شکایت ۶۰ میلیارد دلاری ایران از آمریکا؛ روش انتقامی تهران به شکایت‌ها در محاکم آمریکایی

نمایی از ساختمان دادگاه فدرال نیویورک که به تازگی رای علیه جمهوری اسلامی ایران داده است. سه ماه بعد از صدور چند حکم در دادگاه های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به خاطر شکایت قربانیان حملات تروریستی گروه های مورد حمایت ایران، تهران نیز از شکایتی ۶۰ میلیارد دلاری علیه آمریکا خبر داد.
 
به نظر می رسد این تازه ترین واکنش جمهوری اسلامی به توقیف دارایی‌های ایران در ارتباط با حملات تروریستی منجر به کشته شدن آمریکائیان و دیگران خبر باشد.
 
سایت اینترنتی فری بیکن اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را نقل می‌کند که گفته است تا کنون در دادگاه‌های آمریکا احکامی به ارزش ۶۰ میلیارد دلار علیه ایران صادر شده و شکایت ۶۰ میلیارد دلاری ایران علیه آمریکا واکنشی به این احکام است.
 
به گزارش فری بیکن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به درخواست این سایت برای اظهار نظر گفته است، ما به هر حرفی که یک مقام ایرانی بزند واکنش نشان نمی‌دهیم.
+65
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  آقای ظریف، شما از این شکایتنامه ها زیاد بفرستید! اینهم راه خوبی برای پولدار شدن وکلای امریکایی و اروپایی طرف مشاور حکومت ایران، و همچنین سیستم قضایی امریکا است. تنظیم و اراٍئه شکایتنامه، و هزینه دادرسی مبلغ سرسام آوری است که یا نقدا و یا از حساب داراییهای مسدود شده و یا باضبط اموال و دارایی ها، کسر می شود. حکومت ایران اگر جرأت دارد لیست این هزینه ها را منتشر کند.
  7
  51
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا

  امیدوارم همینطور پولهاى کشور که همانا سرمایه ملى میباشد بدست گرگهای گرسنه کفتار صفت نیافته و در خزانه شیطان بزرگ برای ملت نگهداری بشود. اگر هم پرداخت بشه مستقیم تقسیم بر دو خواهد شد، بیت رهبرى و حزب الله
  6
  29
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  فری بیکن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به درخواست این سایت برای اظهار نظر گفته است، ما به هر حرفی که یک مقام ایرانی بزند واکنش نشان نمی‌دهیم. اگر دادگاهی در بورکینافاسو چنین حکمی میداد حداقلش جواب میداد از راههای قانونی اقدام میکنیم یا به حکم اعتراض میکنیم ولی رسما ر . به ایران.
  0
  11
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد
  خوب حالا قصد دارین بیضه آمریکاییها رو بگیرین؟؟؟؟ خیلی از آمریکاییها پول بلوکه شده دارین که از اونها بردارین؟؟؟؟؟؟ کثافتها اگه یه جو عرضه دارین برین به مردم خودمون ,به زلزله زده ها کمک کنین, میلیونها دلار خرج کنین که چی ؟بعد دستتون به بیضه امریکائیها هم نرسه؟؟؟ چقدر گنده گوزی میکنین؟؟؟؟!!!! ای مرگ بر شما دشمنان ایران و ایرانی!!!
  3
  19
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.