آمدنیوز: ترور احمد نیسی در هلند توسط نیروی قدس سپاه پاسداران انجام شده

«آمدنیوز» می نویسد:  «احمد نیسی» فعال عرب اهوازی مستقر در شهر لاهه هلند، توسط عوامل نیروی قدس سپاه پاسداران ترور شده است.
 
یک منبع آگاه در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به خبرنگار «آمدنیوز» اطلاع داده است: «احمد نیسی» فعال عرب اهوازی در شهر لاهه هلند، که شامگاه چهارشنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۶ در مقابل درب منزل خود به ضرب ۳ گلوله به سر و سینه از سوى مهاجمان به قتل رسید، به دست عوامل نیروی قدس سپاه پاسداران و برای ضربه زدن به سیاست عربستان در مقابل ایران ترور شده است.
 
این در حالی است که نیروی قدس سپاه و دولت ایران به اتحادیه اروپا تعهد داده بودند که پس از ماجرای ترور رهبران کرد در رستوران میکونوس، در حریم جغرافیایی این مناطق، هیچ‌گونه عملیات تروریستی را انجام ندهند تا اروپا نیز پیگیری پرونده میکونوس را مسکوت نگاه دارد.
 
بنا بر این گزارش، «احمد نیسی» یک‌ماه پیش از ترور، در شهر ژنو با «بندر بن سلطان بن عبدالعزیز» رئیس پیشین سازمان استخبارات (اطلاعات و امنیت) عربستان سعودی ملاقات محرمانه‌ای را انجام داده است.
 
در این ملاقات، «بندر بن سلطان» در خصوص تخصیص امکانات و لجستیک نظامی برای تجهیز نیروهای «الأحوازیون» در جنوب ایران با «احمد نیسی» مذاکره و از وی خواسته است که در صورت حمله نظامی احتمالی کشورهای منطقه به ایران، این رهبر جدایی‌طلب عرب، با همراهی و همکاری نیروهای جدایی‌طلب «الأحوازیون»، ضمن تشدید تحرکات نظامی در جنوب ایران، زمینه شورش و جدایی این بخش از کشورمان را فراهم نمایند.
 
گفتنی است بخش عمده‌ای از ذخیره‌ی نفت و گاز ایران در جنوب کشور قرار دارد که به دلیل محرومیت شدید اقتصادی و عدم بازسازی مناسب ویرانه‌های ناشی از جنگ هشت ساله‌ی ایران و عراق، و هم‌چنین عدم تخصیص امکانات مالی مناسب توسط دولت، نارضایتی مردم این مناطق افزایش یافته است.
 
افزایش فشارهای امنیتی بر خانواده احمد نیسى و تشدید جو امنیتى در شعیبیه شوشتر
 
پس از انتشار خبر ترور «احمد نیسى» در لاهه هلند، پدر این فعال عرب اهوازی توسط اداره‌ی اطلاعات اهواز بازداشت شد. مأموران از «مولى نیسى» خواسته‌اند که مراسمی برای فاتحه‌خوانى پسرش برگزار نکند که این درخواست با مخالفت وی مواجه و به همین دلیل براى ساعاتى تحت بازداشت قرار گرفته است. بر اساس گزارش‌ها، روز پنج‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه نیز دو برادر «احمد نیسى» به نام‌های «حمد» و «حسن» توسط مأموران امنیتی بازداشت شدند که تا آخرین ساعات شب گذشته، تنها «حمد» توسط مأموران آزاد شده است.
 
«حسن نیسى» برادر «احمد مولى نیسى» نیز تا لحظه تنظیم این گزارش در بازداشت نیروهای امنیتی قرار دارد. وی پیش‌تر نیز در سال ۱۳۸۵ بازداشت و براى چندین سال به دلیل فعالیت‌هاى سیاسى در زندان کارون اهواز زندانی بود.
 
روز جمعه ۱۹ آبان‌ماه، راه‌هاى ورودى منطقه شعیبیه توسط نیروهاى امنیتى مسدود شد اما با وجود این ممانعت‌ها و جو امنیتى در منطقه و حضور نیروها از شهرهاى دیگر، مردم عرب این منطقه در مراسم یادبود «احمد نیسی» حاضر شدند.
برخی از افرادى که براى تسلیت به منزل پدری «احمد مولی نیسی» رفته‌اند، به حضور نیروهاى امنیتی در منطقه اشاره کرده و گفته‌اند: «حتى چادرها و داربستى که براى این مراسم آماده شده بود، توسط نیروهاى امنیتى و لباس شخصی‌ها تخریب شد.»
 
به گفته یک منبع مطلع: نیروهاى اداره اطلاعات اهواز از برگزارى هر گونه شعرخوانی عربى و یزله (پای‌کوبى) جلوگیرى کرده و لباس شخصى‌ها برای کنترل مردم در بین جمعیت حاضر نشسته بودند. این منبع گفته است: نیروهاى امنیتى در راه‌هاى ورودى منطقه شعیبیه چندین پست ایست و بازرسى برپا و سعى کردند از ورود مردم برای حضور در این مراسم جلوگیرى کنند.
+127
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  چه جوونای مثل دسته گل تیکه تیکه شدن که این پوفیوز خاین راست راست خیانت کنه،من بودم .... به درک مرتیکه اشغال رو...
  21
  89
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  این حیوانات نوکر سعودی صد پدر را نباید با.... .این ...که چشم به خاک میهن ما بسته اند و با همکاری آخوند حـ... یکی بعنوان عرب و دیگری قمی و مشهدی همه زائده های اسلام هستند را باید .....اینها همه برای بقا عمر آخوند تلاش میکنند و مثل ....پاک ترک و نوکر بارزانی قصد انحراف مبارزه سراسری و ضد آخوند را دارند.در کثافتکاری رفراندوم بارزانی هرزه دیدیم که مبارزه همگانی آخوند تبدیل شد به فحش کاری بین مردم مختلف ایران و آخرش هم فقط کرکوک از دست کردها در آمد. اینها همه کلک آخوند است
  21
  54
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  حالا زیر خاک تجزیه میشه
  21
  75
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  افرادی که قصد تجزیه ایران را دارند در بین ملت ایران جایگاهی ندارند.ترور مخالفین چه سیاسی وچه جاسوسی وغیروه قابل قبول نیست.
  18
  58
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مطمئنا" با کشتوکشتار و ترور رهبران و مخالفان نمی توان صدای مردمی را برای ابد خفه کرد. تا مسئولان نظام نا مقدس اسلامی ایران از روش ترور و سرکوب و فشار استفاده کنن بدونه شک زمینه را بیشتر مهیا میکنند برای اقوام یا ملتی که خواهان جدای از کشور ایران هستند.
  60
  26
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  بدو سلطنت طلب تجزیه طلب باباتو کشتن .
  22
  40
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  MartinT - هایدلبرگ، آلمان

  کار هرکس بود ،دستش درد نکنه .به درک وصل شد
  20
  52
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان
  تا وقتی که این بیشرف های اپوزسیونی در بیرون ایران مردم رو تحریک میکنن ، جمهوری اسلامی هم مجبوره که از چوب و چماق و دست زور استفاده کنه. این بیشرفه نوکره آل کثیف سعود هم که به درک واصل شده ، اگه کار عوامل جمهوری اسلامی بوده ؛ دستشون طلا
  11
  13
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::] زیباترین کامنتی که من دیدم همین بود *حالا زیر خاک تجزیه میشود*😂😂😂😂😂😂😂.خیلی با مفهوم و بسیار خنده دار .البته من آدم راستگویی هستم و با 90 % نظریاتت موافق نیستم ولی این خیلی جالب بود😂😂😂.
  7
  14
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  فارسان - مرکزی، ایران
  من توصیه می کنم این جانوران تجزیه طلب از پان ترک بگیر تا کردنماهای تروریست و پان عرب را به جای کشتن آنان را دستکیر کرد و به جرم خیانت به میهن محاکمه نمود .یا دست کم هر جهارتای آنان را به خیش بست و برای شحم زدن زمین از انان استفاده بهینه کرد چون در حالت عادی به درد چیزی نمیخورند! صلوات
  8
  14
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  wahabi bast. - برنو، چک
  بقول عربا : الى جهنم و بئص المصیر. یلعن شواربه .کار هر کس که بوده دستش طلا. رزم جو دمت گرم با اون کامنتت. البته اون وهابى طلب جلیل القدر و سلمان فارسى زمان از وقتى که من اومدم پته اش رو روى آب انداختم دیگه پیداش نى. شاید هم کارش زیاد شده و امیر بندر بن سلطان بن عبدالعزیز بهش مرخصى نمى دهخوان.
  6
  14
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::] فکر کنم این خود سلطنت طلب بوده که به جهنم فرستاده شده.
  3
  9
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.