بی انصافی است اگر بگویید مردم به خاطر دختر بودن به من رای دادند / هر کسی نمی تواند قیچی برگردان بزند

 او از همان دست ستاره هایی است که دیده نمی شود. ستاره ای که گل می زند، گل می سازد، نتیجه یک مسابقه را برمی گرداند و در ترکیب تیم ملی فوتسال هم می درخشد.

به گزارش جام جم آنلاین ،اینها توصیف های فاطمه پاپی بود، دختر فوتسالیستی که بی توقع و بی ادعا می درخشد و بازی می کند. او که مثل سال های گذشته یکی از ستاره های لیگ برتر فوتسال بانوان است هفته گذشته پایش به برنامه نود باز شد. چگونه؟ با یک گل بسیار زیبا. گل زیبای او با پیراهن تیم ملی حفاری در یکی از دیدارهای لیگ برتر فوتسال بانوان کاندیدای عنوان برترین گل ماه شد. این گل در کنار دیگر گزینه های گل برتر در برنامه نود قرار گرفت و در نهایت عنوان برترین گل ماه را به دست آورد. حالا نام «فاطمه پاپی» بر سر زبان ها افتاده است. از همان ساعتی که برنامه نود پخش شد و گلش به عنوان گل برتر ماه از سوی بیننده ها انتخاب شد تلفنش مدام زنگ می خورد. یکی از این تماس ها از سوی جام جم آنلاین بود، با این دختر فوتسالیست گفت و گویی ترتیب دادیم که در ادامه می خوانید:
فاطمه پاپی زیباترین گل ماه جاری را زده است. می خواهیم با او بیشتر آشنا شویم.
 
من فاطمه پاپی هستم. بیست و سوم آبان ماه سال 1369 در شهرستان اندیمشک به دنیا آمدم. چند روز دیگر تولدم است. درباره شغلم هم بگویم که فوتسالیست هستم.
 
از چه زمانی فوتسال را شروع کردید؟
 
از سال 1382 فوتسال را در شهرمان شروع کردم. 9 سال طول کشید تا به تیم ملی دعوت بشوم. نخستین باری که ملی پوش شدم سال 91 بود و تا الان هم حضورم در تیم ملی فوتسال بانوان ادامه دارد.
 
مهم ترین افتخاراتی که در این مدت در فوتسال به دست آورده اید چه بوده است؟
 
خوشبختانه در این سال ها عناوین متعددی در فوتسال به دست آورده ام. با تیم ملی فوتسال یک بار سوم آسیا شدم. همین یک ماه پیش بود، در رقابت های داخل سالن. در لیگ برتر هم به عنوان بازیکن چهار قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک سومی در کارنامه ام دارم. یک بار هم قهرمانی در جام حذفی را به دست آوردم. دو مقام سومی با تیم ملی فوتسال بانوان در تورنمنت بین المللی روسیه هم در کارنامه ام ثبت کردم.
 
الان برای چه تیمی بازی می کنید؟
 
برای تیم ملی حفاری اهواز.
 
گل شما هفته پیش در برنامه نود برترین گل ماه شد، درباره آن گل توضیح بدهید و اینکه چطور به ثمر رسید و در کدام مسابقه بود؟
 
این گل در دیدار دانشگاه آزاد و ملی حفاری به ثمر رسید. من تمرینات کافی داشتم و قبل از این هم در تمرینات چنین حرکتی را در تمرینات انجام داده بودم. باید بگویم تمرکز کافی نسبت به این حرکت داشتم. در دیدار با تیم دانشگاه آزاد نیز نهایت تمرکز و تلاش خودم را به کار بستم و یک ضربه قیچی برگردان توپ را تبدیل به گل کردم.
 
چطور متوجه شدید که گل شما قرار است در نظرسنجی برنامه نود یکی از کاندیداهای عنوان گل برتر ماه باشد؟
 
خودم اصلا خبر نداشتم و کاملا بی اطلاع بودم. وقتی خانم زیبا سرپرست تیم حفاری ملی این خبر را به من داد بسیار خوشحال شدم و اصلا باور نمی کردم.
 
وقتی گل شما گل برتر ماه شد چه واکنشی داشتید؟
 
احساس بسیار خوبی داشتم و سر از پا نمی شناختم. خدا را شکر می کنم که این اتفاق نه فقط برای من که برای کل فوتسال بانوان افتاد. شاید حالا فوتسال و فوتبال بانوان بهتر و بیشتر دیده شود.
 
خیلی ها می گویند فقط به خاطر اینکه دختر بودید همه به شما رای دادند، نظر خودتان چیست؟
 
بی انصاف نباشیم. واقعا بی انصافی است اگر بگوییم مردم به خاطر دختر بودنم به گل من رای دادند. البته که انتخاب گل من لطف مردم بود اما دید حرفه ای هم گل من را انتخاب می کرد چرا که بسیار زیبا و حرفه ای بود. هر کسی نمی تواند مثل گل من را بزند
 
این گل حتما باعث شده اسم شما خیلی سر زبان ها بیفتد، درست است؟
 
بله کاملا درست است. بسیار مورد توجه قرار گرفتم که برایم خوشایند است. مردم خیلی به من لطف دارند. این اتفاق را برای خودم یک موفقیت بزرگ می دانم.
 
فوتسال برای بانوان در شهر شما چه جایگاهی دارد؟
 
متاسفانه چیز خوبی نمی توانم بگویم. با وجود استعدادهای فراوان در شهر ما مسئولان بسیار بی مهری می کنند. این مشکل در سراسر استان خوزستان دیده می شود. خیلی نسبت به فوتسال بانوان بی مهری می کنند.
 
بزرگترین موانع بر سر راه فوتسال بانوان چیست ؟
 
فوتسال بانوان اسپانسر ندارد، وقتی هم اسپانسر نداشته باشد پخش تلویزیونی نداریم. مشکل مالی هم که به وفور در لیگ برتر فوتسال بانوان دیده می شود.
 
با این اوصاف آینده فوتسال بانوان ایران را بهتر از چیزی که هست تصور میکنید؟
 
مشکلات مالی نمیتواند باعث شود پیشرفت نکنیم. ما مربیان بسیار خوبی در فوتسال بانوان داریم که در کنار بازیکنان با استعداد و با انگیزه آینده روشنی را در برای فوتسال بانوان رقم می زنند. البته ما الان هم در سطح آسیا حرف های زیادی برای گفتن داریم.
آرزوی لژیونر شدن دارید ؟ تا به حال پیشنهادی به دستتان رسیده است؟
 
با توجه به ممنوعیت حجاب در کشورهای دیگر و علاقه شخصی خودم نسبت به حجاب ترجیح میدهم در کشور خودمان بمانم و از بازی کنار هم تیمی های خودم لذت ببرم. لژیونر شدن به این سادگی نیست. بعد هم لیگ خودمان را نباید دست کم بگیریم.
 
بزرگترین آرزوی شما در فوتسال چیست؟
 
آرزویم این است که به همراه تیم ملی فوتسال بانوان ابتدا قهرمان جام ملت های آسیا بشویم و سپس به قهرمانی جهان دست یابیم. این آرزوها دور از دسترس نیست.
 
حرف پایانی شما ؟
 
از شما تشکر میکنم که این وقت را در اختیار من گذاشتید تا درباره خودم و آرزوهایم صحبت کنم.
+26
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.