وزیر دفاع بریتانیا در پی جنجال آزار و تعرض جنسی استعفاء کرد

مایکل فلن، وزیر دفاع بریتانیا.تنها ساعتی پس از ابراز «اطمینان» دفتر نخست‌وزیر بریتانیا از کار دولت و وزیرانش، روز چهارشنبه رسانه‌ها در این کشور از استعفای وزیر دفاع دولت ترزا می در پی جنجال آزار و تعرض جنسی خبر دادند.
 
خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه، ۱۰ آبان‌، به نقل از سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا ابتدا خبر استعفای مایکل فلن و سپس بخشی از استعفانامه او را منتشر کرد.
 
آقای فلن در متن استعفانامه خود اقرار می‌کند که رفتارش در گذشته «در حد معیارهای عالی» نبوده است.
او در متن استعفاءنامه خود خطاب به نخست‌وزیر بریتانیا، به «چند اتهام در مورد اعضای پارلمان از جمله اتهاماتی مربوط به رفتارش در گذشته» اشاره می‌کند.
 
این در حالی است که ساعاتی پیشتر از اعلام این خبر، سخنگوی خانم می در روز چهارشنبه تکرار کرده بود که نخست‌وزیر «به کار دولت اطمینان دارد و وزرا مشغول کار خود هستند».
 
آن‌طور که در گزارش‌ها آمده است، در هفته‌های گذشته فایلی در وست‌مینستر، مقر دولت و پارلمان بریتانیا، دست به دست چرخیده است حاوی نام چند نماینده محافظه‌کار مجلس و شرح روابط و تمایلات جنسی آنها و ادعاها و اتهاماتی درباره آزار و تعرض جنسی.
 
یکی از این افراد دیمین گرین، معاون و دوست نزدیک خانم می، است که تاکنون تمام اتهامات درباره رفتار ناپسند او با یک روزنامه‌نگار زن را تکذیب کرده است.
 
مایکل فلن، وزیر دفاع، نیز پیشتر برای آن که دست خود را روی زانوی یک روزنامه‌نگار زن گذاشته بود عذرخواهی کرده بود.
 
ساعتی پیش از انتشار خبر استعفای آقای فلن، ترزا می از رهبران دیگر احزاب خواسته بود که برای گفت‌وگو درباره همین اتهامات جنسی که گفته می‌شود در وست‌مینستر رخ داده با او دیدار کنند.
 
خانم می همچنین خطاب به مجلس عوام بریتانیا گفته بود که اعضای تمامی احزاب سیاسی کشور «عمیقا نگران» جنجال اتهامات آزار و تعرض جنسی هستند که در روزهای اخیر، به گفته خبرگزاری فرانسه، پارلمان این کشور را «به لرزه انداخته است».
 
اما این اتهامات جنسی فقط به حزب محافظه‌کار بریتانیا محدود نمی‌شود.
روز سه‌شنبه یک فعال سیاسی برجسته بریتانیا از حزب کارگر که هم‌اکنون حزب اپوزیسیون به شمار می‌رود ادعا کرد که شش سال پیش به دست یک عضو این حزب مورد تجاوز قرار گرفته است.
 
در پی انتشار این خبر، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، ضمن ستایش شجاعت این فعال سیاسی زن دستور تحقیقات فوری در این زمینه را صادر کرد.
 
به نظر می‌رسد زلزله‌ای که انتشار اخبار مربوط به هاروی واینستاین، تهیه‌کننده معروف هالیوود و بنیان‌گذار کمپانی میرامکس، درباره تعرض‌های او به برخی از معروف‌ترین ستارگان هالیوود به راه انداخت به این زودی‌ها پایان نخواهد یافت.
 
در پی انتشار این اخبار، بسیاری از زن‌ها و حتی چند مرد در چند کشور به‌ویژه در آمریکا و بریتانیا و از حرفه‌های مختلف حکایت تعرض‌ها و آزارهایی را رسانه‌ای کرده‌اند که در طول سال‌ها از دست مردان معروف و قدرتمند دیده‌اند.
 
در دنیای سینما، آخرین شخصیتی که زندگی حرفه‌ای‌اش با این افشاگری‌ها زیر و رو و مجبور به عذرخواهی شده کوین اسپیسی، هنرپیشه معروف و همجنس‌گرای آمریکایی، است که در یک هفته گذشته هر روز اخباری از او منتشر شده است.
+16
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  انگلیسه خراب بشه برم اصلا مهم نیست
  4
  7
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  یه جای کار میلنگه چی میخواد بشه چکار میخواهند بکنند که حواس جهان را به این سو معطوف کردند. شاهد اتفاقات بزرگی خواهیم بود ولی دنیا مانند همیشه متوجه نخواهد شد. قدرت رسانه و تبلیغات
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.