درخواست عربستان از اتحادیه عرب برای برگزاری نشستی فوری در رابطه با ایران

یکی از نشست‌های وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در قاهره؛ عکس آرشیوی است. عربستان سعودی از اتحادیه عرب خواست که نشستی فوری در رابطه با آن‌چه «دخالت‌های ایران در منطقه» خوانده شده است، برگزار کند.
 
خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۲۱ آبان به نقل از خبرگزاری مصری منا گزارش داد که این نشست در قاهره و در سطح وزرای خارجه کشورهای اتحادیه عرب برگزار می‌شود.
 
تنش‌ها میان ایران و عربستان سعودی به دنبال حمله موشکی اخیر به فرودگاه بین‌المللی ریاض که از یمن انجام گرفته، دوباره شدت یافته است. ریاض می‌گوید که تهران پشت این حمله بوده و این امر به منزله اعلان جنگ به عربستان سعودی است، اتهامی که ایران آن را رد می‌کند.
 
در این حال استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان که در عربستان صورت گرفته شرایط را پیچیده‌تر کرده. آقای حریری در استعفانامه خود ایران را هدف انتقادات شدید خود قرار داد و آن را به دخالت در لبنان و دیگر کشورهای عربی متهم ساخت.
 
آقای حریری علی‌رغم خواسته رئیس جمهور لبنان همچنان در عربستان به‌سرمی‌برد که همین امر تردیدهایی را درباره آزادی وی به وجود آورده است و از جمله میشل عون رئیس جمهور لبنان گفته که سعد حریری ربوده شده است. اگرچه نخست‌وزیر مستعفی لبنان روز پنج‌شنبه با کاردار سفارت آمریکا در ریاض دیدار کرد.
 
خبرگزاری رویترز در گزارش خود به این رخداد اشاره کرده و نوشته که استعفای نخست وزیر لبنان، بیروت را به مرکز منازعه میان پادشاهی عربستان سعودی و ایران تبدیل ساخته است.
 
گزارشی از خبرگزاری فرانسه نیز با پرداختن به درخواست عربستان سعودی از اتحادیه عرب برای برگزاری نشست فوری در قاهره عنوان می‌کند که بحرین، امارات متحده و جیبوتی که اکنون ریاست دوره‌ای اتحادیه عرب را بر عهده دارد، به این خواست پاسخ مثبت داده‌اند.
+21
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  Lavashak22 - کپنهاک ، دانمارک

  دیگ به دیگ میگه روت سیاه! دود افراطگرایی اسلامی منبعش از عربستانه که گندش تو همه جا در اومده....
  4
  57
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  مرحوم داریوش همایون یکبار گفت: اتحادیه کشورهای عربی وزنی ندارد.
  2
  24
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  یه موشک زپرتی یمن بهتون زده ، چند تا کشور بی‌ بخار دور هم جم شدین ، پس این چی‌ شد اون هارت و پورتا
  5
  26
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.