دادستان کل عربستان: ۱۰۰ میلیارد دلار اختلاس شده است

طبق گزارش‌ها افراد مرتبط با پرونده فساد مالی در هتل ریتز- کارلتون در ریاض، پایتخت تحت بازداشت قرار دارند دادستان کل عربستان می‌گوید که تحقیقات کمیته فساد مالی نشان می‌دهد حدود ۱۰۰ میلیارد دلار اختلاس شده است.
 
شیخ سعود الموجب تاکید کرده در اقدامی که در راستای مبارزه با فساد از شنبه شب (۴ نوامبر) آغاز شد، ۲۰۸ نفر در این رابطه مورد بازجویی قرار گرفته‎‏اند. از این تعداد ۷ نفر آزاد شده‌اند.
 
او تاکید کرد که فعالیت‌های تجاری عادی در پادشاهی تحت تاثیر قرار نگرفته و تنها حساب‌های بانکی شخصی افراد مورد نظر مسدود شده است.
کمیته مبارزه با فساد تحت رهبری محمد بن سلمان، ولیعهد جوان عربستان تشکیل شد شیخ سعود الموجب گفت که روند تحقیقات کمیته عالی مبارزه با فساد که تحت رهبری ولیعهد محمد بن سلمان، ۳۲ ساله تشکیل شده، "به سرعت" پیش می‌رود.
 
کمیته مبارزه با فساد تحت سرپرستی او دستور بازداشت ۱۱ شاهزاده، ۴ وزیر و ده‌ها وزیر سابق را صادر کرد و گزارش می‌شود که ولید بن طلال، بازرگان سرشناس بین المللی، هم در میان بازداشتی‌هاست.
 
دادستانی کل عربستان گفت: "براساس تحقیقات سه سال گذشته، ما برآورد می‌کنیم که ظرف چند دهه گذشته دستکم ۱۰۰ میلیارد دلار به واسطه فساد سیستماتیک و اختلاس، مورد سوءاستفاده قرار گرفته است."
 
شیخ موجب گفت که کمیته دارای اختیارات کاملا قانونی برای وارد شدن به مرحله بعدی تحقیقات است.
+26
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  عجب إإإ . نکنه میخوای بگی کار اختلاسگرای ایرانه. چون این لکه ها به ما نمیچسبه اختلاسگرای با هوش ما فقط از خودی میدزدند. دین ناب پاک محمدی عجب پیروانی داره همه دزد
  6
  34
  ‌پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان
  خب تنش به اختلاس هم رسید و عربا بدجوری پوز آخوندا رو به خاک مالیدن. دیگه داشتم به این نتیجه می رسیدم که ایران رکورد اختلاس رو در گینس به ثبت می رسونه ام نه تنها در نقض حقوق بشر و استبداد که در اختلاس هم عربستان از ما سر تره
  5
  24
  ‌پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  خدا پدر دادستان عربستان را بیامرزد . حد اقل شهامت دارد و این اختلاس را بیان و با قاطعیت پیگیری می کند. آنوقت دادستان یا قاضی ما علاوه براینکه نتوانسته جلو اختلاس را بگیرد. بلکه از حق مردم مظلوم که اندک اندوخته خود را در بانک یا موئسسه بانکی که با تآئید و پشتوانه بانک مرکزی صورت گرفته گذاشته اند . دفاع نکرده و دست متجاوزین بمال مردم و بیت المال را هم باز گذاشته.!
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.