یاران احمدی‌نژاد به تحصن خود پایان دادند

از چپ حمید بقایی، علی‌اکبر جوانفکر و حبیب‌الله جزءخراسانی نزدیکان محمود احمدی‌نژاد که در اعتراض به قوه قضاییه در آرامگاه شاه عبدالعظیم بست نشسته بودند، اعلام کردند که به طور موقت به تحصن خود پایان خواهند داد. رئیس‌جمهور پیشین ایران هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که "حمایت از مظلوم" ادامه خواهد داشت.
 
حمید بقایی، علی‌اکبر جوانفکر و حبیب‌الله جزء‌خراسانی، سه نفری که از چهارشنبه گذشته در جنوب تهران تحصن کرده بودند، دلیل پایان دادن به تحصن را جلوگیری از ادامه "هتک حرمت حرم" و "هتک حیثیت مردم و زائران" حرم شاه عبدالعظیم اعلام کردند.
 
کانال خبری دولت بهار، وابسته به نزدیکان رئیس‌جمهور سابق ایران، شب گذشته، شنبه ۲۷ آبان ماه، با انتشار تصاویری اعلام کرد که اشخاص "لباس شخصی" و "مزدور" به بست‌نشینان در آرامگاه شاه عبدالعظیم حمله کرده و شماری را کتک زده‌اند.
 
در اطلاعیه گفته شده که یک نفر در حمله شب گذشته مجروح شده است.
 
محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران با حمایت از بست‌نشینان در اطلاعیه‌ای گفته است که مقام‌های قضایی "اصرار دارند" که دولت "پاک" او را به شکل "ظالمانه" محکوم کنند.
 
او با اشاره به حمله شب گذشته به آرامگاه شاه عبدالعظیم نوشته که "راه‌های قانونی و اداری برای رسیدگی به تظلم مظلومین مسدود است" اما "حمایت از مظلوم یک تکلیف انسانی و دینی است و با مسدود شدن برخی راه‌ها، متوقف نمی‌شود و به فضل الهی راه خود را خواهد گشود."
دلیل تحصن چه بود؟
این تحصن روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه با امتناع حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهور پیشین ایران از حضور در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش آغاز شد. او اعلام کرد که در اعتراض به رفتار دستگاه قضایی در آرامگاه شاه عبدالعظیم "بست" می‌نشیند.
 
علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای آقای احمدی‌نژاد و حبیب‌الله جزء خراسانی، ذیحساب نهاد ریاست جمهوری دولت او هم همراه آقای بقایی تحصن کردند.
 
محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌مشایی برای حمایت از بست نشینان در شاه عبدالعظیم حاضر شدند.
تلگرام دولت بهار حمله‌کنندگان را "لباس شخصی‌های مزدور" توصیف کرده است در روز آخر تحصن چه اتفاقی افتاد؟
چند ساعت پیش از حمله به تحصن معترضان، خبرگزاری قوه قضاییه ایران آقای احمدی‌نژاد و یارانش را "فرقه زنبیلیه" و جریان "نفاق" خواند و در گزارشی نوشت: "مثل برخی گروهک‌ها در اوایل دهه شصت نقاط شلوغ شهر را شناسایی و از آن برای معرکه گیری‌های خود استفاده می‌کنند یعنی کپی‌برداری از راه باطل رفته جریان نفاق در ابتدای انقلاب."
 
اصطلاح "فرقه زنبیلیه" در این گزارش اشاره‌ای طعنه‌آمیز به زنبیل قرمزی بود که آقای بقایی مدارک و متن دفاعیات خود را با آن به دادگاه برد.
 
اواخر شنبه شب، فیلم‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد شماری به داخل آرامگاه شاه عبدالعظیم رفته و با نزدیکان محمود احمدی‌نژاد درگیر شده‌اند.
موضع محمود احمدی‌نژاد در برابر قوه قضاییه چیست؟
 رئیس‌جمهور پیشین ایران، در روز اول بست‌نشینی با حضور در جمع معترضان، از روسای قوه مقننه و قضاییه با عنوان "خانواده لاریجانی" به شدت انتقاد کرد و گفت: "ما با خانواده لاریجانی مخالف هستیم و قبول نداریم مملکت دست اینها بیفتد و به مردم ظلم بکنند."
 
آقای احمدی‌نژاد گفت که چون دولت او "مچ دزدها را گرفته"، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.
 
او خطاب به مخالفانش گفت: "مردم ایران آدم‌های صد برابر گنده‌تر از شما را پایین کشیده‌اند."
 
آقای بقایی و همراهان او در آرامگاه شاه عبدالعظیم از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران خواستند که محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را مأمور رسیدگی به ادعاها و اتهامات مربوط به آنها کند.
آقای احمدی‌نژاد به همراه اسفندیار رحیم مشایی، یار نزدیک خود، به شاه عبدالعظیم رفته بود
+10
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  Butler - تهران، ایران

  ملت گول جنگ زرگری ..خاندان لاریجانی و سیاه بازی احمدی نژاد و دوستانش و در شاه عبدالعظیم و لباس شخصی و او یارو پادوی خامنه ای ( پاسدار وحید ) و جدیدا جنجال خاندان رفسنجانی وو . نخورید و این آخوندهای انگلیسی میخواهند افکار مردم را از زلزله منحرف کنند . در روزهای آینده منتظر سیاه بازی و فیلم های جدید این لاشخوران باشید ..
  5
  49
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  مگه شما چیزی از حرمت سرتون میشه.؟ همتون از یه نوعش هستید {آشغال}
  2
  10
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  چرا بست نشستن ؟ به توصیه های رییسشون عمل کنن که میگفت آبو بریز اونجات که میسوزه و شماها هم تو ردیف اول براش کف میزدین . خب همون کاری رو بکنید که بهش اعتقاد دارید
  1
  10
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  یاران احمقی نجات ،کم کم دارن ازش امام زمان میسازند،چرا نمیگید باند دزد احمقی نجات!چرا نمی گید هالوهای خوشانس.مگر همین باند نبودند که مملکت را به نابودی کامل رسوندند!
  1
  6
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.