پناهجویان مانوس: مقامات آب تانکرها را تخلیه کرده‌اند

پناهجویان باقی‌مانده در اردوگاه با شعار "هدف ما، آزادی و کشوری امن" از قبول شرایط دولت استرالیا برای خروج از اردوگاه خودداری کرده‌اند پناهجویان در اردوگاه مانوس واقع در "پاپوآ گینه نو" می‌گویند که مقامات اقداماتی را برای مجبور کردن آنها به ترک این محل انجام داده‌اند.
 
به گفته آنها آب تانکهای محوطه تخلیه شده و بخشهای دیگری از دیوار حفاظتی اطراف این اردوگاه برداشته شده است.
 
دو هفته پیش این اردوگاه به طور رسمی بسته اعلام شد اما برخی از پناهجویان که تعداد آنها بیش از ۴۰۰ نفر تخمین زده می‌شود از اردوگاه خارج نشده‌اند.
 
مقامات گفته‌اند که این افراد را بزور از این اردوگاه بسته اعلام شده خارج خواهند کرد. پیشتر نیز چنین هشداری داده شده بود.
 
پیشتر نخست وزیر استرالیا به پناهجویانی که از خروج از اردوگاه مانوس خودداری می‌کنند هشدار داد تا هرچه زودتر این محل را ترک کنند و یک عضو کابینه این کشور بعضی از پناهجویان را به زمینه‌سازی برای درگیری با ماموران محلی متهم کرد.
ترنبول به پناهجویان هشدار داده است قبل از اینکه ماموران آنان را به زور از اردوگاه خارج کنند به میل خود از این محل خارج شوند روز جمعه، ۱۹ آبان (۱۰ اکتبر)، مالکوم تورنبول، نخست‌وزیر استرالیا، از ساکنان باقی مانده در اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس خواست تا این محل را تخلیه کنند. وی گفت که ماموران دولت پاپوآ گینه نو برای باز پس‌گیری این اردوگاه وارد عمل خواهند شد و کسانی که در این محل باقی مانده باشند به زور از آن اخراج خواهند شد.
 
اردوگاه واقع در جزیره مانوس، متعلق به پاپوآ گینه نو، یکی از مراکز تعیین شده توسط دولت استرالیا برای اعزام پناهجویان بوده است اما سال گذشته، دادگاه قانون اساسی گینه نگهداری افراد در این محل را مغایر قانون اساسی این کشور دانست و به دولت دستور داد این محل را تعطیل کند. مهلت تعیین شده برای تخلیه اردوگاه روز ۳۱ اکتبر بود اما چند صد تن از ساکنان اردوگاه از خروج از آن خودداری کردند.
 
باقی‌ماندگان در این محل گفته‌اند که در صورت خروج از اردوگاه، نگران اقدامات خشونت‌آمیز برخی از اهالی محل هستند و امنیت جانی ندارند.
 
به ساکنان اردوگاه گفته شده بود که می‌توانند به کشورهای خود بازگردند، یا با اعزام به اردوگاه واقع در جزیره نارو موافقت کنند و یا به عنوان پناهجو یا پناهنده به کشورهای دیگر طرف توافق با استرالیا، از جمله کامبوج بروند.
 
حدود دوهفته پیش، برق و آب اردوگاه قطع شده و غذایی برای این پناهجویان باقی مانده ارسال نمی‌شود. آنان گفته بودند که مقداری مواد غذایی ذخیره کرده‌اند و در نظر دارند با جمع‌آوری آب باران، نیاز خود را تامین کنند.
 
نخست‌وزیر استرالیا فعالان مدافع حقوق پناهجویان در این کشور را به تحریک و تشویق باقی ماندگان در اردوگاه مانوس متهم کرده و گفته است که با توجه به شرایط نامساعد اردوگاه، این گروه‌ها مسئول عواقب این وضعیت خواهند بود.
مدافعان حقوق پناهجویان در اعتراض به شرایط اردوگاه مانوس از ساختمان اپرای سیدنی بالا رفتند
+11
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  حیف که مملکت دست یک مشت عراقی و خاین هست . باید سفارت این کشور نژاد پرست رو بست و تمام اتباعش رو از ایران اخراج کرد و تمام شرکتهایی که کار بازرگانی دارند رو از ایران اخراج کرد بعد میبینید که میفتن به دستمال کشی . یه روزی میاد آخوند از بین میره و استرالیایی آرزو میکنه راهش بدن به ایران و ایرانی محل سک هم به این آشغالها نزاره.
  6
  18
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  به کمتر از آمریکا و کانادا راضی نیستن حالا برن کامبوج؟! یه کشوری میخوان ببرنشون که پول بیکاری مفت بگیرن و برگه خرید کالا داشته باشن تا آبجو و ویسکی، ارزون براشون تموم شه،دختر بلوند هم که باید سهل الوصول باشه! استرالیا رو که به گند کشیدن
  31
  11
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  آقای اسب نفتی تشریف ببرید ایران برای آخوند دستمال بکشید اونجا حرف مفت زیاد خریدار داره .
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.