اسوشیتدپرس: ایران در ۱۳ آبان موشک بالیستیک را به خیابان آورد

در حالیکه آمریکا نسبت به توسعه برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کرده است، جمهوری اسلامی یک موشک بالیستیک خود را به عنوان بخشی از مراسم سالگرد اشغال سفارت آمریکا و گروگانگیری کارکنان آن، مقابل ساختمان سفارت به نمایش گذاشت.
 
اسوشیتدپرس در گزارشی نوشته است: موشک بالیستیک قدر که روز شنبه ۱۳ آبان همزمان با حضور هزاران نفر در راهپیمایی مقابل سفارت سابق آمریکا به نمایش درآمد، حدود دو هزار کیلومتر برآورد شده است، برای نخستین بار در چنین مراسمی به نمایش درآمد.
 
در این راهپیمایی، تظاهرات کنندگان مانند سالهای گذشته شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند و پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.
 
راهپیمایی روز شنبه در حالی برگزار شد که آمریکا و متحدان آن در منطقه بارها نگرانی خود را از آزمایش‌های موشکی ایران ابراز کرده و برد دو هزار کیلومتری این موشکها را بسیار زیاد می‌دانند.
 
از سوی دیگر، براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که بعد از توافق هسته ای در سال ۱۳۹۴ تصویب شد، ایران از آزمایش موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی منع شده است اما در یکسال اخیر جمهوری اسلامی ایران چند آزمایش موشک بالستیک انجام داده که آمریکا آن را ناقض برجام می‌داند.
 
نمایش موشک بالیستیک در راهپیمایی ضدآمریکایی در ایران در حالی صورت گرفت که رئیس جمهوری آمریکا حدود یک ماه پیش از تایید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای خودداری کرد و تحریم‌های بیشتری علیه برنامه موشکی ایران اعمال کرد.
 
در حال حاضر نیز کنگره آمریکا باید درباره ماندن یا خارج شدن آمریکا از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بین ایران و قدرت‌های جهانی تصمیم گیری کند.
+9
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  خود اشغال سفارت آمریکا بزرگترین اشتباه تاریخی ما بود تا چه رسه به مراسم سالگردش ! نشان دادن موشک و قدرت در مقابل کدام کشور ؟! برای چه ؟ نتیجه اش چه خواهدشد ؟ جز بدبختی برای مردم چه چیز دیگری بهمراه دارد ؟!
  0
  4
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.