هدیه پاپ برای مسیحیان آواره عراق؛ حراج لامبورگینی پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس به ساده زیستی مشهور است و مانند جانشینان خود قبل از لیموزین استفاده نمی‌کند.  پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان یک هدیه گران قیمت دریافت کرد اما می گوید ترجیح می دهد به جای استفاده شخصی،‌ آن را وقف مسیحیان آواره در عراق کند.
 
روز چهارشنبه در مراسمی،‌ شرکت خودروسازی لامبورگینی یک مدل خودروی خود را با رنگهای سفید و زرد به نشانه پرچم واتیکان به پاپ فرانسیس اهدا کرد. در این مراسم پاپ گفت از این سوپر ماشین، برای رانندگی در باغ های با صفای واتیکان استفاده نخواهد کرد.
 
لامبورگینی اهدا شده، مدل «اوراکان» است که قیمت عادی آن بیش از ۲۰۰ هزار دلار است. این مدل،‌ جایگزین مدل جنجالی لامبورگینی گالاردو است. نهایت سرعت این سوپر اسپرت نیز ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت است.
 
خودروی اهدایی به پاپ، در آستانه اقامتگاه او در واتیکان امضاء شد و به وسیله حراجخانه «سادبی» حراج خواهد شد. عواید این حراج به پاپ داده خواهد شد که برای بینوایان هزینه شود.
 
هنوز معلوم نیست این خودرو چقدر فروش برود اما پیش بینی می شود با توجه به محبوبیت پاپ فرانسیس و امضای او، این خودرو چند برابر قیمت واقعی آن فروش رود.
 
واتیکان اعلام کرد که این پول تماماً صرف کمک به مسیحیان دشت های نینوای عراق خواهد شد که باز می گردند تا خانه های ویران شده خود به دست نیروهای داعش را بازسازی کنند.
 
بقیه پول نیز به کمک به زنانی که قربانی قاچاق انسان و وادار به فحشاء شده اند، اختصاص داده شده است. همچنین قرار است بخشی از این مبلغ فروش لامبورگینی به دو گروه ایتالیائی که در آفریقای مرکزی خدمات پزشکی ارائه می کنند، اهدا شود.
 
پاپ فرانسیس لیموزین های پاپ های پیش از خود را کنار گذاشته و یک اتوموبیل ساده آبی رنگ فورد فوکوس سوار می شود.
 
لامبورگینی ، بخشی از موسسه اتوموبیل سازی فولکس واگن است.
+68
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  کاشکی به همه آواره ها هدیه میداد جدا از هر دین و مذهب
  7
  16
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  PAARISA - آمستردام، هلند
  هر وقت یکی از این آخوندان از هر مارکی , مسیحیست , اسلام , یهودیت و بقیه برند های مذهبی , رفت کار کرد , پولی درآورد و صرف امور خیریه کرد میشه گفت , به به چه کار خوبی ! ولی اینکه یک کادو صرف امور خیریه بشه یا پول مفتی از جایی به کار خیریه برسه , جای سوال داره که اسمش رو میشه گذاشت فضیلت یا خیر
  8
  25
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.