وزیر بریتانیایی برای دیدارهای محرمانه در اسرائیل کنار رفت

خانم پاتل از مدافعان اسرائیل است پریتی پاتل، وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا، به دنبال جنجال ملاقات محرمانه با مقام‌های اسرائیلی از مقام خود کنار رفت. به خانم پاتل، که در سفری رسمی در آفریقا بود، دستور داده شده بود به بریتانیا بازگردد.
 
امروز گزارش‌ها حاکی از آن بود که ترزا می، نخست‌وزیر، قصد برکناری خانم پاتل را دارد.
 
او در حالی که برای تعطیلات در اسرائیل بود، بدون اطلاع مقام‌های وزارت خارجه و دولت بریتانیا با مقام‌های اسرائیلی، از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیدار کرده بود.
 
روز دوشنبه و پس از افشای این مساله خانم پاتل برای ۱۲ دیدار مختلف با مقام‌های اسرائیلی در ماه اوت عذرخواهی کرد. اما پس از آن فاش شد که او در ماه سپتامبر هم دیدارهای اعلام‌نشده دیگری داشته است.
 
خانم پاتل در ماه سپتامبر دو دیدار بدون مجوز با مقام‌های اسرائیلی داشت که یکی از آنها با یک وزیر امنیتی اسرائیل بود. در این دیدارها مقام‌های دولت بریتانیا حضور نداشتند اما لرد پولاک، رئیس افتخاری "دوستان محافظه‌کار اسرائیل"، یک سازمان پرنفوذ هوادار اسرائیل در بریتانیا، در آنها حاضر بود.
 
طبق تشریفات رسمی وزیران دولت بریتانیا باید درباره دیدارهای رسمی خارجی خود به وزارت امور خارجه اطلاع دهند.
 
همچنین روز سه‌شنبه مشخص شد خانم پاتل به ترزا می در باره بررسی طرحی برای ارائه کمک مالی (از بیت‌المال) به ارتش اسرائیل برای درمان پناهجویان سوری در بلندی‌های جولان اطلاع نداده بود. این درخواست به دلیل "نامناسب" بودن، رد شد.
 
خانم پاتل از مدافعان اسرائیل است و پیش از این هم نایب رئیس سازمان "دوستان محافظه‌کار اسرائیل" بوده است.
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.