کشف گنجینه قرون وسطی در فرانسه با چند هزار سکه

بخشی از سکه های کشف شده.باستان شناسان فرانسوی یک گنجینه معتبر قرون وسطی را که بیش از هشتصد سال در صحن صومعه ای در مرکز فرانسه مدفون شده بود، یافتند.
 
این دفینه کمیاب که شامل بیش از دو هزار سکه و اشیاء گوناگون طلائی است، در ماه سپتامبر کشف شد اما خبر آن سه شنبه گذشته به وسیله تیمی از باستان شناسان دانشگاه لیون فاش شد.
 
در گنجینه کشف شده همچنین ۲۱ دینار طلای متعلق به اسپانیا و مراکش و یک حلقه جواهر نشان نیز همراه سکه ها بود.
این باستان شناسان سرگرم حفاری های معمولی خود در صومعه «کلونی»، یکی از بزرگترین صومعه های قرون وسطائی اروپای غربی بودند که به گنجینه بزرگ دست یافتند.
 
«آن باد» محقق باستانشناس گفت که گنجینه کشف شده، یافته ای استثنائی بوده که معلوم نیست به چه دلیلی در آنجا دفن شده و چرا صاحبش هرگز برای نبش مدفن آن مراجعه نکرده است. به گفته او ، این گنجینه یک راز تاریخی محسوب می شود.
+14
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  با توجه به قدمت ومحل کشف این دفینه ، احتمالا غنایمی است که سربازان معبد سلیمان (بزبان ترکی Tapınakçıla) و پاپ اوربان دوم Pope Urban II با خود برده بودند. گمان من اینست که این مسکوکات متعلق بزمانی است که خروج سکه از فرانسه ممنوع بود یعنی زمانیکه پادشاهان فرانسه دربدر بدنبال ضبط دارایی های سربازان معبد سلیمان و سرکوب آنها برای خارج کردنشان از دور اقتدار سیاسی بودند . رایج بودن ضرب سکه‌های خام و نامرغوب آندوران ارائه سالشماری را بر اساس شواهد سکه‌شناسی ناممکن می‌سازد. اما با توجه به اینکه مسکوکات آندوران در Malatia ضرب می شد، قید وزن یعنی معیار درهمی آن و تطیبق آن با گرم امروزی و نشان آنطرف این مسکوکات(که احتمالا شیر و خورشید ترکان سلجوقی روم می تواند برآن نقش بسته باشد) در شورتی که قابل رؤیت بود، می توانست این خبر برای خوانندگان بیشتر مفید باشد.
  4
  3
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.