مدارس عشایری با کمترین امکانات تحصیلی.

+29
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  این مکانها «مدرسه» نیستند، بلکه هولناکترین مؤسساتی هستند که جلوی چشمان شما به کودکان تجاوز می شود. نقش مدارس در ایران بواقع مراکز تجاوز زبانی و فرهنگی است. مؤسساتی که به مثله کردن زبان مادری کودکان مشغول هستند . وظیفه مؤسسات و کوره های فرهنگ سوزی و بیگانه کردن(آلیناسیون) کودک با ریشه و هویت خود است. حتی نازیهای نژاد پرست نیز چنین فاچعه هولناکی را در حق دشمنان خود نگردند. حکومت پهلوی و حکومت فعلی با ممنوع کردن تحصیل به زبان مادری، روی جنایتکاری چون هیتلر را سفید کردند. نقش مدارس در ایران را تنها می توان با اردوگاه آشویتس هیتلر مقایسه کرد. نهاد های بین المللی و جوامع متمدن جهانی بایستی بیش از فشار آوردن به ایران برای بستن مراکز هسته ای، به بستن مدارس اجباری فارسی و تبدیل آنها به مدارس زبان مادری فشار بیاورد.
  36
  4
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  تحصیل بزبان مادری یک حق انسانی است. این حق قابل مذاکره نیست. هر انسانی حق دارد و باید بتواند از تحصیل بزبان مادری خود از بدو تولد تا بالاترین مدارج علمی برخوردار باشد.
  29
  3
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. مگه در خراسان و کرمان زبان مادری غیر فارسی است که مقایسه با آشویتس میکنی.یکمی ترمز بگیر و به محل این عکس ها دقت کن. .در عین حال فراگیری زبان مادری مثلا کردی /ترکی در مدارس به رشد هویت کودک کمک میکند و اصولا کودکان چند زبانی بسیار با هوشتر میشوند.
  8
  10
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران
  اگر فقط زبان مادری ملاک تحصیل باشد پس در کشورهای چند فرهنگی مثل ایران و هند هرشهروندی که بخواهد به هر نقطه کشورش مسافرت کند یا باید زبان مقصد را بیاموزد یا مترجم بگیرد!!!! بحث بر سر زبان نیست که کیفیت مدارس و رفاه دانش آموزان است که هم در حکومت شاه و هم در حکومت شیخ از بچه های روستا و عشایر دریغ شده است.
  5
  7
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::] آیا شما از ترکیب جمعیتی استانهای کرمان و خراسان مطلع هستید؟ یا اینکه تصور می کنید استانهای خراسان و کرمان تنها محل سکونت و زندگی دری/ فارسی زبانها است؟! بجز اقوام تات(فارس)، خراسان وطن و سرزمین مادری ترکمن گوگلان، یمرلی و آل علی در جلگه های کوپت داغ و بعداً ساریق ها، ارساری ها و سالرها در اطراف قوچان و بجنورد است. خراسان سرزمین مادری ترکمن های خراسان است. استان کرمان وطن و سرزمین مادری ترکان افشار، ترکان بچاقچی و ترکان بافت، و ترکان کهک اسفیچ است. آیا واقعا شما ایران و مردمان آنرا و بافت جمعیتی این مناطق را می شناسید؟
  12
  5
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::] آیا شما از سیاست تغییر اسامی صدها محل جغرافیایی در خراسان مطلع هستید؟
  13
  4
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اگر به نحوه دستچین شدن کلمات و جملات در دویچه وله فارسی دقت کنید، خواهید دید خبرنویسان دویچه وله فارسی، در عمل بعنوان شعبه خارج از کشور حکومت ایران و تأمین کننده منافع این حکومت عمل می کنند. تحصیل و سواد از دید دویچه وله فارسی، یعنی یادگیری بزبان فارسی است، نه تحصیل بزبان مادری. این نگاه شوینیستی به مقوله تحصیل و زبان، فرهنگ دغدغه «دویچه وله فارسی»است، نه بیسوادی کودکان(عدم تحصیل و آموزش به زبان مادری) . نگرانی دویچه وله فارسی از عدم گسترش مدارس (فارسی ) است. نگرانی دویچه وله فارسی از وجود کودکانی است که زبان مادری آنها در سلاخ خانه هایی که «مدرسه» نامیده می شود مثله نشده است، و از اینرو حکومت نخواهد توانست در آینده این کودکان را بعنوان برده فرهنگی بخدمت خود در آورد. درد و گلایه خبرنویس بخش فارسی دویچه وله از حکومت شوینیستی ایران اینست.
  12
  3
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  دقت کنید! ‌سرخط خبری دویچه وله فارسی را یکبار دیگر بخوانید: «مدارس عشایری با کمترین امکانات تحصیلی». دقت کنید، دویجه وله فارسی از کمبود «تحمیل« می نالد، نه از کمبود«تحصیل»! ناله دویچه وله فارسی از کمی «تحمیل» زبان فارسی است.، نه از عدم وجود تحصیل بزبان مادری. این برای یک رسانه ای که از آلمان نشر می شود شرمساری بزرگی است! آنچه در ایران تحصیل نامیده می شود، در واقع «تحمیل» است نه «تحصیل»! اصطلاح «تحصیل» در حقیقت سرپوشی است برای نابود کردن سیستماتیک تمامی ذخایر فرهنگی ملتهای غیر فارسی زبان در ایران. این حکومت ایران است که هشتاد سال است بنام«تحصیل» در واقع شمشیر بی فرهنگی «تحمیل»را از نیام برکشیده است، و زبانها را مثله و فرهنگهای کهنسال مردمان این دیار را در برابر چشمان خون آلود ملتهای ساکن این سرزمین از تن جدا می کند. ایران به کشتارگاه فرهنگها و قتلگاه زبانها و هر آنچه حاصل رنج قرنها تمدن بشری است تبدیل شده است، و در این میانه، این سکوت قابل تأمل روشنفکران فارس در برابر این کشتار، نشانه همراهی و رضایت باطنی آنان با حکومت شوینیست ایران در این قتل عام هولناک فرهنکی و زبانی است.
  12
  3
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::] هر جا که یه خبر مشابه یا حتا غیر مشابه باشه امثال تو پیدا میشن که صحبت رو بکشونن به عقده زبانی قوم خود، غیر از این چرت و پرت های تکراری چیزی واسه نمایش و اظهار وجود ندارین. چند نفر انگشت شمار هم بیشتر نیستید. زبان مادری اقوام در استانها صحبت میشه ولی زبان رسمی کشور فارسیه آقا فارسی.در کشورهای متمدن مهاجر پذیر ازجمله آمریکا کانادا استرالیا و غیره همه جور قومیتی هست ولی فقط یک زبان واحد بعنوان زبان اصلی و قانونی بعنوان پل واحد به رسمیت شناخته میشه هر کسی هم ناراحته هرررری برگرده کشورش(دهاتش). تو هم چیز دیگه ای غیر ازاین بحثای آبگوشتی همراه با مغلطه ات تو چنته نداری ترک نژاد پرست بی هویت.
  15
  4
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::] زبان یعنی انسان، و مثله کردن زبان مادری یعنی تبدیل یک انسان به یک حیوان ! ممنوع کردن تحصیل بزبان مادری یعنی تهی کردن این سرزمین از ذخایر نسلها زحمت و رنج که حاصل آن فرهنگ نامیده می شود. این یعنی بزرگترین چپاول و غارت مادی و معنوی در طول تاریخ بشری . بزرگترین دستاورد حکومتهای شاه و شیخ همین بوده است: تهی کردن این سرزمین از میراث زبان و فرهنگ.
  16
  3
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. داغ دان گلدین باغ داکی لری گوقمقا،از کوه آمدی اهالی باغ را بیرون کنی‌ !
  0
  30
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. ببین گرامی ، من مخالف فراگیری زبان مادری نیستم. و با افتخار به فرزندانم که در سوعد بدنیا آمده‌اند زبان فارسی را یاد داد هایم. اما هر کسی که در یک کشور زندگی میکنه حالا چه ایران ، سوعد، کانادا ، عراق ، و غیره باید زبان رسمی آن کشور را فرا بگیرد. هویت ملی هر فردی با توانایی بیش‌تر در چند زبانی بودن کاسته نمی‌شود. خوب یا بد ، زبان رسمی ما فارسی است لذا قابل فهم است که این زبان باید وجه مشترک تمام مردم ایران باشد، حالا اگه به علت های تاریخی ، سیاسی ، اجتماعی زبان دلنشین ترکی زبان ملی می‌شد با افتخار همه ایرانیان و طبیعتا حتی هموطنان ارمنی و کرد و . میبایستی این زبان را یاد میگرفتند. در ضمن از لحاظ علمی ثابت شده که کسانی که در کودکی چند زبانی می‌شوند ، اگه در سالمندی دچار سکته مغزی بشوند راحت‌تر می‌توانند قدرت تکلم آسیب دیده را باز یابی کنند
  1
  7
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::] موضوع بر سر بریدن و مثله کردن زبان مادری است، نه آموختن یک زبان جدید! موضوع بر سر اینست که حکومت ایران در مکانهایی بنام «مدرسه» زامبی های گوش بفرمانی را پرورش می دهد که حتی از درک معنی ساده ترین کلمات و مفاهیم بزبان مادری خود عاجز هستند. نام این عمل غیر انسانی و وحشیانه مثله کردن زبانی است، نه دو زبانه گی! آیا کودکی که از دوران کودکستان زبان مادری اش را مثله می کنند، و تمام عمرش را مجبور می شود مهمترین امور زندگانی اش را بزبان بیگانه انجام دهد، و در تمام عمر خود از مهارت نوشتن لطیف ترین احساسات قلبی خود بزبان مادری اش محروم می شود، چگونه خواهند توانست در صورت سالمندی و سکته قلبی، قدرت تکلم خود را بدست آورد؟!‌ این منطق شما مرا بیشتر بیاد برنامه های Jonas Gardell می اندازد!‌
  6
  8
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::] حکومت هیچگاه آمار درستی از ترکیب جمعتی ملت های ایران ارائه نداده اند. با این وجود در خوشبینانه ترین حالت، فارسی زبان مادری شاید کمتر از ۱۴ میلیون از جمعیت ۸۰ میلیونی ایران باشد یعنی چیزی حول و حوش ۱۸ درصد جمعیت ایران(در خوشبینانه ترین حالت). حال شما که در کشور آزاد سوئد زندگی می کنید از کجا به این نتیجه گیری مشعشع رسیده اید که این زبان بقول شما«رسمی» (بخوانید اجباری و تحمیل شده) را «باید» قریب ۶۵ میلیون نفر از جمعیت کشور یاد بگیرند، و به بردگان فرهنگی فارسی زبانها تبدیل شوند؟!‌ لااقل نگاهی به کشورهمسایه اتان فنلاند و همه پرسی همین ماه آپریل سال ۲۰۱۷ یعنی همین امسال در مورد جمعیت سیصد هزار نفری سوئدی ها در فنلاند بیاندازید!
  6
  9
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  در ایران «مدرسه» چیست و کجاست؟ مدرسه باید خانه ای امنی باشد که کودک در وطن خود بزبان مادری خود تحصیل کند . اما حتی یک کودکستان نیز در ایران برای تحصیل بزبان مادری کودکان غیر دری زبان/ غیر فارسی زبان وجود ندارد. ممنوع بودن تحصیل بزبان مادری و مجبور کردن کودکان به آموزش بزبان بیگانه و متجاوز فارسی در مدرسه بواقع تجاوز به هستی معنوی یک کودک در خانه اش است. این وظیفه اخلاقی هر انسان آزاد اندیشی است که علیه تجاوز به هستی معنوی کودکان اعتراض کند. مدارس سیستم کنترل مداربسته این حکومت است. مدارس مؤسساتی هستند که این حکومت فرهنگ خوار در آنجا به تولید گوشت ایدئولوژیک واپسگرا مشغول است. این وظیفه هر انسان آزاد اندیشی است که در این روزهای بازگشایی مدارس(مؤسسات قتل عام فرهنگی کودکان) به این تجاوز اعتراض کند.
  5
  6
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  مدارس سیستم کنترل مداربسته این حکومت است. مدارس مؤسساتی هستند که این حکومت فرهنگ خوار در آنجا به تولید گوشت ایدئولوژیک واپسگرا مشغول است. این وظیفه اخلاقی هر انسان با شهامت و آزاد اندیشی است که به قتل عام فرهنگی کودکان و علیه این تجاوز زبان به اعتراض گشاید.
  5
  8
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اینبار که برای زیارت مزار عزیزانتان می روید، چشمهایتنا را یکبار دیگر بمالید و به سنگ مزار عزیزانتان بنگرید و نوشتهای آنرا دوباره بخوانید. آیا سنگ مزار عزیزانتان بزبان مادری شما نوشته شده است؟ اگر نوشته های سنگ مزار عزیزانتان بزبانی غیر از زبان مادری شما باشد، آنگاه بدانید که آنکه زیر خروارها خاک و در زیر آن سنگ مزار بخاک سپرده اید، زبان و فرهنگ زنده به گور شده شماست! زبانی که بهمراه جسم بی جان عزیزان بدست خود به گور سپرده اید.
  5
  6
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  بعبارتی این حکومت فرهنگ خوار ز گهواره تا گور یعنی از تولد(تبث نام شما در شناسنامه) تا به گور سپردن شما(سنگ قبر) بر مرده و زنده شما رحم نخواهد کرد. اینست حضیض بی فرهنگی در گورستانی بنام ایران. گورستان فرهنگها! گورستان زبانها، گورستان تمدنها . اینست حکومت گور پرستان گورخواب پرور.
  5
  9
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  از پهلوی تا رهبری، از پادشاهی بر مملکت لالها ، تا رهبری بر مملکت لاتها !
  5
  7
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  سپاه«دانش» شاه و جهاد «سوادآموزی» رهبری هر دو یک سیاست را دنبال می کنند: مثله کردن زبان مادری! - این دو بعد از مدارس و دانشگاها یکی از بزرگترین و وسیعترین بنگاهایی هستند که وظیفه اجرای بریدن زبان مادری را در ایران عهده دار بوده اند . اینگونه مؤسسات همگی تشکیلات آلیناسیون و آسیمیلاسیون حکومتی هستند. تولید «برده های زبانی» که حلقه بگوش این حکومت شوینیستی باشند. اگر سازمان نهضت سوادآموزی ریگی در کفش ندارد یک آماری هم بدهد تا این مردم بدانند چند تک ریالی خرج آموزش کودکان و یا بزرگسالان این مملکت برای یادگیری زبان مادری کرده است؟! جواب اینست: صفر ریال! این مختصر نویسی ها تنها هشداری است برای لحظه ای درنگ و اندیشه از نتیجه استمرار سیاست هولناک و فاجعه آور Irredentism . اولین پیامد شوینیسم فرهنگی در خوشبینانه ترین حالت به بالکانیزه شدن این مملکت و تباه شدن آینده کودکانی است که در همین لحظه در بطن مادر خویش آسوده خفته اند منجر خواهد گردید. اگر کسی به عاقبت این عمل نیندیشد و نگران نشود و شهامت اخلاقی اعتراض به این سیاست شرم را نداشته باشد، یا ابله است و یا همدست این حکومت تبهکار.
  5
  9
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. مرسی از کامنت ها و اطلاعات وسیع شما. نکات مهمی در حرف های شما هست که قابل اندیشیدن است. اصولا دولتمردان به احساسات و ارزش های قومی اهمیت نداده وستم ملی بخشی از تاریخ ما است.خوشبختانه من شخصا این ستم را لمس نکرد ام بنابراین بدبختانه درک من سطحی و بنا بر اطلاعات نامفهوم حکومت است. مثالی از فنلاند زدید که یکی از پیشرفته ترین و مرفه ترین کشورهای دنیا است. با این وجود حتی در روابط فنلاندی های سوعدی زبان با اکثریت فنلاندی نکات سیاه و دردناکی در تاریخشان دارند. و در جنگ داخلی این کشور و بعد از انقلاب اکتبر اوج تضاد ها بود. در هر حال من شوونیسم تجزیه گرا را راه حل نمیدانم.و از انجا که کشور ما از استبداد رنج میبرد لذاهوشیاری سیاسی باید داشت. نابودی هر نوع ستم نه از طریق جدایی و جنگ داخلی بلکه از طریق شناخت و تفاهم کنالیزه شود
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  درست مثل مدارس جنوب لبنان است!بیچاره باند حسن خرس الله چقدر محرومند تو لبنان و جماعت فلسطینیهای تحت محاصره تو عزه!!!!
  4
  1
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. برو .....همون مریخی که ازش اومدی،....بی بته اینجا ایران است و بس!درخواست زبون .....را هم بو از اردو خر ترک کن نه تو ایران!
  7
  1
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::Kefli توی مریخی هم حالیت نیست بچاقچی به چه معنی است بهتر خفه بشی و کرمان یک استان ایران است و زبان ملتش زبان فارسی است از زمانی که بشر پا در این سرزمین گذاشتند،هرکس خودشو ترک میدونه بره پیش اردوخر ،اینجا ایرن است و ایران هم خواهد ماند باشیخ و ملا یا بی شیخو ملا! - مریخ، وانواتو::]
  7
  1
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::kawir - فرانکفورت، آلمان::]. شما کلمه (عمارت بیگلر بیگی کرمان ) را در گوگل وارد و جستجو کنید! کرمان و یزد سرزمین مادری سرزمین ایل تورک بیچاقچی است. شایسته است ایرا نیز بدانید که سرزمین ایل تورک بیچاقچی نیز در استان‌های کرمان و یزد با خطر شدید تورک‌ستیزی و محو هویت تورکی مواجه است. هر روز یا شاهد ویرانی یکی از آثار باستانی تورکان منطقه هستیم و یا شاهد تغییر نام بناهای باستانی منطقه از تورکی به اسامی غیر تورکی هستیم. یکی دیگر از این قربانی‌ها، عمارت بیگلر بیگی کرمان است که بیرحمانه آماج حملات شوونیسم فارس قرار گرفته است و نام آنرا از تورکی به غیر تورکی تغییر داده‌اند! عمارت بیگلر بیگی کرمان توسط فضلعلی خان بیگلر بیگی حاکم وقت کرمان در زمان محمد شاه قاجار ساخته و همیشه با نام عمارت بیگلر بیگی شناخته شده است، ولی اخیراً تورک‌ستیزان، اسم آن بنای تورکی را به نام عمارت فتح آباد تغییر داده است!
  0
  0
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  مساحت این باغ حدود چهارده هکتار بود که در وسط آن، عمارت بیگلر بیگی قرار دارد. در این باغ انواع مختلف محصولات کشاورزی و میوه‌های درختی کشت می‌شد که شهرتی بی نظیر در استان کرمان داشت. متأسفانه در راستای تورک‌ستیزی و محو آثار تمدن تورکان منطقه، مسیر تنها چشمه تغذیه کننده این باغ را مسدود کرده و آب چشمه را به شهر کرمان فرستادند و این باغ زیبا که یادگار تورکان کرمان است را خشکاندند! و اسم آنرا نیز به (باغ فتح آباد) تغییر داده اند!.
  0
  0
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  مدل معماری، تزئینات گچ بری، آب نمای طویل این عمارت، سبک معماری قاجار است که الهام بخش ساخت دیگر ابنیه‌های استان کرمان بوده است. این عمارت باشکوه در سال ۱۳۸۱ با شماره ثبت ۷۲۸۴ بعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید، که شایسته است تورکان ایران و جهان، با آن آشنا شوند.
  0
  0
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::kawir - فرانکفورت، آلمان::]. وظیفه تورکان ایل تورک بیچاقچی و جامعه تورک ایران است که آثار تمدن تورکان استان‌های کرمان و یزد را به جهانیان معرفی کنند تا شونیسم فارس قادر به مصادره هویت تورکی ما نشود. «« توضیح: این کامنت برگرفته از نوشته« آقای قیلیچ خان اسفندیار بیچاقچی» می باشد.»»
  0
  0
  دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.