پرسپولیس روی هوا!

آیا برای طاهری بودن تیم قهرمان در آسیا اهمیت دارد؟
خبر آنلاین : باشگاه پرسپولیس همچنان سرگردان است. مدیر تیم سفر زیارتی‌اش را امتداد داده و چیزی نمانده بحران‌ها کار دست قرمزها بدهد.
 
 قرار بود صبح شنبه علی اکبر طاهری مدیر قرمزها با وزیر ورزش و مسئولین ورزش کشور جلسه بگذارد و تکلیف پرونده های باز قرمزها مشخص شود. 50 پرونده باز روی میز پرسپولیس بود و تعیین تکلیف این 50 پرونده سرنوشت آسیایی ماندن تیم را مشخص می کرد که یکباره طاهری تصمیم گرفت به کربلا برود. مدیری که در دو سه ساله گذشته با حمایت های محمود گودرزی ، بیشترین بودجه را در تاریخ پرسپولیس برای تیمداری در اختیار داشته است. قراردادهای اسپانسرینگ ، همیشه جیب او را برای تیمداری پر پول کرده بود. برانکو که توسط مسئولان دیگر به پرسپولیس آورده شد هم ابزاری در اختیار او قرار داد که یک نسل عالی ، مربی بی نظیر و جیب پرپول در اختیارش باشد برای رسیدن به موفقیت. اتفاقی که رخ داد و تیم با او به قهرمانی لیگ برتر بعد از حدود ده سال هم رسید.
 
هیچ گاه اما گزارش درستی درباره درآمدهای اسپانسرینگ تیم از راه کمک های غیر مستقیم مردمی به سامانه های اپراتوری و نحوه هزینه کرد این پول ها منتشر نشد تا اقلا مشخص شود ، چه درآمدی کسب می شود و تیم در این سال ها چقدر هزینه داشته است. در ابتدای امسال باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفت قرارداد اسپانسرینگ قبلی را تمدید نکند. آنها اسپانسر جدیدی برگزیدند و قرارداد قبلی را تمام شده فرض کردند . اگرچه شرکت بهره بردار قبلی با استناد به بندهایی از همان قرارداد و با توجه به اینکه یکی از چک های نقد شده ، عنوانش جاری شدن قرارداد سال جاری بوده است ، به این فسخ یک طرفه اعتراض کرده است. پرسپولیس طاهری اعتقاد دارد شرکت بهره بردار قبلی 20 میلیارد تومان به آنها بدهکار است اما برای این ادعای خود حاضر به شکایت به مراجع حقوقی و یا حتی کمیسیون ماده 11 قرارداد یاد شده هم نشده تا به این 20 میلیارد تومان رسیدگی شود. کاری که از سوی بهره بردار قبلی اتفاق افتاده است.
 
حالا تیم با یک مدعی بزرگ روبرو شده و از سوی دیگر عملا درآمدزایی برای بهره بردار جدید هم به بن بست رسیده است. در این شرایط و درحالی که وزارت ورزش و دولت اجازه پرداخت بودجه مستقیم به این تیم ها نداشتند ، طاهری بعد از جلسه ای مشترک با مسئولان وزارت ورزش و مدیریت ارشد همراه اول ، به یکباره تصمیم می گیرد برود مرخصی.او زمانی تیم را ترک می کند که باشگاه 3 روز زمان داشته تا بتواند پرونده های آسیایی خود را تعیین تکلیف کند. 50 پرونده باز که باید برای شان به توافقی می رسیدند. کلی بدهی و کلی مدعی . یکی از این طلبکاران مثلا علی دایی بوده است که برای گرفتن رضایتش ، یکی از مسئولان سابق فدراسیون فوتبال با او تماس می گیرد و ضمن تشریح این شرایط سخت رضایت نسبی اش را می گیرد. نکته اما این است در شرایطی که مسئولان ارشد وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال همگی در این روزها ، در فدراسیون فوتبال ستادی را مستقر کرده بودند و سعی داشتند مشکل را حل کنند ، شخص طاهری در بزنگاهی تاریخی که یک سویش می توانسته حذف تیم از آسیا باشد ، سفر زیارتی اش را ترجیح داده بوده .
 
رفتاری که خیلی از رسانه ها درباره اش نوشتند استعفای همراه با قهر. چیزی که البته گرشاسبی و چند مسئول دیگر نزدیک به طاهری تکذیبش کردند.حالا اما شرایط پرسپولیس همچنان پیچیده است. طاهری همچنان گفته این هفته هم برای برگزاری نشست با مسئولان وزارت ورزش به جلسه مشترک نمی رود. او که می داند به دلیل قهرمانی تیم در لیگ محبوبیت دارد ، آیا برایش مهم است که تیمی که این قدر سنگ هوادارانش را به سینه می زند ، نیاز به مدیرش در این بزنگاه تاریخی دارد؟
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.