خانواده هاشمی رفسنجانی: وصیتنامه جدیدی وجود دارد، از محل آن بی‌خبریم

نزدیک به یک ماه به اولین سالگرد مرگ آقای رفسنجانی باقی مانده اما هنوز وصیتنامه جدید او پیدا نشده است اعضای خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی در مصاحبه‌هایی با روزنامه اعتماد از وجود وصیتنامه جدید خبر داده ولی از محل آن ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.
 
اکبر هاشمی رفسنجانی، از چهره‌های اصلی انقلاب ایران، دی ماه سال پیش در سن ۸۲ سالگی به دلیل ایست قلبی درگذشت.
 
نزدیک به یک ماه به اولین سالگرد مرگ آقای رفسنجانی باقی مانده اما هنوز وصیتنامه جدید او پیدا نشده است و به همین خاطر سئوال‌هایی در این باره مطرح است.
 
فاطمه هاشمی، دختر آقای رفسنجانی پیشتر گفته بود بعد از مرگ پدرش همه آنچه او در گاوصندوق و کشوهای دفتر کارش نگه می‌داشته، به محل نامعلومی برده شده است. هیچ مرجع دولتی و امنیتی هنوز به این اظهارات واکنش نشان نداده است.
 
خانم هاشمی به روزنامه اعتماد گفته است پس از مرگ پدرش، شورای امنیت ملی گزارشی در این باره تنظیم کرده که "برای ما قابل قبول نبود." او توضیح بیشتری در این باره نداده است اما فائزه هاشمی هم پیشتر گفته بود "ناگهانی" بودن فوت پدرش ابهاماتی را به وجود آورده است.
 
یاسر هاشمی، پسر رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران به روزنامه اعتماد گفته است "هنوز نتوانسته‌ایم وصیتنامه اصلی ایشان را که خبر داریم نوشته و در جایی گذاشته بود، پیدا کنیم."
 
پس از مرگ آقای رفسنجانی وصیتنامه‌ای از او خوانده شد که گفته شد مربوط به سال‌های دهه هفتاد شمسی بوده است. فرزندان آقای رفسنجانی گفته‌اند وصیتنامه جدیدتری هم وجود دارد که "گم شده است."
 
اعضای خانواده آقای رفسنجانی می‌گویند همان وصیتنامه خوانده شده هم "ناقص" است و مانند "عرف وصیتنامه‌ها کامل نیست."
 
محمد هاشمی، برادر آقای رفسنجانی و رئیس سابق رادیو و تلویزیون ایران به اعتماد گفته است از محل وصیتنامه برادرش خبری ندارد.
 
آقای هاشمی گفته است نمی‌خواهد در این باره "گمانه‌زنی" کند و می‌افزاید نبودن وصیتنامه سیاسی آقای رفسنجانی "با توجه به جایگاه او در نظام و شخصیتش، مبهم است."
+27
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  از قبردرش بیارین شایدتو.... قایم کرده.
  1
  50
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  PAARISA - آمستردام، هلند
  یعنی واقعا یک آدمی در یک چنین موقعیت اجتماعی , وصیت نامه مینویسه میزاره گوشه اتاق ؟ آدم هایی در این موقعیت اجتماعی که کمی هم از موهبت عقل برخوردار هستن وصیت نامه ثبت شده در یک دفتر خونه دارن , نه کنج صندوق خونه
  1
  19
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران
  در وصیت نامه جدید که توسط خامنه‌ای دزد و جنایتکار و با همکاری روسیه طراحی شده است ، به جانشین خامنه‌ای هم اشاره شده است.
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اگر بگویم پسر یک روضه خان هستی بشما توهین نکردم چون شغل بابای مرحوم شده شماست. اخر پسر اقای روضه خان زمانی که سیاست جهانی ایجاب کرد که روضه خان . واعظ. کفن کن. لولهنگ دار مسجد رئیس جمهور شود دیگر زیاده از حد نباید توقع داشته باشید. بابای مرحوم شده شما کسی نبوده و کسی نیست تا وصیت نامه ان هم مطلبی باشد. زیاد تر از کارت و عکس خودتان توقع نداشته باشید و زیادتر از وزن خودتان صحبت نکنید. اخر مرد حسابی موقعیکه ازقبر هزاران جوان تحصیلکرده که فقط جرم انها داشتن یک روزنامه بود پدرت و دار و دسته ان مرحوم شده این عزیزان مردم را به جوخه اعدام سپردند و از قبر اینها خبری نیست و اثاری موجود نیست تو از وصیت نامه پدرت حرف میزنی.اخر پدرت ظاهرا صاحب یک مقاماتی بود ولی کاره ای نبود بنحوی که با رفتن توی استخر ریق رحمت را سر کشید.اخر این چنین ادمی چه چیزی باید وصیت بکند. واقعا شک شما به یقین تبدلیل شده که خانواده شما از رجل سیاسی بوده اید. نه والله . نه بالله. پدر مرحوم شده شما یک عمله سیاسی بوده که میبایستی دستورات سیاسی را در نقشی که بایشان واگذار شده بود بازی کند.ایشان فقط بازیگر بودند نه کارگردان
  0
  13
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  احتمالا درسته که رفسنجانی کارگردان نبوده ولی از اطلاعات زیادی برخوردار بوده که برای حفظ جانش (و آبرویش)آنها را ثبت و مخفی کرده است.
  0
  7
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.