هشتمین زن هم تجربه آزارجنسی از سوی جورج بوش پدر را فاش کرد

در این عکس خانم مترجم در کنار رئیس‌جمهور سابق آمریکا دیده می‌شود یک زن مترجم در گفتگو با بی‌بی‌سی از تجربه "تلخ" خود در سال ۲۰۰۴ گفته و فاش کرده که آن سال در جریان یک جلسه، جورج اچ‌دبلیو بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، دو بار باسن او را فشرده است.
 
این مترجم که نخواسته به علت حساسیت شغلی‌اش نامش فاش شود، می‌گوید در آن هنگام که مصادف بود با اواخر دور اول ریاست‌جمهوری جورج دبلیو بوش، در اسپانیا حزب خوزه زاپاترو به قدرت رسیده بود و اسپانیا به طور ناگهانی همه نیروهای خود را از عراق فراخوانده بود که این مساله باعث کدورت میان کاخ‌سفید و دولت اسپانیا شده بود.
 
آن طور که این مترجم می‌گوید در چنین ایامی، بوش پدر برای شکار به اسپانیا سفر کرده بوده و او به همراه هیاتی از سوی خوزه بونو مارتینز، وزیر دفاع وقت اسپانیا، برای اهدای هدیه (دو قبضه تفنگ شکار) به محل اقامت رئیس جمهور سابق آمریکا رفته بوده است.
 
اگر چه این زن مترجم محتوای این جلسه را به دلیل "محرمانه بودن" فاش نکرده اما گزارش‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد که وزیر دفاع اسپانیا با ارسال این هدایا برای بوش پدر امیدوار به وساطت او برای بهبود روابط میان مادرید و واشنگتن بوده است.
 
در جریان این دیدار بوده که به گفته این زن مترجم، در پایان جلسه جورج بوش پدر اصرار می‌کند که او هم برای گرفتن عکس یادگاری در کنارش بایستد؛ کاری که به گفته این زن مترجم "مرسوم" نبود.
 
"ابتدا فکر کردم اشتباهی باسن مرا گرفته اما وقتی برای بار دوم این کار را کرد فهمیدم که عمدی در کار بوده است."
 
این مترجم، هشتمین زنی است که جورج بوش پدر را به آزار جنسی متهم می‌کند.
رازلین کاریگن (چپ) در این عکس به همراه مادرش در دو طرف جرج بوش پدر عکس یادگاری می‌گیرند - سال ۲۰۰۳ داستان این زن مترجم بسیار مشابه دیگر اتهام‌هایی است که در چند هفته گذشته علیه جورج بوش پدر طرح شده است و در تمامی آنها زنان از "لمس بدون اجازه و مناسب بدن‌شان" توسط رئیس جمهور سابق آمریکا شکایت کرده‌اند.
 
چهار روز پیش (۱۳ نوامبر) هم رازلین کاریگن به مجله تایم گفته بود در سال ۲۰۰۳ و زمانی که او تنها ۱۶ سال داشته، جورج بوش پدر باسن او را به "نحو ناشایستی" لمس کرده بوده است.
 
"او دستش را روی باسنم گذاشت و آن را حسابی و محکم فشرد."
 
روز گذشته (پنجشنبه) هم شبکه خبری سی‌ان‌ان داستان زن ۵۵ ساله‌ای را گزارش کرد که می‌گفت جورج بوش پدر در سال ۱۹۹۲ به طور "نامناسبی" بدن او را لمس کرده است.
 
ماه گذشته (اکتبر)، سخنگوی رئیس‌جمهور سابق آمریکا، جیم مک‌گرتث، رسما پذیرفت که جورج بوش پدر "عادت دست زدن به باسن زنان" را داشته و البته "نیت" او از این کار "آزار دادن افراد" نبوده است.
 
آقای مک‌گرتث در آن بیانیه، بیماری و کهولت سن آقای بوش و نشستن او روی ویلچر و افتادن دست او در هنگام عکس گرفتن را علت وقوع بعضی از این اتفاقات دانسته بود اما آن طور که این مترجم می‌گوید در هنگام آن عکس آقای بوش کنار او ایستاده بود؛ مشابه عکسی که خانم کاریگن از آن سخن به میان آورده است.
 
آقای بوش از حدود سال ۲۰۱۲ شروع به استفاده از ویلچر کرده است.
 
"او روی ویلچر نبود. ما در مقابل یک شومینه ایستاده بودیم. من بیشتر از آن که ناراحت شده باشم، عصبانی بودم. از این که نمی‌توانم لب به اعتراض باز کنم. در آن زمان به خودم می‌گفتم او این کار را کرد چون می‌داند که من نمی‌توانم دهانم را باز کنم."
 
"من چگونه می‌توانستم در آن لحظه در حضور وزیر دفاع لب به اعتراض باز کنم؛ در فضایی که جلسه سنگین بود و به علت فراخوانی سربازان اسپانیایی از عراق، رابطه میان کاخ‌سفید و دولت سوشیالیست روی کار آمده تیره شده بود."
 
سخنگوی دفتر رئیس جمهور اسبق آمریکا درباره این اتهام اخیر واکنشی نشان نداده است اما روز دوشنبه که گزارش نشریه تایم درباره خانم کاریگن منتشر شد، دفتر جورج بوش پدر در اطلاعیه‌ای تصریح کرده بود که: "رئیس‌جمهور هرگز آگاهانه و با قصد آزار و اذیت کسی اقدامی نکرده، هر چند، یک بار دیگر مراتب عذرخواهی خود را از همه کسانی که در هنگام عکس یادگاری گرفتن با او آزرده خاطر شده‌اند، اعلام می‌دارد."
+27
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  boysboys - مونیخ، آلمان
  خب چون دوست داشته.
  5
  13
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  برو بابا خدا رو شکر کن تنها به باسنت دست زده این قاتلهای اتو کشیده که کم ایرانی یقه پاره کن مخلص و چاکر هم ندارن بمب روی سر ملت ریختن هزار هزار. عادت دست زدن به باسن زنان بدون منظور داشت عادت به بمب ریختن هم بدون منظور داشت و از همه بمب خورده‌ها عذر خواهی میکنیم که شهید راه دموکراسی شدن ابوبکر بغدادی هم قاتله. ایالات متحده فرشته حقوق بشر و دموکراسیه
  8
  15
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مردها با ید مراقب باشند دستشان یا جای از بدنش با خانمها برخورد نکند چون فورا" بحساب ازار جنسی تحت تعقیب قانون قرار خواهند گرفت!
  10
  15
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  باز هم خوبه فقط با دست لمس میکرده،در رژیم اخوندی با یک صیغه محرمیت به فرد تجاوز میکنند و اگر زندانی سیاسی باشی تجاوز حتمی است و در جامعه بسته و محدود با قوانین اسلامی ،هر روز از این لمس کردنها و نگاه های بد وجود دارد
  3
  8
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  همینه به زنها اگر زیادی رو بدن اینجور عکس العمل نشون میدن،واقعا اسلام در مورد زن قوانین دخور ظرفیت زن را تعین کرده!،زندانهای المان پر شدند از مردهای که بخاطر اعتراض به زنهاشون که چرا با غریبه رابطه دارند ،از طرف زنهاشون ازشون شکیت شده که مورد تجاوز واقع شدن،من شخصا ۱۱ نفر را که بعضی اوقات انها را در زندان ملاقات میکنم ،میشناسم!
  3
  6
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.