نزدیکان احمدی‌نژاد خواهان دخالت رهبر ایران در رسیدگی به اتهامات خود شدند

حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی از صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران که منصوب آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران است به شدت انتقاد کرده‌اند سه تن از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد که در آرامگاه شاه عبدالعظیم در شهر ری در جنوب تهران "بست" نشسته‌اند، از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران خواسته‌اند تا محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را مامور رسیدگی به ادعاها و اتهامات مربوط به آنها کند.
 
حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهور پیشین ایران همراه با علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای آقای احمدی‌نژاد و حبیب الله جزء خراسانی، ذیحساب نهاد ریاست جمهوری دولت وقت در این آرامگاه دست به تحصن و بست‌نشینی زده‌اند.
 
آنها در اطلاعیه‌ای از صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران که منصوب آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران است به شدت انتقاد کرده و گفته‌اند آقای لاریجانی از سال ۱۳۹۰ برای "تضعیف و تخریب" دولت آقای احمدی‌نژاد و برآورده کردن خواسته شیمون پرز "ملعون" یعنی "بدنام" کردن "دکتر احمدی‌نژاد و دولت دهم" تلاش می‌کند و بر این "منش غیرانسانی و مشی ظالمانه" اصرار دارد.
 
دلیل حضور این سه نفر در آرامگاه عبدالعظیم، اعتراض به "رفتار دستگاه قضایی" اعلام شده است. آقای بقایی اخیرا از حضور در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود سر باز زد.
 
این سه نفر در اطلاعیه خود گفته‌اند که به دنبال "اصرار و پیشنهاد شماری زیادی از مردم" از رهبر ایران درخواست می‌کنند تا "در صورت صلاحدید" آقای هاشمی شاهرودی را مامور رسیدگی به همه ادعاها و اتهامات مطرح شده "علیه اینجانبان و دولت قبل" کنند.
 
حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی گفته‌اند در صورتی که این اتهامات درست باشند، درخواست "اشد مجازات" برای خود را دارند اما اگر این اتهامات نادرست هستند، خواهان "رفع ظلم از ما و همه کسانی هستند که هدف ظلم و بی‌عدالتی قرار گرفته‌اند" و افزوده‌اند در آن صورت باید "اقدام مقتضی" یعنی "برکناری همه عوامل مقصر و موثر در ظلم" صورت گیرد.
 
دلیل محاکمه آقای بقایی اتهام تخلف مالی در زمان تصدی مقام دولتی است. دو جلسه پیشین دادگاه او پشت درهای بسته برگزار شد.
 
آقای بقایی و آقای احمدی‌نژاد بارها از عملکرد قوه قضائیه ایران و صادق آملی لاریجانی، رئیس این قوه به شدت انتقاد کرده‌اند. آنها مقام‌های قضایی ایران را به برخورد سیاسی با خود متهم می‌کنند.
 
غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران حاضر نشدن حمید بقایی در دادگاه را "شانتاژ تبلیغاتی" و نشان‌دهنده این دانسته است که "فرد نمی‌خواهد در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی به دفاع از خود بپردازد یا اینکه دفاعی ندارد".
+16
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Compatriot - تورنتو، کانادا
  #زنبیل قرمز - ‌هه ‌هه پس زنبیل قرمزه کو؟!
  2
  9
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام انقلاب ها از درون پوسیده ومنفجر میشوند.
  1
  13
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.