انتقاد شدید راسل کرو از رفتار دولت استرالیا با پناهجویان مانوس

راسل کرو آنچه در اردوگاه مانوس بر سر پناهجویان می‌آید را وحشتناک خواند راسل کرو، بازیگر سرشناس نیوزلندی و برنده جایزه اسکار در توییتر نسبت به وضعیت پناهجویان اردوگاه جزیره مانوس در پاپوآ گینه‌نو اعتراض کرده است.
 
راسل کرو که در چهار سالگی با خانواده‌اش به استرالیا مهاجرت کرد و ۱۰ سال هم در این کشور ماند، در توییتی آنچه هم اکنون در جزیره مانوس در حال رخ دادن است را "وحشتناک" خواند و نوشت: فقط تصور کنید یکی از کسانی که الان در این اردوگاه است، برادر، دایی، عمو یا پسر شما باشد. دنیا شاهد رفتار استرالیاست و ما شبیه آدمهای احمقیم." او در یکی از توییتهایش خطاب به مخاطبانش نوشت شما می توانید مقالات احمقانه در این مورد بنویسید، به من حمله کنید یا مرا ساده‌لوح بخوانید، اما اینها هیچکدام این واقعیت را عوض نمی‌کند که آنچه استرالیا با این افراد در جزیره مانوس می‌کند وحشتناک است.
 
این نخستین بار است که یک ستاره سرشناس به این شکل با صراحت و با تأکید به آنچه در مانوس می‌گذرد واکنش نشان می‌دهد.
 
دولت استرالیا که قصد دارد اردوگاه پناهجویان را در مانوس تعطیل کند دسترسی حدود ۶۰۰ پناهجویی را که هنوز ساکن این اردوگاه هستند به آب و غذا و خدمات اولیه قطع کرده است.
 
پناهجویان پیشتر به بی‌بی‎سی گفته بودند که برای دستیابی به آب، زمین را کنده‌اند و حوضچه‌هایی ایجاد کرده‌اند تا آب باران را جمع کنند.
 
روز سه شنبه ۳۱ اکتبر ( ۹ آبان) مهلت دولت پاپوآ گینه‌نو برای تعطیل کردن اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس سرآمد. اما این۶۰۰ پناهجوی ساکن مانوس گفته‌اند که قصد ندارند این محل را ترک کنند. آنها می‌گویند نگران امنیت خود خارج از این اردوگاه هستند.
 
مسئول حقوق بشر سازمان ملل حالا از استرالیا خواسته تا هر چه سریع‌تر غذا، آب و خدمات اولیه را در اختیار پناهجویانی قرار دهد که در اردوگاه جزیره مانوس در پاپوآ گینه‌نو ساکن هستند.
 
این اردوگاه یکی از مکان‌هایی است که دولت استرالیا در اجرای سیاست سختگیرانه در مورد پناهجویان، آن را برای اسکان پناهجویان در مدت رسیدگی به درخواست پناهندگی آنان در اختیار گرفته بود.
 
سال گذشته، دیوان عالی پاپوآ گینه نو نگهداری افراد در این محل را به منزله محبوس کردن آنان بدون محاکمه و حکم قضایی دانست و به علت مغایرت این اقدام با موازین حقوق بشر و قانون اساسی این کشور، دستور تعطیلی آن را صادر کرد.
 
به ساکنان این اردوگاه گفته شده که می‌توانند به اردوگاه مشابهی در جزیره نارو انتقال یابند، به عنوان پناهجو یا پناهنده در پاپوآ گینه نو بمانند، به کشورشان بازگردند یا کشور دیگری، از جمله کامبوج را برای پناهندگی انتخاب کنند.
 
اکثر افرادی که در اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس هستند، درخواست پناهندگی کرده‌اند. این افراد در حال حاضر به آب، برق و توالت‌هایی که بشود از آنها استفاده کرد، دسترسی ندارند. ذخیره غذایی آن ها هم بتدریج در حال اتمام است.
 
آژانس پناهندگان سازمان ملل گفته که محل های دیگری برای اسکان این افراد آماده نیست.
 
این آژانس و همچنین گروههای حقوق بشری هشدار داده اند که این افراد حق دارند که نگران سلامتی شان باشند، چرا که در گذشته هم پناهجویان در پاپوآ گینه نو مورد حمله قرار گرفته بودند.
+26
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  ای راسل کروجان که من اسیر نقش گلادیاتورتم! اگه شما شبیه احمقها هستین پس ما ملت خاورمیانه چی هستیم؟!!! از رهبر و سلطان و سردار و کارگر همه در بند غارت قوت لایموت و بی خبر از مثلا یه نمونه کودکان کاری هستیم که طبق امار خودآقاشون اینا 90درصد مورد تعرض ویا تجاوز جنسی قرار گرفته اند و میگیرند همینهایی که هر روز تو خیابونای شهرهای بزرگ و پایتخت از کنار ماشینها رد میشن!ببین حالا ما چی هستیم!! در برابر ما تو خیلی تی تیش مامانی هستی دااش
  2
  0
  ‌سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.