'اثر داوینچی' ۴۵۰ میلیون دلار فروخته شد

یک نقاشی ۵۰۰ ساله از عیسی مسیح که تصور می شود اثر لئوناردو داوینچی باشد به بهای ۴۵۰ میلیون دلار در نیورک به فروش رفته است.
 
نام این اثر "سالوادور موندی" (منجی جهان) است. این بالاترین بهایی است که در یک حراجی برای اثر یکی از استادان کهن جهان که تا پیش از قرن نوزدهم در اروپا نقاشی می کردند پرداخت می شود.
 
در مجموع کمتر از ۲۰ اثر نقاشی از لئوناردو داوینچی باقی مانده است.
 
تصور می شود این اثر که ظاهرا در سال ۱۵۰۵ خلق شده تنها نقاشی داوینچی باشد که بخشی از یک کلکسیون خصوصی است.
 
این نقاشی مسیح را درحالی نشان می دهد که یکی از دست هایش را بالا گرفته و در دست دیگر یک گوی شیشه ای دارد.
 
اثر آخرین بار ۵۸ سال پیش در یک حراجی در لندن به بهای ۶۰ میلیون دلار فروخته شده بود، زمانی که تصور می شد کار یکی از پیروان داوینچی باشد.
این اثر بعد از تمیز کردن و بازسازی نقاشی سمت چپ ایجاد شده است هنوز هستند کسانی که از نسبت دادن این نقاشی به استاد بزرگ ایتالیایی مطمئن نیستند با این حال حراجی کریستی بر اصالت آن تاکید می کند و حتی آن را "بزرگترین بازکشف هنری قرن بیستم" نام نهاده است.
 
وقتی "سالوادور موندی" در سال ۲۰۰۵ از گمنامی درآمد، باعث جلب توجه زیاد به عنوان "اثر گم شده لئوناردو" شد.
 
این نقاشی ۴ سال پیش توسط یک کلکسیونر روس به بهای ۱۲۷.۵ میلیون دلار خریداری شد اما آن معامله خصوصی بود و نه بخشی از یک حراج.
 
کریستی که در نیویورک قرار دارد حراج را از ۱۰۰ میلیون دلار در بخش هنرهای معاصر و مابعد جنگ شروع کرد.
+14
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  Lavashak22 - کپنهاک ، دانمارک
  کلکسیونر روس ۴ سال پیش خریده و حالا سیصدوبیست و دو میلیون و نیم دلار از فروشش سود برده ، یه نقاشی ارزون پیدا کنید پولامونو بزاریم رو هم بخریم بعد چهار سال دیگه بفروشیم
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  بنظر میرسه داوینچی عامدانه مسیح رو شبیه مونالیزا کشیده! والبته نوار هفت مانند قسمت پایین لباس خودش نشان زنانگی هست! مانند نشان هشت مانند، روی لباس نظامی بعنوان استوار که نشانی مردانه هست! نوار هفت مانند، سر و نیم تنه مسیح رو نگه میداره،شایدم یجور اشاره به مریم مجدلیه باشه! هرچند یقه جناب مسیح بنظر غیرمعمول پایین قرار گرفته.سایه روشنهای روی سینه و ادامه اش روی لباس مشکوک میزنه!کلا داوینچی بشدت نابغه بود و نمیدونم آیا منظورش حداقل ازین تابلو بچالش کشیدن جنسیت بوده!!!؟؟
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.