پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در بازی دوستانه مقابل ونزوئلا

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار از اردوی اروپایی‌اش موفق شد ونزوئلا را با گلزنی علیرضا جهانبخش از پیش رو بردارد.
 
ایران بعد از پیروزی مقابل پاناما در شهر گراتس اتریش، این بار در نایمخن هلند توانست ونزوئلا را شکست دهد.
 
ونزوئلا در مسابقات مقدماتی جام جهانی، بین ۱۰ تیم در جایگاه دهم از منطقه آمریکای جنوبی قرار گرفت اما در چهار بازی آخرش متحمل شکست نشد.
 
کارلوس کی‌روش تیمش را در این دیدار با تغییراتی گسترده نسبت به بازی قبلی به میدان فرستاد.
 
در دقیقه ۵۶ خروج ناموفق سنگربان ذخیره ونزوئلا باعث ثبت تک گل بازی شد. جهانبخش در حالی گل زد که دروازه‌بان ناکام، بیرون از محوطه جریمه بود.
 
ضربه سر کریمی، پاس هوشمندانه و تکضرب قدوس، ارسال زمینی امیری و گلزنی جهانبخش؛ این چهارمین گل ملی بازیکن باشگاه آلکمار بود که با پیشنهادی از ناپولی مواجه است.
 
در پنجاهمین ثانیه بازی، قوچان‌نژاد موقعیتی ایده‌آل را از کف داد. فرصتی مشابه نیز نصیب امیری شد که او هم نتوانست گل بزند.
 
در طرف مقابل، یک بار سیدجلال حسینی توپ را از روی خط دروازه برگشت داد. در دو نوبت هم رشید مظاهری دروازه‌بان ذخیره ایران خوش درخشید.
 
ونزوئلا در نیمه دوم بارها با حرکات پا به توپ خولیو سوتلدو بازیکن ۲۰ ساله‌اش خطرساز شد.
 
در شرایطی که قرار بود بازی بدون حضور تماشاگر برگزار شود، حدود ۲۰۰ هوادار ایرانی روی سکوها نشسته بودند.
 
سایت ورزش سه نوشته است که این افراد، دعوتی بودند و بسیاری از تماشاگران، پشت درهای بسته ماندند.
 
ایران با دژآگه به عنوان کاپیتان وارد زمین شد. ابتدای نیمه دوم حسینی کاپیتان شد و با خروج او، بازوبند به حاج‌صفی رسید تا ایران این مسابقه را با سه کاپیتان مختلف به پایان برساند.
 
در ترکیب ایران علیرضا بیرانوند(رشید مظاهری) رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، سیدجلال حسینی(امید ابراهیمی) احسان حاج‌صفی ،سعید عزت‌اللهی(اکبر ایمانی) علی کریمی، اشکان دژآگه(سامان قدوس) علیرضا جهانبخش (کاوه رضایی) وحید امیری و رضا قوچان‌نژاد (سردار آزمون) بازی کردند.
 
به این ترتیب از بازیکنان حاضر در اردو، امیر عابدزاده سنگربان سوم ایران تنها بازیکنی بود که فرصت حضور در میدان پیدا نکرد.
 
فرشاد پیوس مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره عملکرد ایران به ورزش سه گفت: تیم ملی هر تغییری پیدا می‌کند، باز به بازی خوبش ادامه می‌دهد. تصور می‌کنم گروه ما در جام جهانی هر چقدر هم سخت باشد بتوانیم صعود کنیم.
+28
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.