مکرون خواهان مذاکرات موشکی مانند مذاکرات هسته ای با ایران شد

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در فرودگاه ریاض از رییس جمهوری فرانسه اسقبال کرد امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه که به خاورمیانه سفر کرده است، خواستار آغاز گفت و گوهای بین المللی با ایران بر سر برنامه موشکی این کشور شده است.
 
آقای مکرون که پیش از سفر به عربستان سعودی در دوبی صحبت می کرد، تاکید کرد در صورت نیاز باید برای پیش بردن مذاکرات به اعمال تحریم علیه ایران متوسل متوسل شد.
 
آقای مکرون گفت: "نگرانی های شدیدی درباره ایران وجود دارد. باید درباره موشک های بالستیک ایران مذاکره کنیم."
 
او ضمن تاکید بر اهمیت حفظ توافقنامه هسته ای با ایران گفت: "مانند آن چه در سال ۲۰۱۵ درباره برنامه هسته ای ایران انجام شد، ضروری است که چهارچوب مذاکرات درباره فعالیت های موشکی ایران را تبیین کنیم و در صورت نیاز با اعمال تحریم روندی را آغاز کنیم که مذاکرات را امکان پذیر کند."
 
در پی انهدام یک موشک شلیک شده به وسیله شبه نظامیان حوثی در نزدیکی فرودگاه ریاض، تنش میان عربستان و ایران افزایش یافته است و همزمان آمریکا جمهوری اسلامی را به نقض قطعنامه های ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ شورای امنیت متهم کرده است.
 
ایران اتهام های مطرح شده را رد کرده است.
 
آقای مکرون همچنین گفته است علاقمند به سفر به ایران است و به کشورهای منطقه درباره افزایش تنش هشدار داده است.
 
آقای مکرون گفت: "ایران یک قدرت منطقه ای است ... در رابطه با ایران نباید ساده انگاری کرد، سیاست ما حمایت از متحدانمان به خصوص امارات عربی متحده است اما به این معنی نیست که سیاست هایی را اتخاذ خواهیم کرد که تعادل منطقه ای را بهم بزند و ایجاد تنش کند."
 
امانوئل مکرون پس از دیدار از امارات عربی متحده پنجشنبه شب وارد ریاض شد تا با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت و گو کند.
 
گفت و گو درباره بحران اخیر میان ریاض و تهران و همین طور بحران در روابط عربستان با لبنان علت سفر آقای مکرون به خاورمیانه است.
+4
رأی دهید
-42

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  فکر کنم اینها بعداً درخواست هاشون به جای برسه حتی میخواهم آب بخوریم باید اجازه بدن من جای حکومت ایران باشم زیر بار نمیرم چون همین موشک ها باعث شده عربستان و اسراییل جرعت حمله نداشته باشد
  1
  26
  جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  karkas - اصفهان، ایران
  سبک مغزهای که برای برجام شادی می کردند! کجا هستند؟ تو ی تاریخ خیانت اصلاح طلبان برای امضای برجام ثبت خواهد شد!
  4
  4
  جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.