شیرین، خواننده سرشناس مصر به خاطر 'تمسخر' رود نیل از کار محروم شد

شیرین در بیانیه‌ای از "شوخی احمقانه" خود پوزش خواسته است شیرین عبدالوهاب، خواننده سرشناس مصری به خاطر آنچه تمسخر رود نیل خوانده شده، از فعالیت هنری منع شده است.
 
این ممنوعیت را اتحادیه موسیقی‌دانان مصر اعلام کرده و شیرین اجازه برگزاری کنسرت و اجرا در مصر را نخواهد داشت.
 
این ممنوعیت پس از آن وضع شد که ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن در کنسرتی از شیرین عبدالوهاب خواسته شد تا آهنگ "ماشربتش من نیلها" (از نیل نمی‌نوشی؟) را اجرا کند.
 
این ویدیو مربوط به یک سال پیش و در اجرایی در شارجه است.
 
شیرین در پاسخ به این درخواست به شوخی گفت "خوردن آب نیل باعث می‌شود تا تب حلزون بگیرم." تب حلزون، بیماری است که از تماس با آب آلوده به انگل ناشی می‌شود.
 
شیرین همچنین توصیه کرد به جاری آب نیل، آب معدنی مصرف شود.
 
پاسخ شیرین باعث شد تا از سوی برخی به میهن‌ستیزی و تمسخر مصر متهم شود و گروهی هم از او حمایت کردند.
 
شیرین در بیانیه‌ای از "شوخی احمقانه" خود پوزش خواسته است.
 
اتحادیه موسیقی‌دانان مصر گفته است پس از بررسی این ویدیو، تصمیم گرفته فعالیت شیرین را به خاطر "تمسخر ناعادلانه مصر عزیز ما" به حالت تعلیق در آورد.
+11
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  بخاطر تمسخر رودنیل محروم میشه ،حالا طرف تو نمازجمعه همگام با پان ترکها میاد هزار انگ به کوروش میبنده و مدال افتخار هم میگیره و البته اکثریت ملت همچنان ماست!
  4
  22
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  تورکم - اردبیل، ایران

  کورش نیازی به انگ زدن نداره الحمدالله کلکسیونی از مشکلات رو داره از ادواجش با خاله اش بگیر تا ازدواج پسرش کمبوجیه با خواهرش برادر کشی پسران کورش بخاطر تاج و تخت و .. البته که حرجی بر کورش و خاندانش بخاطر این اعمال نیست چون معمولا افراد حاصل از ازدواج فامیلی بخصوص محارم مشکل دار میشن تعجب از این است که افرادی از دو هزار کیلومتر دورتر اصرار دارن خودشون رو به این تبار پیوند بزنن در حالیکه صرف تظر از اسلام و مسایل دینی محصول ازدواج فامیلی بودن از دید علمی هم افتخار نیست که نقصان است
  28
  4
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::تورکم - اردبیل، ایران::]. گرامی. کشور را اخوندها به ویرانی کشاند ه اند و شما هنوز به یک پادشاه که خوب یا بد جنبه اسطوره ای دارد گیر داد ه ای ! حتی توی بحران اقتصادی یونان به همه کس گیر داده شد به جز مرحوم اسکندریه مقدونی و گرایشات همجنسگرانه اش . !!!! .برو یقه این اخوند های تازی پرست را بگیر ، امثال ستار خان و باقر خان که افتخار نه تنها ترکان عزیز بلکه هر ایرانی شریفی هستند با استبداد جنگیدند ونه با کوروش هخامنشی ,,,
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  تورکم-یه جور از زندگی خصوصی کوروش گفتی که گمان بردم همسایه اش بودی،انگ زدنهایتان هم بمانند ملاهای صفوی و امروزیست!!! تو هم یکی بمانند آن یکی پان ترکی که حرفهایت بدون منابع موثق بیان میشه! ضمنا کوروش و ما همچین دوهزار کیلومتر فاصله نداریم شگفت انگیز انجاست که مهد ترکان در هزاران کیلومتر آنسوتراست و ما اینجا باید بخاطر دفاع از وطن بشویم شوونیست پارس!!
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  تورکم - اردبیل، ایران
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. میگویی من طوری از کورش میگویم که انگار همسایه اش بودم نخیر من برایت تاریخ مکتوب را نقل میکنم که اگر آنرا میدانی و خودت را به ندانستن زده ای امیدی به مباحثه نیست اگر هم نمیدانی و در هر مطلبی با ربط و بی ربط سینه برای کورش می درانی الان که دانستی دیگر ندران و اگر تاریخی را که من نقل قول کردم قبول نداری باید اول ببینیم اصلا منبع چیست و وثوقش چطور اثبات میشود من سوالی دارم اینکه اکثر مطالب مربوط به کورش از سه مورخ هرودت گزنفون و گتزیاس است اول مشخص کن کدام یک از اینها را قبول داری؟ اگر از بین اینها کسی را دروغگو بدانی نباید هیچ حرفی از او را مستند بدانی در غیر این صورت اگر بگویی این جمله هرودت را قبول دارم این جمله را نه که خودت هم میشی شاکی هم قاضی و نایجه مشخص است چه میشه. راه بهتری هم هست اینکه زیر هر مطلبی اعم از سیاسی ورزشی هنری کورش را نبش قبر نکنی تا بتوانیم همدیگر را تحمل کنیم؟؟؟ منتظر جوابت هستم
  6
  0
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  تورکم - اردبیل، اولا یک سوال ،منابع خودت رو ذکر نکردی.دوما اما منابع من: این سه نویسنده هرکدام بنحوی کوروش را توصیف کردند بنابه حب و بغض خود.حتی کتزیاسی که زبان هخامنشیان را نمیدانسته و مدعی خلاف ان بوده و البته در زمان کوروش هم نمی زیسته شاید گاه پربیراه نگفته باشه! (می بینی که من چندان به مورخین مطمئن نیستم ،آدمی هست و نگاه خاصش به هر پدیده برا توصیفش حتی اگر بسیار هم بیطرفانه بنویسد) اما الواح و کتیبه های بابلی و اسناد شوش و غیره چه می گوید؟هیچکدام کوروش را یهودی ندانستند چون خدمتی به یهودان کرد و بازسازی اماکن مقدسشان را دستور داد شد یهودی؟!!! مطمئن باش کوروش انقدر میدانسته که راه مصر باشکوه از کنعان می گذرد و این سیاست او بود که در راهش به مصر ، رضای کنعانیان را نیز بخود جلب کند و شاید هم رازی بزرگتر از مصر درمیان بوده که یهودیان می دانسته اند! نمی خواهم در بازی تاریخ بیشتر وارد شوم.در شهر خودت هم یکی بمیرد آنی یک کلاغ چل کلاغ می شود حال ببین در احوال گذشتگان ما چخبر بوده!!
  0
  0
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  کوروش هرکه بوده ایرانی بوده بنابه شاه بودن شایدم سختگیر و گاه بیرحم ،ادم عاقل دربست کسی و چیزی که هزاران سال ازآن گذشته را چون باب میل اوست را نمی پذیرد!اما در عجبم از شما که مفتخرید به مغولان و عثمانیان که دنیایی ازآنها بیزارند! من بشخصه اهل به رخ کشیدن داشتم داشتمهای گذشتگان خود نیستم ولی اگر کسی گذشته ای ندارد و هم بگذشتگان تو دست درازی کند و هم دهن کجی بمن نوعی و البته از هزاران کیلومتر دورتر ازینجا خواستگاه زبانیش باشد و اینجا برایمان رجز بخواند بنظرت تنش نمیخاره؟!!!!
  0
  0
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  تورکم - اردبیل، ایران
  از باب احترام به جواب عرض کنم که منابع کلی در باره کورش هرودت گتزیاس گزنفون نبونئید و استوانه هستند استوانه که بدستور خود کورش نوشته شده نبونئید تامه هم که منسب به نبونئید است از زبان کورش حرف میزند و دایم نبونئید را تحقیر میکند!!!! و البته بعد از شکست نبونئید از کورش نوشته شده است و این شکست هم آمده است حالا تو آدم عاقل پادشاهی سراغ داری که بعد از شکستش بفکر نوشتن لوح و تحقیر خودش بیاد؟ ایا اینکه استوانه و نبونئید نامه هر دو در یک زمان و بدستور کورش نوشته شده حقیقت ندارد؟ و مثلما کورش از خودش بد نمیگه برای من کورش خیلی کمتر از تو اهمیت دارد چون کورش با همه اقداماتش دیگر زندگی و خال و آینده من نمیتواند تاثیری داشته باشد اما تو و افکارت و اعمالت در زندگی من تاثیر داری و اینکه تو و امثال تو برای ما لقب بسازید جوک بسازید زبانمان را تحقیر کنید ما را تجزیه طلب و پانچه و .. بنامید یا از حق اعتراضمان به محیط زیست دریاچه اورمیه حمایت کنید از حق فرزندان ما به قادر بودن به خواندن و نوشتن در کنار زبان رسمی فارسی حمایت کنید از اینکه اجازه دهید خودمان برای قومیتمان اسم داشته باشیم
  1
  0
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  تورکم - اردبیل، ایران
  پدر مادر عمو پدر بزرگ همگی میگفتن ما تورک هستیم حال اصل خود حرف انها و مولوی و نظامی و شهریار و اصولا حقیقت موجود که سه کشور همسایه ایران تورک هستن را رها کنم و بخاطر کسروی بشم آ ذ ر ی ؟؟؟ وقتی حقیقت مرا تخواهی قبول کنی چطور درباره وطن دید مشترک داشته باشیم؟ روزنامه هایی که ما را سوسک بی عقل معرفی کردن چاپ همین وطن بودن فیلمهایی که ما را نظافتچی شهرداری و دهاتی معرفی میکنن تولید همین وطن است تایپ من جوک تورک ببین پسوندش چی میاد همه بفارسی نوشته شده و تولید همین وطن است اگر کسی بخواهد تو اصل و نسبت را اسمت را فکرت را عوض کنی دا تو را دوست بدارد چه میگویی؟ حتی اگر زن و فرزندت هم باشد قبول نمیکنی چه انتظاری از من (ما) داری درست است اولویت ما فعلا زنده ماندن و سیر کردن شکم است اما مردم این خطه خود را میشناسن و از هویتشان راضی هستن هویت هر کس به عمل امروزش است نه زیرخاکی های نسلهای قبل. برایت صلح آرزو میکنم
  1
  0
  جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  [::تورکم - اردبیل، ایران::]. این خاز خصلت بد ترکان هست بگذارش کنار چرا تحمل مخالف را نداری کسروی اذری بوده وخواهد بود!نترس از متنقد ازخودت بترس که شاید چیزی را درون خودت پنهان میکنی و بدان یکروز بدون اجازه مغز متعصبت بی موقع خودش را آشکار میکند! من اسم نبونئید را نیاوردم از الواح گلی و اسناد شوش و پرسپولیس و بابل چه در زمان کوروش و چه بعداز او گفتم! چند سالیست که مد شده پان ترکان علم مظلوم نمایی بلند کنند و هارای هارای راه بیندازند چطور 5سری از سریال پایتخت میسازند و به انواع مختلف بر رفتار مازندرانی ایراد میگیرند و حتی یکبار به بزرگان ما از امیر پازورای تا دیگران اشاره هم نمی کنند و ما دم نمیزنیم!!هم ما جنبه اش را داریمو هم وطن دوستیم هرچند دلخوریم اما شما تا دیدی ترکیه اندکی جولان اقتصادی داده خودتان را ازیران جدا کرده و ساز جدایی می زنید! شما مصداق همان نمک خورده و نمکدان شکسته هستید!از میان چین شرقی و جیحون به اینجا آمدی و یقه صاحبخانه را چسبیدی؟! یادم نمیرود دهه هفتاد که در آستارا می دیدم بیچارگان آذربایجان شوروی را که در پارک ملتمسانه ازما غذا و نان می خواستند
  0
  1
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  و حالا علی اف که سییب مزینی از اردبیل میبرد برا مردمش طوری شمارو جریح کرده که خلیج ع ر ب ی سرمیدین و زوزه کشان پرچم این تازه بدوران رسیده و ولایت ایران آران شمالی رو بلند میکنین! اینقدر انسان نباید وقیح و بی نمک باشه! شما درجوار ایرانیان رشد یافتین و هنوز هم در سر این سفره ایران همه به نوایی رسیده اید و بازهمه خواهیم رسید! جوکی هم اگر بوده ماشاله امروز علیه ما سریال 5گانه میسازن! این روش تمرکز گرایی حکومته تقصیر من و شما اینه که بجای ایران چسبیدیم به ولایت و آبادی خودمون و درحالیکه دوجو فرهنگ نیاموختیم به نیاکان هم می تازیم! کوروش اگر نیکمرد نبود اینهمه آوازه نداشت!هرچند بی عیب کسی نتوان یافت!به فرهنگ مردیم که ازآنان برخواستی نتاز که بنیانت بر فناست!
  0
  1
  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.