نخست‌وزیر بریتانیا روسیه را به دخالت در انتخابات متهم کرد

خانم می گفت که دولت پوتین همبستگی جوامع آزاد را دست کم گرفته است ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در حمله‌ای بی سابقه روسیه را به دخالت در انتخابات و جاسوسی سایبری متهم کرد.
 
نخست وزیر بریتانیا که در ضیافت شهرداری لندن با حضور شخصیت های مهم بازرگانی سخنرانی می کرد، گفت که دولت ولادیمیر پوتین برای "تضعیف جوامع آزاد" تلاش می کند و افزود: "دولت روسیه با اشاعه گزارش های نادرست در رسانه ها قصد دارد تفرقه ایجاد کند، اما با آن که بریتانیا خواستار یک رویارویی مداوم با روسیه نیست، ازمنافع خود حفاظت خواهد کرد."
 
اظهارات خانم می در تقابل آشکار با اظهارات هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا است که گفته بود عدم مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را باور می کند.
 
نخست وزیر بریتانیا در ادامه سخنان خود خطاب به روسیه گفت که "یک پیام بسیار ساده برای پرزیدنت پوتین داریم. او باید مسیری کاملا متفاوت از سال های اخیر در پیش گیرد که به الحاق شبه جریره کریمه به خاک روسیه، دامن زدن به مناقشه اوکراین و حملات سایبری به دولت ها وپارلمان های اروپایی انجامید. روسیه می تواند یک شریک با ارزش برای غرب باشد، به شرط آن که براساس قانون رفتار کند. روسیه بارها حریم هوایی چند کشور اروپایی را نقض کرده و به جاسوسی سایبری و ایجاد اختلال از جمله دخالت در انتخابات و هک کامپیوترهای وزارت دفاع دانمارک، آلمان و چند کشور دیگر پرداخته است."
پوتین و می ترزا می در ادامه سخنان خود خطاب به روسیه گفت: "ما می دانیم که شما چه می کنید، اما موفق نخواهید شد، زیرا قدرت دمکراسی های ما، جاذبه جوامع آزاد و باز و تعهد ملت های غرب به اتحادی که ما را به هم پیوند می دهد را دست کم گرفته اید".
 
خانم می هم چنین گفت که بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شده و در مسیری تازه در جهان قدم گذاشته است، اما کاملا به تعهد ات خود در قبال ناتو پای بند است و می خواهد به توافقی با اتحادیه اروپا برای خروج از آن دست یابد که "ارزش های لیبرال " را تقویت کند و سپس افزود: "شراکت اقتصادی محکم بین بریتانیا و اتحادیه اروپا مانع از ایجاد آشوب روسیه در اروپا خواهد شد."
+25
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  wahabi bast. - برنو، چک
  کاش لهستان رو از اتحادیة اروپا بیرون منداختن. البته آرزوى عزیز رو نگه میداشتن.
  3
  15
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  انگلیسه که فقط شیر پاک خرده !
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.