ملکه بریتانیا و همسرش هفتادمین سالگرد ازدواج خود را جشن می گیرند

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا وهمسرش پرنس فیلیپ هفتادمین سالگرد ازدواج خود را جشن می گیرند و به همین مناسبت برنامه های مختلفی با حضور اعضای خاندان سلطنتی برگزار می شود.
 
الیزابت در بیستم نوامبر ۱۹۴۷ و زمانی که بیست و یک سال داشت با فیلیپ بیست و شش ساله که افسر ارتش بود ازدواج کرد.
 
مراسم ازدواج آنها در «کلیسای وست مینستر» در لندن از باشکوه ترین ضیافت های رسمی خاندان سلطنتی بریتانیا محسوب می شود، رویداد مهمی که برای مردمان خسته از مصیبت های جنگ جهانی دوم، ارزش و اهمیت زیادی داشت.
 
الیزابت و فیلیپ در هفت دهه گذشته رابطه پر فراز و نشیبی داشتند و با چالش های بسیاری مواجه شدند، ولی همچنان به پیمان زناشویی خود وفادار ماندند و دوشنبه هفتادمین سالگرد زندگی مشترک خود را جشن می گیرند.
کاخ سلطنتی بریتانیا در بیانیه ای که به همین مناسبت منتشر کرد، با اشاره به این اهمیت این روز تاریخی، یادآور شد جشنهای سالگرد ازدواج بصورت خصوصی و در کاخ ویندزور برگزار می شود و شامل ضیافت و برنامه های رسمی نخواهد بود.
 
ملکه الیزابت در پنجاهمین سالگرد ازدواج با پرنس فیلیپ، او را همسری دوست داشتنی توصیف کرد، مردی که همواره در این مسیر سخت و دشوار حامی و پشتیباش بوده است.
 
الیزابت با فیلیپ پسر آندرو پرنس یونان در یک مراسم ازدواج آشنا شد، او در هنگام عضو نیروی دریایی سلطنتی بود. پس از مدت کوتاهی دوستی آنها به رابطه ای عاشقانه تبدیل شد و در نهایت به ازدواج رسید.
الیزابت شش سال پس از ازدواج با فیلیپ بعنوان الیزابت دوم تاجگذاری کرد و بصورت رسمی ملکه بریتانیا شد.
 
الیزابت و فیلیپ صاحب چهار فرزند، هشت نوه و پنج نتیجه هستند.
+21
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  به جهنم . حالا باید برای این دوتا قش و ضعف کنیم ؟
  6
  17
  دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.