تجمع اعتراضی در چهلمین روز قتل صادق برمکی به عدم رسیدگی قضایی

«آمدنیوز»: «صادق برمکی»، جوان ۱۹ ساله مهابادی، دانشجوی حسابداری، چندی پیش توسط دوستان صمیمی خود به قتل رسیده و سپس به طرز فجیعی سوزانده و از تمام لحظات این جنایت فیلم‌برداری صورت گرفت. اکنون چهل روز از این قتل فجیع گذشته و رسانه‌ها از پوشش این خبر سرباز زده‌اند.
 
بر اساس برخی گزارشات از منابع نزدیک به خانواده‌ی صادق برمکی، پس از گذشت چهل روز از این قتل فجیع، هنوز سرنوشت پرونده نامعلوم و مرجع قضایی به هیچ‌وجه پاسخ‌گوی مطالبات خانواده، نزدیکان و مردم برای رسیدگی به این پرونده نیست.
 
بنا به اظهارات شاهدین، قاضی به وکیل خانواده برمکی اجازه نداده پرونده را مطالعه کنند و حتی زمانی‌که وکیل پافشاری کرده که به عنوان حق قانونی، شرعی و انسانی باید از روند پرونده مطلع باشد، توسط قاضی تهدید به بازداشت شده است.
 
طبق مستندات و فیلم‌های منتشر شده، قاتلین سه نفر بوده‌اند که از ابتدا تا انتهای جنایت خود، فیلم‌برداری کرده‌اند و حتی در یکی از فیلم‌ها می‌گویند: «ای ام شیطان» (من شیطان هستم، به جهنم من خوش آمدی) و دیگر دوستان خود را نیز تهدید می‌کنند که «این بلا را سر همه‌تان می‌آوریم.»
 
خانواده داغ دیده مقتول می‌گویند: در ابتدا برای تخریب نکردن روحیه مردم، فیلم‌های قاتلین از تمامی مراحل جنایت منتشر نشد، اما اکنون که دستگاه قضایی می‌خواهد خون «صادق» را پایمال کند، این فیلم‌ها را منتشر می‌کنیم تا تمام ملت شریف ایران به عمق این فاجعه دردناک پی ببرند.
 
خانواده مقتولِ، مردم مهاباد و سایر داغ‌داران نیازمند همیاری ملت ایران هستند تا با ظلم دستگاه قضایی در خصوص این پرونده برخورد کنند.
 
در همین رابطه خانواده صادق برمکی در نامه‌ای سرگشاده، به این روند، اعتراض، و شایعات منتشر شده درباره رضایت دادن را تکذیب کرده‌اند. متن نامه خانواده «صادق برمکی» که نسخه‌ای از آن برای انتشار در اختیار «آمدنیوز» قرار گرفته، به شرح زیر است:
 
«با عرض سلام خدمت همه هموطنان عزیز
در ابتدا بر خود لازم می دانیم از تمامی مردم ایران در گوشه گوشه کشور و جهان که ما را در این لحظات سخت تنها نگذاشتند قدردانی و تشکر کنیم و قدردانی از این همه محبت ممکن نیست مگر با اطلاع‌رسانی در خصوص بسیاری از ناگفته‌ها و حواشی پرونده.
 
دوستان عزیز! همانطور که مستحضرید طولانی شدن روند تحقیقات مقدماتی پرونده موجب شد تا عده‌ای سودجو مرتبط با خانواده قاتلان سواستفاده‌هایی بنمایند و از آن جمله ادعای اخذ پول توسط اینجانبان جهت اعلام رضایت در پرونده بود که در همین جا یک بار و برای همیشه اعلام می‌کنیم تمامی این ادعاها کذب و بی اساس بوده و پول که سهل است اگر رگ گردن‌مان برود به هیچ عنوان به قاتلان صادق رحم نخواهیم کرد.
 
عزیزانم! می‌خواهیم اعلام کنیم متاسفانه آنچه که بعد از این جنایت روی داد برخلاف وعده‌هایی بود که دستگاه قضایی شهرستان مهاباد به ما دادند. متاسفانه علیرغم سعه صدر خانواده و نزدیکان صادق و اعتماد به دستگاه قضایی تاکنون هنوز پرونده در مرحله دادسرا باقی مانده و جالب اینکه به وکیل اولیای دم اجازه مطالعه و دسترسی به پرونده را نداد‌ه‌اند تا حداقل با آگاهی از روند رسیدگی کمی خیال‌مان راحت شود.
 
در واقع بازپرس پرونده هیچ تفاوتی بین خانواده قاتلان و خانواده مظلوم صادق قایل نشده و همه را با یک چوب رانده است و معلوم نیست کی اجازه دفاع از خون صادق مظلوم به خانواده و وکیل ایشان داده می شود. و باز هم جالب اینکه دنیا برعکس شده و به جای گله و شکایت اینجانبان بازپرس محترم گله‌مند است که چرا عموی مقتول به همراه وکیل جهت پیگیری و تسریع در رسیدگی به مقامات استانی مراجعه کرده‌اند؟!!
 
ما بنا به درخواست مسئولین و دستگاه قضایی و دولت محترم از همه اطرافیان و داغ دیدگان خواستیم که هیچ‌گونه تجمعی نکنند تا خدای ناکرده موجب سواستفاده افراد سودجو نشود اما به شرطی که دستگاه قضایی مانند پرونده آتنا اصلانی و اهورا به رسالت خود عمل کنند. حداقل انتظار این بود که یک بازپرس ویژه به صورت مخصوص برای تحقیقات انتخاب شود و تمام وقت بر روی آن کار کند نه اینکه لابلای ده‌ها پرونده دیگر تحقیقات انجام شود و روند تحقیقات تا این حد طولانی شود. از طرف دیگر علی‌رغم حساسیت پرونده که به جرات می‌توان گفت در نوع خود بی‌نظیر و فجیع‌ترین قتل ایران است، مقامات استانی کوچک‌ترین اطلاعی از محتویات پرونده ندارند به نحوی در مراجعات اخیر تازه یادشان افتاده گزارشی از محتویات پرونده تهیه کنند.
 
حال سوال ما و همه ایرانیان از مقامات قضایی این است:
این بود جواب سعه صدر و خویشتن داری ما؟!
آیا درست این بود که مثل پرونده‌های خبرساز دیگر از طریق هیاهو و جنجال پیگیر حقوق خود باشیم؟!
این شما و این وجدان‌تان. کلاه خودتان را قاضی کنید.»
+50
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.