شکایت آزار جنسی گریبان سناتور دموکرات آمریکا را هم گرفت

ال فرانکلین می‌گوید این عکس با قصد "مزاح" گرفته شده اما "هرگز نباید روی می‌داده" ال فرانکلین، سناتور برجسته دموکرات، از زنی که می‌گوید یازده سال پیش، بدون کسب اجازه او را بوسیده و در حالی که این زن در خواب بوده با او عکسی "نامناسب" گرفته، عذرخواهی کرده است.
 
آقای فرانکلین که اکنون در سمت سناتور ایالت مینه‌سوتا در کنگره حضور یافته، در پی اظهارات علنی این مجری رادیویی، از او عذرخواهی کرده و در توییتر نوشته: "من آن واقعه و بوسیدن او در جریان تمرین یک برنامه کمدی را به این شکل به یاد نمی‌آوردم. اما فارغ از آن، صمیمانه‌ترین پوزش و عذرخواهی را از محضر لیان دارم."
 
آن طور که لیان توییدن، مجری رادیو، می‌گوید در جریان توری که او و ال فرانکلین در دسامبر سال ۲۰۰۶ تحت عنوان "امید و آزادی" برای سربازان آمریکایی در خاورمیانه برگزار کردند، آقای فرانکلین به بهانه تمرین، او را بوسیده و حتی زبانش را داخل دهان او کرده است. خانم توییدن همچنین می‌گوید هنگامی که پرواز آنها بر فراز افغانستان حرکت می‌کرده و او در خواب بوده، آقای فرانکلین در حالی که دستانش را اطراف پستان‌های او گرفته بوده، رو به دوربین عکسی "بامزه" گرفته است که او آن را "اهانت‌آمیز و آزاردهنده" می‌داند.
 
آقای فرانکلین می‌گوید در آن لحظه به قصد یک "شوخی بامزه" این عکس گرفته شده؛ اما سپس او پی برده که "هرگز نباید این کار را می‌کرده" است.
 
روز پنجشنبه (۱۶ نوامبر - ۲۵ آبان) خانم توییدن با حاضر شدن در برابر خبرنگاران یک بار دیگر ماجرای آن تور کمدی به خاورمیانه را بازگو کرد و از این که در آن زمان این احساس را داشته که مورد ظلم قرار گرفته سخن گفت.
 
او در پاسخ به خبرنگاران که به عذرخواهی رسمی آقای فرانکلین اشاره کردند گفت: "من عذرخواهی او را می‌پذیرم... هدف اصلی‌ام از علنی کردن ماجرای ۱۱ سال پیش این است که صدایی باشم برای زنانی که ممکن است در موقعیتی مشابه من قرار گرفته‌اند اما به هر دلیلی جرات اعتراض پیدا نکرده‌اند."
 
هم‌زمان با انتشار عکس داخل هواپیمای ال فرانکلین، و بالا گرفتن اتهام آزار جنسی از سوی این سناتور شناخته شده، چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنای آمریکا، ضمن غیرقابل قبول خواندن هرگونه آزار و اذیت جنسی، خواستار تحقیق کمیته اخلاقی در این باره شده است.
این عکس از تور سال ۲۰۰۶ ال فرانکلین و خانم توییدن هنگامی که در کویت برای نیروهای آمریکایی برنامه اجرا می‌کردند میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا هم با حمایت از چاک شومر، بر ضرورت تحقیق کمیته اخلاقی در این باره تاکید کرده است.
 
در پی این اظهارات، ال فرانکلین هم گفته با بازرسان و اعضای کمیته اخلاقی سنا "کمال همکاری" را خواهد کرد و از شکل‌گیری چنین تحقیقاتی استقبال کرده است.
 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است و حتی در هنگام بازدید از کنگره به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه "آیا به نظر او ال فرانکلین باید استعفاء دهد"، پاسخی نداده است.
 
در یک ماه گذشته و پس از بالا گرفتن رسوایی‌های جنسی گسترده هاروی واینستین، تهیه کننده بزرگ هالیوود، زنان بسیاری قدم پیش گذاشته‌اند و از تجربه آزارجنسی خود علنا سخن گفته‌اند.
 
اظهاراتی که طیف گسترده‌ای از "مردان نام‌دار" جامعه آمریکا را هدف قرار داده به طوری که چند نفر از آنها ناچار به کناره‌گیری از سمت‌های خود شده‌اند.
خانم توییدن در هنگام امضا دادن در تور سال ۲۰۰۷ خود جدیدترین مورد جنجالی از این دست، به روی مور، قاضی جنجالی ایالت آلاباما، باز می‌گردد که با اظهارات ۵ زن که می‌گویند قاضی مور آنها را در زمانی که تنها یک نوجوان بوده‌اند "دستمالی" کرده و "آزارشان" داده روبرو شده است.
 
آقای مور که به سختی مشغول کارزار انتخاباتی خود برای ورود به سنای آمریکاست، همه این اتهام‌ها را رد کرده اما در واشنگتن، رهبران حزب جمهوری‌خواه علنا خواستار کناره‌گیری او از این انتخابات شده‌اند و حتی تهدید کرده‌اند که در صورت پیروزی روی مور در انتخابات ایالت آلاباما، با کشاندن پرونده او به کمیته اخلاقی، مانع از ورودش به کنگره خواهند شد.
 
موضوعی که در چند روز اخیر جنجال فراوانی در رسانه‌های آمریکا به راه انداخته و حتی باعث شده پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان کنگره و برجسته‌ترین عضو حزب جمهوری‌خواه از ضرورت آموزش رسمی اعضای کنگره در ارتباط با "آزار و اذیت جنسی زنان" سخن بگوید.
+14
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  این دموکراتها از اولشم بیماری جنسی داشتن. به زودی فیلم پورن اوباما و هیلاری هم میاد. میگن ترامپ بزرگمرد اجازه انتشار این فیلم رو نداده
  15
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  زنها هم کم کم دارن از حد معقول و معمول تجاوز میکنند!،اینقدر رو دادن به زنها واقعا مشکل ساز میشه!
  8
  8
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  boysboys - مونیخ، آلمان
  اتفاقا عکس بامزه ایه. اون زنه اگه تهش باد نمیداد اصلا اینقدر پیش نمیرفت که ایشون زبانش رو بکنه تو دهنش.وقتی میای و حاضری و قبول کردی برای یکم پول بوسه بدی پس زبون و چیز دیگم بره تو حلقت صدات نباید دربیاد. جوری میگن آزار جنسی انگار واقعا کسی زنی رو به روز و اجبار لمس کرده. خودشون ...میدن بالا بعد از آب گل آلود میخوان ماهی بگیرن.
  3
  3
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.