عربستان: موشک بالستیک در حوالی پایتخت 'رهگیری شد'

نظامیان سعودی در مناطقی از یمن حضور دارند رسانه‌های حکومت عربستان سعودی خبر داده‌اند که پدافند هوایی این کشور یک موشک بالستیک شلیک شده از یمن را در حوالی فرودگاه بین المللی ملک خالد، واقع در حومه ریاض، پایتخت، رهگیری و سرنگون کرده است.
 
شنبه حدود ساعت هشت و ۲۰ دقیقه شب به وقت محلی صدای انفجار شدیدی در شمال فرودگاه ملک خالد شنیده شد. متعاقبا عده ای از شاهدان صدای هواپیمایی را شنیدید که در ارتفاع کم پرواز می‌کرد.
 
مقام‌های سعودی گفته‌اند موشک ساقط شده بزرگ نبوده و بقایای آن که در نزدیکی فرودگاه به زمین برخورد کرد، خسارتی به بار نیاورده است.
 
اداره هوانوردی عربستان در شبکه توییتر اعلام کرده است که واقعه روز شنبه بر روند کار فرودگاه اثری نگذاشته و پروازها طبق روال عادی ادامه یافته است.
 
این در حالیست که شبکه المصریه، نزدیک به نیروهای حوثی در یمن، می‌گوید موشک بالستیک این نیروها فرودگاه ملک خالد را به طور موفقیت‌آمیز هدف قرار گرفته است.
 
حوثی‌ها تا کنون بارها مناطق جنوبی عربستان سعودی را با موشک یا راکت هدف قرار داده بودند اما به نظر می‌آید این اولین بار است که موشک آنها به حوالی پایتخت این کشور رسیده است.
 
عربستان سعودی بیش از دو سال است که برای بازگرداندن عبد ربه منصور هادی به قدرت، مداخله نظامی در یمن را علیه نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح و شبه نظامیان حوثی هدایت می‌کند.
 
عربستان سعودی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ شبه‌نظامیان حوثی یمن را به پرتاب یک موشک بالستیک به سوی شهر مکه متهم کرد. این در حالیست که حوثی‌ها گفتند آن موشک - که توسط پدافند هوایی عربستان سعودی رهگیری شد - را به سمت فرودگاه بین‌المللی شهر جده شلیک کرده‌ بودند.
 
عربستان سعودی و آمریکا بارها ایران را به حمایت نظامی از حوثی ها متهم کرده اند. مقامات ایرانی که این ادعا را بی اساس می دانند، عربستان سعودی را به تجاوز نظامی به خاک یمن و کشتار غیر نظامیان متهم کرده اند.
 
ژنرال جوزف ووتل، فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در سال گذشته میلادی احتمال آن را مطرح کرده بود که ایران موشک‌های زمین به دریا در اختیار شورشیان حوثی یمن گذاشته باشد.
+17
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان
  به جان..... تو راست میگی . موشک خود به فرودگاهت و اخبار اولیه حکایت از انفجار بزرگ بود و بعدش همه خبرگزاریها این خبر را حذف کردند به یمن دلارهای نفتید
  3
  3
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.