از اونجا بهع خراسان بود (بوژمهرانی) و باباش مشدی. هیچی دیگه به نسبت مساوی شهرداران مناطق تهران رو کرد و مشدی گذاشته بود. البته معاوناش رو بیشتر کرد گذاشته بود. حساب کن گوشت تلخی کردها بطور جمعی یه سیستم رو چیکار میکنه. اساسا در ایران خدا نکنه کردها یا شمالیها یا مشدیها یا اصفهانیها یه جا پست و مقام بگیرن کلا همشهریاشونو فرو میکنن اون تو. 6قفله میزنن. در فارسها شیرازیها و یکسری جاها اینطور نیستن. تورکها که اساسا هرجا برن برای خودنمایی و خوش چوسی هم که شده 4تا تورک همشهری هم از قبل توی اون اداره باشه پرت میکنن بیرون. اساسا یه ملت و یه جمعی هستیم جمیعا دارای مشکل روحی روانی زندگی جمعی. هرکی یه جوری چت میزنه.
  5
  12
  ‌چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران
  اول خودی‌ها ،دوم آقازاده‌ها و بچه‌هایشان که بتوانند دکل نفت را هم جا به جا بکنند. سوم افراد سفارشی که توسط رانت خورها و امامان جمعه پیشنهاد شده است.و در آخر برادران بسیجی یا قاچاقچی سپاهی دزد ، و برای مردم عادی هم لذت ببرند از این همه استخدام بدون اینکه استخدام شوند.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.