تعداد گردشگران موزه‌ها و مراکز تاریخی ایتالیا امسال هم رکورد زد

نمایی از «کولوسئوم» یا تماشاخانه روم باستان در شهر رم پایتخت ایتالیا موزه ها و مکان های تاریخی ایتالیا سال شلوغی را پشت سر گذاشت و از نظر تعداد بازدیدکننده و میزان درآمد رکوردشکن بود.
 
«داریو فرنچسکینی» وزیر فرهنگ و هنر ایتالیا با ابراز خوشحالی از این موضوع گفت، امسال استقبال گردشگران خارجی از موزه ها و مراکز تاریخی کشور روند صعودی خود را حفظ کرده و افزایش چشمگیری داشته، به گفته او «کالیسیوم» در شهر رم و «پمپئمی» در شهر ناپل محبوب ترین مراکز توریستی ایتالیا هستند.
 
داریو فرانچسکینی در سال ۲۰۱۳ و با ارائه طرحی آزمایشی، اداره تعدادی از موزه ها و مراکز تاریخی کشور را به مدیران غیر ایتالیایی سپرد، به باور او استفاده از افکار و اندیشه های تازه و غیر بومی باعث رونق بیشتر صنعت جهانگردی ایتالیا خواهد شد.
 
وزارت فرهنگ و هنر ایتالیا دوشنبه با انتشار بیانیه ای رسمی نتایج این طرح آزمایشی را اعلام کرد، به گفته او از زمان حضور مدیران غیر ایتالیایی در موزه ها و مراکز تاریخی کشور، تعداد مراجعین بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته و میزان درآمد نزدیک به ۳۹ درصد بیشتر شده، یعنی ۱۵۰ میلیون یورو که مبلغ قابل توجهی محسوب می شود.
داریو فرانچسکینی که در سالهای اخیر به دلیل ارائه این طرح نامتعارف با مخالفت های بسیاری مواجه شد، با اشاره به موفقیت این پروژه، از ادامه این روند در ماههای آینده خبر داد، به گفته او مدیریت موزه ها و مراکز تاریخی بیشتری به غیر ایتالیایی های شایسته سپرده خواهد شد.
 
ایتالیا از قطب های گردشگری جهان است که به دلیل تاریخ غنی و تمدن باستانی خود شهرت فراوانی دارد و هر سال پذیرای توریست هایی زیادی است که از نقاط مختلف جهان به این کشور سفر می کنند.
 
حضور مدیران غیر ایتالیایی باعث ایجاد تغییرات گسترده ای در این مراکز و موزه ها شده، از جمله می توان به استفاده از تارنماهای مدرن و سیستم های ریانه ای پیشرفته، تکمیل اطلاعات در آرشیو چند زبانه، ارائه تورهای آموزشی و ایجاد تسهیلات ویژه برای جهانگردان خارجی اشاره کرد.
+13
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.