ترامپ: شکیبایی در برابر کره‌شمالی به‌ پایان رسیده است

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در کنار شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن.  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۱۵ آبان، همزمان با جلب موافقت ژاپن برای استفاده از تمام گزینه‌های پیش رو در مهار «خودسری‌های کره‌شمالی» گفت: «شکیبایی تاکتیکی» در برابر این کشور به‌ پایان رسیده است.
 
آقای ترامپ در گذشته هم در برخورد با جاه‌طلبی‌های تسلیحات هسته‌ای کره‌شمالی نشانه‌هایی مبنی بر احتمال استفاده آمریکا از راهکارهایی فراتر از شیوه‌های دیپلماتیک بروز داده‌بود.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس‌جمهوری آمریکا در دومین روز از سفرش به منطقه بحرانی شرق آسیا، برنامه هسته‌ای کره‌شمالی را « تهدیدی علیه دنیای متمدن و صلح و ثبات بین‌المللی» توصیف کرد.
 
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، هم در کنار دونالد ترامپ ضمن حمایت از سیاست او در قبال پیونگ‌یانگ گفت: «تمامی گزینه‌ها روی میز است».
 
کره‌شمالی ضمن تهدید ژاپن به «غرق کردن» در آب تاکنون چند موشک از فراز خاک آن کشور به سوی آب‌های اقیانوس آرام شلیک کرده است.
 
شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون تحریم‌های متعددی علیه کره‌شمالی اعمال کرده است که تازه‌ترین آنها حدود دو ماه قبل در واکنش به ششمین آزمایش هسته ای و همچنین پرتاب چند موشک از خاک کره‌شمالی وضع شدند.
 
نخست وزیر ژاپن هم در واکنش به این اقدام کره‌شمالی،‌ ضمن اعلام تحریمی تازه علیه پیونگ‌یانگ از بلوکه‌شدن دارائی‌های ۳۵ فرد و گروه کره شمالی در ژاپن خبر داد.
 
البته تنش میان ژاپن و کره‌شمالی به برنامه هسته‌ای و پرتاب موشک از سوی پیونگ‌یانگ محدود نمی‌شود.
 
بنا بر این گزارش، نخست وزیر ژاپن ضمن توصیف تحریم‌های تازه به عنوان ابزاری برای تنبیه کره‌شمالی در قبال برنامه تسلیحاتی‌اش، تلاش می‌کند موضوع ربوده‌شدن شماری از شهروندان کشورش در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ را نیز حل کند.
 
ماموران کره‌شمالی در آن دوره به منظور آموزش زبان و فرهنگ ژاپنی به جاسوسان‌شان، اقدام به ربودن مردم عادی ژاپنی می‌کردند.
 
دونالد ترامپ هم روز دوشنبه ضمن دیدار با شماری افرادی که اعضای خانواده‌شان در میان ربوده‌شدگان هستند قول داد که برای بازگرداندن شهروندان ژاپنی ربوده شده از کره‌شمالی با ژاپن همکاری کند ضمن اینکه به گفته او، بازگردانده شدن آنها از سوی پیونگ یانگ «نشانه فوق‌العاده‌ای» به‌شمار خواهد رفت.
 
اهمیت این موضوع برای نخست وزیر ژاپن آن اندازه است که اغلب برای یادآوری این آدم‌ربایی‌ها، روبان آبی رنگ کوچکی روی لباسش نصب می‌کند.
 
کره‌شمالی در سال ۲۰۰۲ میلادی اذعان کرد که ۱۳ تن از غیرنظامیان ژاپنی را ربوده ولی توکیو می‌گوید شمار این افراد دستکم ۱۷ تن است. در حالیکه کره‌شمالی اصرار دارد که ۸ تن از این ۱۳ تن فوت کرده‌اند، یک ماه بعد پنج تن از آنان را به ژاپن بازگرداند. توکیو معتقد است که احتمالا شمار بیشتری از شهروندان ژاپنی به وسیله کره‌شمالی ربوده شده‌اند.
+20
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  این ترامپ هر ایرادی داره از یک چیزش خوشم میاد اونم اینه طبل توو خالیه و پیکریه پر از باد گرم متعفن وآلت دست پوتین.
  8
  2
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.