قتل بخاطر جواب منفی به خواستگاری

مرد افغانستانی که چندی قبل به خاطر جواب منفی دختر ۲۵ ساله به خواستگاری او جواب منفی داده بود، او را به قتل رسانده بود، سرانجام دستگیر و به قتل دختر ایرانی اعتراف کرد.
 
به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۳۰ شهریور ۹۶ امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۷۲ حرم عبدالعظیم اعلام کرد دخترش که برای بازگشت به خانه از محل کارش در شهرری خارج شده، مفقود شده و دیگر به خانه بازنگشته است.
 
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده گم شدن حمیده ۲۵ ساله در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، پدر فقدانی با مراجعه به پایگاه نهم پلیس آگاهی اعلام کرد: فرد ناشناسی از طریق گوشی تلفن همراه دخترم با من تماس گرفت و عنوان داشت که جسد دخترم در یک ساختمان نیمه کاره در خیابان آستانه قرار داد.
 
با حضور کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی در محل اعلام شده از سوی فرد ناشناس، جسد متعلق به حمیده که از ناحیه‌ سینه و شکم مورد اصابت ضربات متعدد جسم تیز قرار گرفته بود، کشف شد. بلافاصله موضوع به قاضی کشیک دادسرای عمومی و انقلاب شهرری و اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
پدر حمیده در اظهارات تکمیلی اش به کارآگاهان گفت: ساعت ۹ صبح روز جمعه فرد ناشناسی از طریق گوشی تلفن همراهم با من تماس گرفت و ضمن معرفی خود به عنوان خواستگار دخترم عنوان داشت که جنازه دخترم در یک ساختمان نیمه کاره افتاده است.
 
کارآگاهان در ادامه‌ تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که حمیده از چندی پیش با جوانی افاغنه به نام مراد ۳۰ ساله طرح دوستی ریخته و محل کشف جسد نیز، همان محل کار مراد بوده که همزمان با کشف جسد حمیده او نیز متواری شده است.
 
با شناسایی مراد به عنوان متهم پرونده، کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که مراد از حدود چهار سال پیش و پس از مرگ پدر و مادرش، برای کار کردن و به صورت غیرقانونی وارد ایران شده و طی این مدت به عنوان کارگر ساختمانی مشغول به کار بوده است.
 
اقدامات پلیسی برای دستگیری مراد در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت، اما به واسطه ورود غیرقانونی به کشور و پس از ارتکاب جنایت، هیچ مکان مشخصی از وی وجود نداشت. با وجود بلامکان بودن مراد سرانجام کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که او به تازگی به عنوان کارگر روزمزد در ساختمان‌های در حال ساخت و ساز حضور دارد. سرانجام محل تردد مراد در یکی از این ساختمان‌ها شناسایی و در ساعت ۷ بعدازظهر روز پنج شنبه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
 
مراد پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مدتی بود که با حمیده آشنا شده بودم؛ پس از مرگ پدر، مادر و برادرم، از لحاظ عاطفی و روحی وابستگی شدیدی به حمیده پیدا کرده بودم.تصور می‌کردم که همین احساس را نیز حمیده به من دارد، هر بار که موضوع ازدواج را با حمیده مطرح می‌کردم او جواب مشخصی نمی‌داد تا اینکه پنجشنبه از او خواستم تا پس از تعطیلی محل کارش با یکدیگر ملاقات کنیم. حمیده به محل کار من آمد، از او خواستم تا جواب نهایی اش را در خصوص ازدواج با من بگوید، اما در کمال تعجب گفت که قصد ازدواج با مرا ندارد. کنترل خودم را از دست دادم؛ چاقویی که داخل اتاقک نگهبانی بود برداشتم و با آن، چندین ضربه به سینه و شکم حمیده زدم. حمیده روی زمین افتاد؛ گوشی تلفن همراهش را برداشتم و فردای آنروز با پدر حمیده تماس گرفته و موضوع را به او اطلاع دادم.
 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
 
+43
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  ..... .آخه زنیک با .....دوست شدن داره
  12
  81
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  فقط و فقط یک راه حل ریشه ای وجود داره و اون هم اینکه زاد و ولد رو در افغانستان با کار فرهنگی و دادن امکانات پایین آورد. این قاتل خودش هم قربانی فقر فرهنگی پدر و مادرشه. وقتی عملا مرزی وجود نداره و مرزبانان بی عرضه نمی تونن مرز رو کنترل کنن پس باید کار ریشه ای کرد. با اعدام این بدبخت چی عوض میشه؟ اون که دیگه حالا یکی رو کشته.باید از قتل جلوگیری میشد.
  15
  63
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  از کشور ضعیف افغانستان که هستی اینم قیافته. خداییش تو کشور خودتون دختر بهت میدادن اومدی زدی یارو رو کشتی. اون خدا بیامرز چه گاگولی بوده دوس دختر تو شده. پدر مادره نمیدونن غم مردنت رو تحمل کنن یا حماقتت رو. البته نسل جدیده دخترا اصلا به قیافه و کلاس و شخصیت کاری نداره. یا طرف باید خالی بند یا بچه پررو باشه یا مایه دار. این مایه دار که نبوده. تو ایران هم که نمیتونسته بچه پررو باشه. لطفا یکی بگه چیرا آخه چیرا..
  10
  74
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  خونواده به اصطلاح محترم ستایش، بیاین تحویل بگیرید، اینم از هم ولایتی های شما. آثار جنایات شون همه جا رو تحت‌الشعاع قرار داده. اون جوون ما امیر جان تحت تاثیر شرب خمر بوده و یه اشتباه و خطایی ازش سر زده. رضایت بدین!!!
  37
  57
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. ???!!! جانم؟! امیرجان!!! از کی تاحالا یکی از خفنترین قاتلهای تاریخ بشر شد امیرجانت؟ امیرجان خفتت کنه! بگو ایشالا. البته انگاری از چیزای خیلی خشن بدت نمیادا.
  29
  6
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.