ترامپ کره شمالی را 'دولت حامی تروریسم' اعلام کرد

دونالد ترامپ کره شمالی را به "حمایت مکرر از تروریسم بین المللی" متهم کرده است دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که دولتش کره شمالی را مجددا در فهرست کشورهای "حامی تروریسم" قرار می دهد.
 
کره شمالی، تا ۹ سال پیش در این فهرست قرار داشت اما دولت آمریکا، سپس آن کشور را از این فهرست خارج کرد.
 
آقای ترامپ امروز دوشنبه ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) در نشست اعضای کابینه گفت که این اقدام، مقدمه وضع تحریم های جدید و "بسیار بزرگ" علیه کره شمالی است که فردا سه شنبه اعلام می شود.
 
رئیس جمهور آمریکا افزود که چنین اقداماتی باید "خیلی وقت پیش" علیه کره شمالی انجام می شده است.
 
دونالد ترامپ در صحبت های امروز خود، پیونگ یانگ را به خاطر تولید سلاح های هسته ای و نیز آنچه "حمایت مکرر از تروریسم بین المللی" خواند مورد انتقاد قرار داد.
 
دو ماه قبل، ایالات متحده مجموعه ای از تحریم های جدید را علیه کره شمالی وضع کرد که شامل منع صادرات نفت و توقیف دارایی های خارجی کیم جونگ اون رهبر این کشور می شد.
 
آن تحریم ها، در واکنش به ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی و آزمایش های پی در پی موشک های دوربرد این کشور اعلام شدند.
 
کره شمالی تا سال ۲۰۰۸ در فهرست کشورهای "حامی تروریسم" واشنگتن قرار داشت ولی دولت جورج بوش، در چارچوب توافقی هسته ای با آن کشور، پیونگ یانگ را این فهرست خارج کرد.
+18
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  SANAZ YASNA - پاریس، فرانسه
  ادم گاها در تعجب فرو میره چرا این همه مشکلات بنیادینی که بین دو کره وجود داره که یکی از موثر ترین مشکات همان جدایی دوکره است کسی حرف به میان نمیاره و مثلا کره جنوبی یا شمالی رو بخاطر جدایی تحریم نمیکنه دو کشوری که حدود 50 سال پیش تنها یک کشور بودند و حالا شدند دو کشور و طوری برای مردم هر کدام از این دوکشور تبلیغات منفی از کشره بعدی کرده اند که اکثر مردم پر هستند از نفرت نسبت به دیگری . من برای اولین بار که از یک استاد کره ای که از صورتش شبیه به کره ها بود پرسیدم شما برای کره هستید متوجه شدم با عجله گفت من برای کره جنوبی هستم در طول صحبت بصورت افراطی اشاره داشت به این که برای کره جنوبی است وقتی علت رو پرسیدم با احتیاط گفت کره شمالی ها شرافت ندارند . در حالی که بعدا خودش گفت فامیلهای نزدیک زیادی در اونجا داره. من معتقدم هیچ فرقی بین ترامپ و کیم نیست هردو منبع طمع و کثافت هستند منتها ترامپ میکروب پیشرفته است و سریع در جهان تولید و نشر پیدا کرده ولی کیم به علتهای زید تنها تو اون منطقه و شاید در بعضی مناطق دیگر دنیا نشر داده شده باشه .این وسط یک ملت بزرک با عقبه شاین رو از هم جدا کردن
  6
  8
  دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.